Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ssarosi

    tag

    válasz zolee001 #124268 üzenetére

    Nekem is ugyanaz a jelenség, mint MrCsiT-nél, hol ment gépnévvel a megosztás, hol csak ip-vel. Vagy éppen fordítva. Átmenetileg úgy oldottam meg a problémát, hogy írtam egy két soros .bat-ot, amiben a net use paranccsal törlöm azt a meghajtót, ami nem megy, majd ismét felcsatolom. Kitettem az ikont az asztalra. De ez csak újraindításig jó. Mivel a táblaoptimalizáló szoftver elég sűrűn lefagy (a régi és az új gépen is), emiatt nem elég naponta egyszer pl. reggel futtatni. De csak holnap tudom megnézni ismét, akkor nem dolgoznak. Napközben nem nagyon lehet a géphez ülni.

    Más. Az XP-n a tűzfalat az olasz informatikus kapcsolta ki, nekem ahhoz a géphez semmi közöm. Mondjuk net nincs rajta, csak belső háló.
    Az SMB1-et meg azért kapcsoltam be a win10-en, mert úgy tudtam az XP csak ezt támogatja. Rosszul tudom?

    Ezekhez a cél gépekhez nem szívesen nyúlok hozzá. Egy másik gépnél (szintén XP) a színképelemző szoftver már attól leállt, hogy a német informatikusok beléptették a tartományi hálózatba. Pedig mondtam nekik, hogy nem kéne, én már megszívtam, de nem hallgattak rám. A cég meg jó pénzért újra telepítette a szoftvert és hitelesítette a színképelemzőt. Utána készítettem egy backupot Acronissal. Mondjuk ez még 2011-ben volt.

Új hozzászólás Aktív témák