Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz vlevi #109357 üzenetére

    a lapozófájl használata is növeli az ssd elhasználódását, mivel többet használja a windows mint a fizikai memóriát. A töredezettségmentesítés szintén.

    1 kezdtem használni SSD-t, azóta ezeket tiltom le. Több technikai cikket olvastam ebben a témában, 90%-ban írták le ezeket, hogy nagyon javasolt letiltani, hogy a TBW érték növekedését és az elhasználódást a lehető lekisebb csökkentsük.

    Egyedül a TRIM funkciót vitatják, hogy azt javasolt-e kikapcsolni, avagy nem. Az egyik oldal javasolja,hogy legyen bekapcsolva,mert így fizikálisan is törlődik az adat és sokkal jobb lesz az ssd teljesítménye,a másik oldal meg azért nem javasolja, mert a törlési folyamat is növeli az össz írt adat értékét és annak érdekében,hogy kevesebb írási folyamat menjen végbe, a teljesítményt semmilyen mértékben nem befolyásolja, javasolt letiltani.

    A Windows meg hát olyan amilyen.

    Én tegnap láttam egy Kingston UV300 120GB-os SSD-t, 1 éves és 55%-os :Y és windows 10 futott rajta újkora óta. Kolegám gépében teljesít szolgálatot. Ennyit a Windows 10 SSD kezeléséről.

    2db 10 éves laptop van itthon, az egyikben egy UV500as a másikban egy A400-s SSD van, mind2ben 1 éves az SSD és 99%-osak, napi több órát futnak. Kezdetek óta le vannak tiltva a felsorolt dolgok.

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Új hozzászólás Aktív témák