Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Dumi86 #114282 üzenetére

    XP idején játszottam velük, fiatalság-bolondság. :D Nem vagyok programozó, de szeretek olvasni. Kinek a pap, kinek a... ez igaz ugyanilyen alapon én a szememnek hiszek:

    1. a Microsoft nem ajánlja ezeket
    2. sok gépet hoztak hozzám rendbe rakni "tweaker progi optimalizálás és registry takarítás" után, ez tapasztalat
    3. többnyire placebo eredmény, amikor viszont bajt okoz az nagyobb gáz DEFCON1 (nem tölt be a rendszer kategória), haszon-kár mérlegelés szempontból nem éri meg, főleg Win10 korszak évi két build frissítés
    4. biztonsági szempontból is problémásnak tartom (a szent grál Ccleanerbe is került malware, olvastam azt is az Avast milyen simliskedésre használja a termékeit)
    5. én elkurvult ingyenes 3rd party AV cuccot se használok hasonló okokból (tisztelet a kivételnek, amelyik cég még tisztán játszik)

    +1 kb. tízéves utorrent 2.2.1-et sem használok, pedig annak is sok híve van :)

    A registry adatbázist nem bántom, max. kézzel átírok valamit amiről tenforums tutorial alapján tudom pontosan micsoda. Azt is visszaállítási pont, backup mellett. Nem vakon beletörlök 200 db ki tudja micsoda értékbe mert a registry pucoló azt mondta... persze ha elolvassátok mind mit csinál és úgy érzitek... hajrá
    DOS időben sulis gépen autoexec.bat fájlt is szívesen piszkáltam, hát azóta kicsit komplexebb a dolog. Az én gépemen ne takarítson semmilyen külső program admin joggal jó ég tudja mit.

    (és hiába semmilyen látványos hibát nem okoz takarításkor, ám két hét múlva valami nem megy ami hivatkozna törölt dologra, olyankor userek többsége nem arra gondol jaaa lehet a múltkori takarítás okozza, hanem azt: szar a Windows!)

    Temp fájlokat, WU maradékot törli havonta a Windows Storage Sense, sütiket és előzményeket néha törlöm Edge-ben. Amit enged a rendszer szükségtelen UWP appot eltávolítok, amit nem azt hagyom. Powershellben lehetséges erővel lezúzni, minek kockáztassak lezúzom a store-t aztán kiderül ez és az nem megy mert hivatkozna rá valami.
    Nem régi rejtélyes eset: ismerős gépén egy program aktiváló ablaka hibásan jelent meg. Kiderült el volt távolítva vezérlőpult szolgáltatások résznél az IE, amire hivatkozott volna a program hiszen úgy tudta a jó öreg IE ott van a rendszeren akkor is ha user más böngészőt használ. Másiknál nem jött be a gépház mert tweaker progival kinyírta az egész UWP alrendszert. Nem működik a kereső, mert olyan jól sikerült "optimalizálni". Ilyesmik.

    Saját gépemen még annyi a nagy hackelésem, hogy gépházban basic-re teszem a telemetriát, neverre állítom a feedback kérést, kikapcsolom az idővonalat. Parancssorban kilövöm a hibernálást ez viszi a gyorsindítást is. Mert nincs rá szükségem, a tárhelyre inkább.

Új hozzászólás Aktív témák