Hirdetés
- Call of Duty: Black Ops 6
- Konzol Screenshot
- Nintendo Switch
- S.T.A.L.K.E.R. 2 Heart of Chornobyl - Befutottak az első tesztek
- EAFC 25
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- Cyberpunk 2077
- World of Tanks - MMO
- Azonnali játékos kérdések órája
- Path of Exile II - A készítők egyórányi stream adásban mutatták meg a játékot
-
GAMEPOD.hu
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz Imi1981 #144757 üzenetére
A már linkelt módon lehet full naprakész ISO-t kreálni. De ugye mióta kumulatív frissítések vannak és a legutóbbi kumulatív frissítést (LCU) tölti le és telepíti a Windows Update Windows 10-nél (is), pont hogy nem feltétlen annyira hosszadalmas a rendszer naprakészre frissítése. Hosszadalmasnak inkább Windows 7 és Windows 8.1 esetén mondható, bár már elvileg azoknál is kumulatív frissítések vannak.
-
King Unique
titán
válasz Dugos #144788 üzenetére
Bármilyen olyan USB-s meghajtóból tud az MCT telepítési adathordozót készíteni, aminél a meghajtóbetűjellel rendelkező partíciót kilistázza. Meg nyilván nemcsak pendrive lehet USB-s telepítési adathordozó, hanem külső HDD, külső SSD, USB-s adapterben lévő memóriakártya, stb.
Az MCT FAT32-re formázza a telepítési adathordozót, de azt FAT32 alapon csak 32 GB-ig tudja particionálni. Vagyis nem kell meglepődni, ha utána az X TB-os külső HDD a fájlkezelőben csak 32 GB-os kötetként fog megjelenni, a lemezterület többi része pedig nem lefoglalt (unallocated) lesz (példa). De helyreállítható a korábbi állapot, megoldható a külső meghajtó törlése majd újraparticionálása és újraformázása lemezkezelőben és parancssorban egyaránt.
Fontos adat nyilván ne legyen a külső HDD-n, mert az egész partíciót / lemezt törli az MCT a telepítési adathordozó létrehozásánál!
Ha a teljes lemez törlése nem opció, akkor másik lehetőség a külső HDD-n pl. egy nettó 5-6 GB-os FAT32 / NTFS fájlrendszerű - attól függően mit támogat az adott PC, annál a BIOS/UEFI - partíciót létrehozni a telepítőnek és oda másolni 1:1-ben a már letöltött és felcsatolt ISO-fájl tartalmát. Vagy következő opcióként értelemszerűen az előzőleg létrehozott kicsi partíciót kiválasztani az MCT meghajtólistában, akkor elvileg csak azt formázza.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz tordaitibi #144799 üzenetére
-
King Unique
titán
Na, akkor itt is a telepítési adathordozó volt a probléma forrása, ahogyan nemrég az már le lett írva.
A fájlméret meg olyan értelemben nyilván nem lehetett probléma, hogy ha nagyobb az ISO illetve abban azinstall.wim
fájl 4 GB-nál akkor nem lehet Windows 10-et telepíteni pendrive-ról, mivel eleve adott a már említett darabolás és a Rufus-féle UEFI-NTFS + a natív UEFI-NTFS lehetősége is, ahol normál esetben nyilván mindegyik működik. -
King Unique
titán
válasz liszi70 #144806 üzenetére
Nem is feltétlen kell olvasni a topikot, elég csak az IT-tech híreket, van többek között a hamarosan érkező Windows 10 22H2-ről is.
Vagyis Windows 10-nél nyilván nem a 21H2 az utolsó verzió ami a támogatási oldalon is világosan látszik a 2025-ös befejezéshez viszonyítva, hanem van / lesz 22H2, csak az utóbbi még hivatalosan nem jelent meg, ennyi a történet.
Ha annyira 22H2 verzió kell a hivatalos megjelenés előtt, akkor adott a lehetőség pl. a már említett 22H2-t ISO-t használni egy fórumtag jóvoltából, vagy a Microsoft weboldaláról letöltve 21H2 verziót telepíteni és a hivatalos megjelenésnél 22H2-re ugrade-elni, ahol az utóbbi amúgy is kb. semmi és nagyon gyorsan lefut, lásd újabban (2004 verzió óta) kis méretű enablement package (EKB) frissítések a verzióváltáshoz (példa). -
King Unique
titán
válasz Sátán44 #144829 üzenetére
Friss windows iso készítés UUP dump-al
De ez inkább a konzumer ISO és kiadások esetén, ahol max. "sima" Enterprise választható, ellenben Enterprise LTSB/LTSC nem, utóbbihoz céges környezetben adott pl. a VLSC, vagy marad a házilagos integrálás.
-
King Unique
titán
válasz Grave_444 #144841 üzenetére
Nem, nyilván nem feltétlen kell azokat az egyéb fájlokat (3rd party programok és driverek) újramásolni, pláne ha eleve külön partíción vannak, + pl. az MCT használatánál sem feltétlen, ha eleve kiválasztható csak az adott partíció.
"Jogos, viszont egyszer megszívtam, mert nem maradt bootolható a pendrive."
Ott vagy rá vannak másolva az ISO felcsatolása után a telepítőfájlok mind, vagy nem, utóbbi nyilván sima user error. A bootolási képesség meg alapvetően attól függ, hogy pl. milyen fájlrendszerű telepítési adathordozót támogat az adott PC-nél a BIOS/UEFI az adott bootolási módnál, azaz pl. UEFI módban FAT32 / NTFS, legacy módban FAT32 / NTFS esetén aktívvá kell-e tenni a partíciót, stb., amikhez normál esetben nyilván semmi köze nincsen a partíción belül a telepítőfájlok törlésének és másolásának.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz mefistofeles #144850 üzenetére
• Ha nem ismert az ismerős Microsoft-fiókja és annak hozzáférési adatai, akkor értelemszerűen max. másik Microsoft-fiókot lehet regisztrálni a telepítésnél, vagy helyi fiókkal telepíteni.
• Utólag is lehet helyi fiókról Microsoft-fiókra váltani, vagyis értelemszerűen majd átvált az utóbbira a kedves ismerős, ha azt akarja használni. -
King Unique
titán
-
King Unique
titán
válasz Abrion #144887 üzenetére
Milyen program, ami...? topik.
-
King Unique
titán
válasz Imi1981 #144893 üzenetére
• A Windows 10 aktivált állapotához semmi köze nincsen a PC-n belüli meghajtócserének, nyilván utána is aktivált marad. Ha alaplapcsere történne, vagy kompletten egy másik PC-re váltás, akkor lenne téma a jelentős hardvermódosítás miatt az újraaktiválás.
• A SSD cseréjénél nemcsak a mentés-visszaállítás, hanem a klónozás is opció lehet. Ahol eltérő tárolókapacitású forrás- és célmeghajtónál a Macrium Reflect 8-as verziója már automatikusan, 1 kattintással képes megcsinálni a partíciók átméretezését a rendelkezésre álló lemezterülethez igazítva, de akár új partíciót is létre lehet hozni a fennmaradó területen, ha az utóbbira van igény.
• A mentés / klónozás után, valamint ha megfelelően működik a Windows 10 az új SSD-n, akkor a régi SSD-t törölni és újraparticionálni + újraformázni célszerű pl. parancssorban, nem szimplán csak formázni a fájlkezelőben / lemezkezelőben. Ahol az utóbbi amúgy is max. a korábbi C meghajtónál oldható úgy meg, ellenben a rendszer számára létrehozott védett partícióknál nem.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Bacusuz #144915 üzenetére
Volt már arról szó itt sokszor, hogy ha 1x már aktiválva lett a Windows 10 adott kiadása digitális licenccel az adott PC-n, akkor ugyanazon PC-n ugyanazon Windows 10-kiadás (pl. Home / Pro) újratelepítésénél nem kell újra megadni a termékkulcsot, mert eleve automatikusan aktiválódni fog digitális licenccel, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál. Ha gyárilag Windows 10-zel előtelepített laptopok és BIOS OEM Key megoldás van, akkor pedig szintén automatikusan aktiválódik az OEM licenchez tartozó Windows 10-kiadás.
A "gyaluláshoz" adott az alaphelyzetbe állítás lehetősége, valamint Windows 10-zel előtelepített laptopok és a gyártó recovery partíciója megléte esetén a restore factory settings vagy a gyártóspecifikus factory reset (példa), vagyis a gyári alapállapotba történő visszaállítás lehetősége.
Vagy másik lehetőség értelemszerűen a clean install, viszont ha Windows 10-zel előtelepített laptopok és megvan még a gyártó recovery partíciója, akkor nyilván a gyári alapállapotba történő visszaállítást javasolt választani.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Rider74 #144911 üzenetére
A Windows 7
—►
Windows 10 in-place upgrade során a frissítési alapnak, vagyis a Windows 7-nek alapesetben eleve aktiváltnak kell lenni, máskülönben nem futhat tovább és termékkulcsot kérhet az MCT az aktiváláshoz.1. Nem feltétlen, jó esetben akár "ilyenkor" is lefut és beaktiválódik a Windows 10 digitális licenccel. Ami után ugyan meg lehet adni másik termékkulcsot az aktiválásnál, de attól még nem fog megszűnni az előbbi módon létrejött digitális licenc az adott PC-nél.
2. Lásd az előbb leírtakat, aktiválatlan Windowsnál alapesetben termékkulcsot kérhet a telepítő az in-place upgrade során.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Micsurin #144917 üzenetére
Pedig már volt, mivel ez értelemszerűen a Microsoft Office és Office 365 topic témája, ahol már fel lett téve ugyanez a kérdés, meg kellene várni amíg ott válaszolnak, meg eleve annak témája a Microsoft Office licencelése, aktiválása.
+ Ha eredeti licencről van szó, akkor adott a lehetőség a Microsoft ügyfélszolgálatánál, annak hazai képviseleténél érdeklődni.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Micsurin #144920 üzenetére
Ha eleve van azon témának saját topikja és ott már érdeklődtél, akkor nyilván nem igazán volt jó elgondolás olyan topikban is, aminek viszont nem az Office a témája, hanem értelemszerűen a Windows 10 aktiválása.
Nem, nem feltétlen kell, pusztán a megfelelő topikban kell érdeklődni, kellően informatívan leírni a problémát és megvárni a válaszokat, ennyi. + Adott a lehetőség a Microsoft ügyfélszolgálatánál is, mint már említve volt.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Micsurin #144922 üzenetére
Rendszerint működik és bevett megoldás mind a telefonos automata, mint a személyes telefonos gyfélszolgálat, már többeknél megoldott ilyen-olyan aktiválási problémákat (példa).
Több mint 10 éve vannak itt a fórumon az Office témáknak külön topikjai, meg pont azért hogy azon témát értelemszerűen ott tessék fejtegetni, ahogyan más szoftveres és hardveres témáknál is az adott céltopikban. Vagyis a tekintetben nyilván nincs miről beszélni, hogy miért gond ha az előbbitől eltérően másikban történik...
Ha olyan topik kell, ahol általánosan elfér minden informatikai kérdés, akkor adott az azonnali informatikai kérdések órája topik. -
King Unique
titán
válasz zolikaDB #144929 üzenetére
Milyen program, ami...? topik
—►
téma összefoglaló—►
"Kép" -
King Unique
titán
válasz blue eyes #144937 üzenetére
• Nem feltétlen kötelező az egyéb meghajtókat lecsatlakoztatni a telepítés idejére, ha tud a felhasználó megfelelően telepíteni, odafigyel arra hogy a BIOS / UEFI menüben a célmeghajtó legyen beállítva első számú boot eszközként, valamint hogy szükség esetén törölje a célmeghajtóról a korábbi Windows partícióit és a létrejött szabad területet adja meg telepítési célként.
• Nem feltétlen kötelező az egyéb meghajtókat fizikailag lecsatlakoztatni ("lehúzni") a telepítés idejére, ha pl. a BIOS / UEFI menüben is letilthatók.
• Ha az előbbiek alkalmazása gondot okoz a felhasználónak, akkor igen, javasolt lehet a telepítés idejére az egyéb meghajtókat fizikailag leválasztani ("lehúzni"), vagy BIOS / UEFI szinten letiltani, hogy ne fordulhasson elő pl. ilyen / ilyen probléma.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz kezo0 #144938 üzenetére
How to Manage Virtual Memory Pagefile in Windows 10
A "a swap file-t egy másik drive-ra tegye a Windows", azaz a lapozófájl automatikus kezelése minden meghajtón beállítás attól függ, hogy a screenshoton lévő opció be van-e jelölve, vagy sem. Aminek nyilván semmi köze nincsen a Windows 10 telepítéséhez, meg hogy le van-e akkor csatlakoztatva a többi meghajtó, vagy sem.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz VGYke #144946 üzenetére
• Az alapértelmezett programok módosítása a Windows 10-ben
• How to Choose Default Apps to Open Files with in Windows 10Akkor értelemszerűen beállítod, hogy alapból a modern Microsoft Fényképek alkalmazás nyissa meg a képeket, ha annak használata a cél.
"Windows Fényképnézegető nyitja meg"
Olyannak normál esetben nem is kellene lenni, mert alapértelmezetten nem része a Windows 10-nek, max. tákolással rakható vissza, vagy esetleg Windows 7/8,1
—►
Windows 10 in-place upgrade után maradt vissza.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz gordonfreemN #144956 üzenetére
Ha telepítve van / volt a SolidWorks tervezőprogram, akkor értelemszerűen ahhoz kapcsolható.
Ha nincs használatban, nem történik bootolás a "Solidworks" bejegyzésről, akkor az alábbi útmutatóban lévő módszerekkel lehet eltávolítani a rendszerindító menüből.How to Delete Boot Loader Entry on Boot Options Menu at Startup in Windows
-
King Unique
titán
válasz Szabi® #144961 üzenetére
"kikapcsolom, és visszakapcsolja magától."
Persze hogy visszakapcsol, az a normális működés, meg hogy ne maradjon védelem nélkül a Windows 10, nincs ezen semmi meglepő.
Ha blokkol a Defender egy programot PUP/PUA miatt, vagy mert éppen false positive riasztás, akkor értelemszerűen elég átmenetileg kikapcsolni a PUP/PUA védelmet / valós idejű védelmet, vagy a kivételekhez adni a programot, de nem kell buta módon tartósan, véglegesen letiltani a valós idejű védelmet és egyúttal az antivírus programot, amely utóbbi amúgy sem javasolt.
• Kivétel hozzáadása a Windows biztonság szolgáltatáshoz
• How to Add or Remove Exclusions for Microsoft Defender Antivirus in Windows 10• A PC védelme a vélhetően nemkívánatos alkalmazásokkal szemben
• How to Enable or Disable Microsoft Defender Antivirus Potential Unwanted App (PUA) Protection in Windows 10• A Defender vírusvédelem kikapcsolása a Windows biztonság szolgáltatásban
• How to Enable or Disable Real-time Protection for Microsoft Defender Antivirus in Windows 10Ha annyira a tartós és végleges kikapcsolás a cél, akkor saját felelősségre akár az is megoldható, de nyilván nem javasolt.
• How to Turn On or Off Microsoft Defender Antivirus in Windows 10
• Defender Control v2.1Következő lehetőség 3rd party antívírus szoftver telepítése, akkor a beépített Defender automatikusan kikapcsol.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Szabi® #144965 üzenetére
Nem világos mégis milyen programok azok, de ha egyszer egy fájl / mappa megfelelően a kivételekhez van adva, akkor azt utána nyilván nem vizsgálja a Defender és annál nem akciózik. Ha "okosított" programokról van szó, akkor viszont annyira nem meglepő és az esetben nyilván nincs miről beszélni.
A registry módszer - ami után nem árt egy újraindítás a beállítások érvénybe léptetéséhez - csak 1 opció a több közül a végleges kikapcsoláshoz, adott mellette Pro kiadástól a csoportházirend, valamint 3rd party program is.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Szabi® #144981 üzenetére
Nem feltétlen, mivel eleve kaptál egy átfogó választ és utólagos magyarázatot is a beállítási és kikapcsolási lehetőségekről, ahol ha a leírtakat szükség esetén nem sikerült mind kipróbálni és / vagy megfelelően beállítani, az már egyéni probléma, ennyi.
-
King Unique
titán
válasz _DiEGO_ #144982 üzenetére
• How to Turn On or Off Automatic Device Driver Installation in Windows 10
• How to Enable or Disable Including Driver Updates in Windows Update in Windows 10
• How to Hide or Show Windows Updates in Windows 10Mint a linkelt útmutatók szemléltetik, régóta eleve adott a lehetőség beállítani, hogy a Windows Update alapértelmezetten ne töltsön le és ne telepítsen illesztőprogramokat, ne frissítse a meglévőket, stb.
Már ha az az igény, mert ugye alapesetben nyilván jó az alapértelmezett beállítás és megoldja automatikusan a Windows Update, nem a felhasználónak kell egyesével vesződni a driverekkel, mint a korábbi Windowsoknál.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz DeFranco #144991 üzenetére
Nyilván úgy lehetséges az automatikusan aktivált állapot, hogy előzőleg 1x már telepítve és aktiválva lett azon a laptopon a Windows 10 Home, van ahhoz a hardverazonosító alapján digitális licenc.
A másik a BIOS OEM Key megoldás a gyárilag Windows 10-zel előtelepített PC-knél, de ha gyárilag FreeDOS kivitelű a laptop, akkor az előbbi értelemszerűen nem játszik."Win10 óta digitális licence van, jó reggelt
Nem kellett még úrajtelepítenem wint, így nem futottam bele, egyszer beadom a serialt és azóta úgy van ahogy hagytam, minden gépen."De telepíteni vélhetően már igen, ahol már a telepítésnél sem kötelező termékkulcsot megadni és világosan írja is a telepítő az automatikus aktiválást.
"Lehetséges hogy egy meglévő pro licensszel home verziót aktiváljak?"
Alapesetben a Home és Pro kiadás aktiválásához eleve külön Home és külön Pro termékkulcs illetve licenc szükséges, ahol pl. a közvetlen Home
—►
Pro upgrade megoldható Pro termékkulcs megadásával.
Viszont az említett digitális licenc elég rugalmas (külön állatfaj), annál előfordulhat olyan, hogy a meglévő Pro (vagy magasabb rendű) digitális licenccel a Pro mellett akár a Home kiadás is automatikusan aktiválódik úgy, hogy előtte soha nem volt aktiválva azon a PC-n Home kiadás, tapasztaltam már ilyet.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz DeFranco #145001 üzenetére
"Mindig szűz, nullás gépekre tettem fel az oprendszert, ott tényleg nem volt ilyen opció."
De, nyilván lennie kellett a Microsofttól letölthető konzumer Windows 10 ISO használatánál és pl. Home / Pro / Education kiadás telepítésénél aktiválás ablaknak, amihez pont semmi köze nincsen annak, hogy "nullás gép", vagy már lett rá telepítve a felhasználó által Windows 10.
Kivétel max. pl. a BIOS/UEFI OEM Key lehet a gyárilag Windows 10-zel előtelepített PC-knél, akkor nem jelenik meg a telepítésnél a kiadásválasztó és aktiválás ablak, hanem automatikusan a BIOS/UEFI-ben tárolt OEM termékkulcsnak megfelelő Windows 10-kiadás települ és aktiválódik. Viszont a jelen esetnél ugye FreeDOS kivitel volt említve, aminek semmi köze az előbbihez. + Ha 3rd party tákolt ISO-t használ a kedves user, annál lehet még reális a normálistól eltérő működés.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz DeFranco #145003 üzenetére
• Igen, lehet, de az alább leírtak után remélhetőleg már minden érthető lesz.
• A "De telepíteni vélhetően már igen, ahol már a telepítésnél sem kötelező termékkulcsot megadni és világosan írja is a telepítő az automatikus aktiválást." kijelentésre válaszolva a "Mindig szűz, nullás gépekre tettem fel az oprendszert, ott tényleg nem volt ilyen opció." alapesetben úgy értendő, hogy ilyen opció nem volt, ami nyilván nem éppen reális, mint már említve volt.
• Az meg eleve evidens, hogy egy teljesen szűz PC-n, amin még soha nem volt Windows 10 telepítve és aktiválva, vagyis nincsen rajta digitális licenc, valamint BIOS/UEFI OEM Key sem ha FreeDOS / totál 0-s, ott nyilván nem történik a telepítésnél automatikus aktiválás, ezt eddig is tudtuk.
• A telepítőben az aktiválás és ott az ott leírt automatikus aktiválás csak azért lett megemlítve, mert olyat már vélhetően láttál a telepítésnél és onnan is ismerős lehet az automatikus aktiválás jelensége, sőt ha a mostani esetnél eleve a "Nincs termékkulcsom" lehetőség lett kiválasztva, akkor meg pláne és eleve adott adott magyarázat.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz wr6vhwxeq #145000 üzenetére
Mármint ha a OneDrive bejegyzéseire célzol a jobbgombos menüben és magát a OneDrive-ot nem használod, akkor értelemszerűen kikapcsolod a OneDrive automatikus indítását, vagy kikapcsolod a OneDrive automatikus indítását és leválasztod a Microsoft-fiókról - ha azzal használod a WIndows 10-et - , vagy kikapcsolod a OneDrive integrációját a rendszerbe, vagy uninstallálod a OneDrive-ot ha egyáltalán nem kell, stb.
• How to Turn On or Off Start OneDrive Automatically when you Sign in to Windows 10
• How to Link or Unlink OneDrive with Microsoft Account in Windows 10
• How to Enable or Disable OneDrive Integration in Windows 10
• How to Uninstall OneDrive in Windows 10Ha használod a OneDrive-ot, akkor pedig pl. az alábbi módszerrel.
• Remove Move to OneDrive from Context Menu in Windows 10
Bár az utóbbi esetben pont hasznosak lehetnek azok a bejegyzések és nem feltétlen kellene kigyomlálni.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz oxide83 #145009 üzenetére
How to fix the problem that cannot find drives when installing Windows 11/10
Tehát vagy be kell tallózni a megfelelő IRST drivert a telepítésnél, vagy BIOS/UEFI szinten kikapcsolni a VMD Controller funkciót.
-
King Unique
titán
válasz DeFranco #145008 üzenetére
A nem kötelező termékkulcsot megadni (1) és az automatikus aktiválás (2) pont hogy összefügg, a linkelt screenshoton is eleve egy lapon van említve a kettő. A "nem volt ilyen opció" meg érthető úgy is abban a szövegkörnyzetben, hogy az említett aktiválás ablak nem volt - arra vonatkozott a válasz - , ami ugye pl. BIOS/UEFI OEM Key esetén reális, ellenben FreeDOS és zéró preinstalled OS megoldásnál nem igazán. A "nem volt opció az automatikus aktiválás mint lehetőség, mert nem volt mi alapján aktiválni" alapján viszont már valóban egyértelmű mire vonatkozott és hogyan értendő, így már világos.
Az már a legelső válaszokban le lett írva, hogy mi lehet az automatikus aktiválás oka, aztán a Home és Pro "kereszt aktiválás", + hogy a telepítésnél már lehetett találkozni az aktiválásnál említett automatikus aktiválással, stb. Az utóbbi lett utána egy másikban tovább fejtegetve, ami állítás mivel nem feltétlen volt teljesen egyértelmű mire vonatkozik, ezért lett tovább görgetve a téma annak tisztázása végett.
Igen, bizonyára, éppen ezért lett leírva, hogy valójában annyira nem lehet újdonság, ha már a telepítő is írja az aktiválásnál.
De sebaj, akkor most már remélhetőleg minden tiszta és érthető az automatikus aktiválás témában.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz wr6vhwxeq #145013 üzenetére
Az előző válaszban leírtak alkalmazása megtörtént, használod a OneDrive-ot, vagy nem annak a bejegyzéseit akartak eltávolítani?
-
King Unique
titán
válasz koko52 #145033 üzenetére
• Ilyenkor célszerű lett volna egy screenshot a lemezkezelőről és akkor látszana pontosan mi van azon az SSD-n.
• Ha lapozófájl van a D meghajtón, akkor az megtekinthető a lapozófájl beállításainál, a screenshoton lévő felső jelölőnégyzetből kell kivenni a pipát ha az a cél, hogy ne rakja a Windows automatikusan a rendelkezésre álló meghajtókra.
• A "Parancssorral sem" nem derült ki, hogy pontosan mit jelent, a DiskPart-féle törlés + újraparticionálás + újraformázás nem ment, vagy egyéb.
• A pontosan mi és mennyi lemezterületet foglal a C meghajtón, valamint lemezterület felszabadítása témában lásd egy másik válaszban leírtakat. Sőt, ha kevés a rendszerpartíción a szabad terület, akkor a Windows 10 eleve értesít erről és felajánlja a Tárterületsegéd futtatását.
• Ha az előbbi nem oldja meg és eleve alul lett méretezve a rendszermeghajtó tárolókapacitása, akkor alapesetben értelemszerűen nagyobb tárolókapacitású SSD-t kellene használni a jelenlegi helyett, arra pl. átklónozni a rendszert, nem szimplán csak betenni mellé egy másik SSD-t adattár meghajtónak. Az utóbbinak akkor lehet értelme, ha a jelenlegi C meghajtón pl. az egyéb (pl. multimédia, személyes) fájlok foglalnak sok helyet és azért kevés a szabad terület.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz koko52 #145039 üzenetére
Tehát akkor a jelenleg rendszermeghajtóként használt SSD tárolókapacitása is nyilván alul lett méretezve az adott felhasználási szokásokhoz, nem szimplán csak a lapozófájl mérete volt a gond. Na meg ha annyira "kilapoz" a rendszer más meghajtókra is, akkor a RAM sem lehet túl sok abban a PC-ben.
-
King Unique
titán
válasz sunavlys #145044 üzenetére
• How to Create Bootable USB Flash Drive to Install Windows 10
• How to Boot from a USB Flash Drive in Windows 10• Egyszerű Win10 telepítés MCT-vel
• Windows 10 telepítés UEFI gépre v1
• How to Clean Install Windows 10A hogyan kellene elkészíteni pendrive-ra a Windows 10-es telepítési adathordozót, majd pendrive-ról bootolni a Windows 10 telepítőjét és Windows 10-et telepíteni témához.
"Valami install.wim-et hiányol"
Ha hibás a telepítési adathordozó (pendrive), vagy maga a Windows 10 ISO-fájl - nem derült ki honnan lett letöltve, hogyan lett a pendrive-ra írva - , akkor annyira nem meglepő.
"Secure boot kikapcsolva"
Ha UEFI-s a laptop, akkor nyilván UEFI botolási mód szerint kellene Windows 10-et telepíteni és nyilván bekapcsolt Secure Boot mellett.
"nem ismeri fel az ssd-t. Belemenve Bios-ba, valóban nincs SSD a bootolhato eszközök között, az információs ablakon viszont ott van 512 GB-tal. Merre tovább?"
Az nyilván nem feltétlen ennek a topiknak a témája, hogy az adott laptopnál a BIOS-ban mit és hogyan kell állítani a telepítési célmeghajtó (SSD) megjelenéséhez, hanem értelemszerűen a megfelelő notebookok topiknak, van külön Acer notebook topic is.
Az IRST, VMD Contoller - ami nyilván Intel alapú PC-knél van, AMD-nél nincsen - miatt a meghajtók nem szoktak megjelenni a telepítésnél, ellenben attól még nyilván be kellene bootolnia "install.wim-et hiányol" hibaüzenet nélkül a telepítőnek a pendrive-ról, megjelenni a BIOS/UEFI boot menüben az SSD-nek, stb.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz UserX #145048 üzenetére
• Teendők a Windows 10-es eszköz vagy az Xbox One konzol eladása vagy elajándékozása előtt
• Teendők HDD SSD eladás előtt (adatvédelem)
• How to reset your laptop to factory defaults using Lenovo OneKey Recovery (OKR)
• #122273Ha gyárilag Windows 10-zel előtelepített a laptop és megvan még a gyártó recovery partíciója, akkor adott a lehetőség visszaállítani a gyári alapállapotba a laptop gyártójának saját megoldásával (példa), vagy a Windows 10 alaphelyzetbe állításánál a restore factory settings opciót választva.
"Én 'régi motoros' vagyok, bedugtam egy LINUX LIVE pendrive-ot."
Az adatok biztonságos törléséhez, az alapállapotba visszaállításhoz nyilván nem kell Linux live rendszer. Ahol normál esetben amúgy azt is be kellene tudni bootolni a pendrive-ról, meg ha szükség esetén a Windows 10-nél a Fast Startup, valamint UEFI szinten a Fast Boot Ultra Fast opciója ki van kapcsolva. Vagy még ezek kikacsolása sem feltétlen kell, lásd a speciális rendszerindítást, ott a boot eszköz kiválasztását.
• How to Boot to Advanced Startup Options in Windows 10
• How to Boot from a USB Flash Drive in Windows 10[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz UserX #145050 üzenetére
Az nem a Lenovo OneKey Recovery (OKR)?
+ Ott van az alaphelyzetbe állítás a restore factory settings opciót (ha van olyan) választva, + az előző válaszban linkelt egyéb lehetőségek. -
King Unique
titán
válasz Abrion #145055 üzenetére
A gyári alapállapotba történő visszaállításról volt szó a laptop eladása miatt, ami eleve úgy történik, ahogyan le lett írva, linkelve hozzá az útmutatók.
Mit értesz "teljes törlés" alatt?
Ha lassú formázást, vagy alaphelyzetbe állítást adatmegsemmisítéssel, akkor az SSD-nél nyilván ugyanúgy történik ahogyan HDD-nél, ami után ugyanúgy SSD-nél sem találnak semmilyen korábbi adatot a GetDataBack és társai adatmentő programok. + SSD-nél nyilván adott a teljes lemezterületen futtatott trimmelés pl. meghajtóoptimalizálással - ahol az ATA TRIM valamint NVMe típusoknál a deallocate parancs elvileg már egy sima fájltörlés után is lefut és utána már nem állítható vissza a törölt fájl érdemlegesen - , valamint a Secure Erase lehetősége is az adatok végleges törléséhez, ami nyilván jóval gyorsabb, lásd a linkelt másik válasz b. pontjában leírtakat.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Cilindrik #145063 üzenetére
• Igen, volt már itt arról szó, hogyan lehet Linuxon és macOS alatt Windows 10-es telepítési adathordozót létrehozni, lásd egy másik válaszban leírtakat.
• Plusz nemrég ugyancsak egy másik válaszban elmagyarázva ez Windows specifikusan, valamint hogyan kell pendrive-ról bootolva (modern, UEFI-s PC-nél értelemszerűen UEFI szerint) telepíteni a Windows 10-et, stb.
• A javítási és helyreállítási lehetőségekről pedig ugyancsak volt már szó itt egy korábbi válaszban.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Abrion #145062 üzenetére
Aha, tehát ahogyan sejteni lehetett, alapvető infók hiányoznak itt, lásd pl. TRIM működése, cellák / blokkok megjelölése törlésre majd újbóli olvasása és írása...
A TBW-nek meg amúgy semmi köze az előbbihez, az csak egy névleges, garanciában foglalt íráslimit, ellenben az SSD, annál a NAND akár a TBW-nél megadott íráslimit többszörösét is kibírhatja. Kivétel max. pl. egyes Intel SSD-k lehetnek, mert azoknál a TBW abszolút íráslimit és annak elérése után átvált az SSD read only módba.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz UserX #145074 üzenetére
Ha gyárilag Windows 10-zel előtelepített laptop, akkor pont az lett volna a lényeg, hogy az alaphelyzetbe állításnál a restore factory settings - ha volt recovery partíció - opciót választva az OOBE Setup állapotba történik a visszaállítás, ahonnan nem kellett volna továbblépni, hanem majd értelemszerűen az új tulaj ott megadja, létrehozza a saját felhasználói fiókját, jelszavát, stb. Ezt Windows 10-zel előtelepített laptopnál az alábbi videó is jól szemlélteti.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz UserX #145076 üzenetére
Ha a telepítésnél a gyári alapállapotba történik a visszaállítás, akkor utána olyan állapotban lesz a laptop, ahogyan vásárlás után kibontotta a tulaj és első alkalommal beüzemelte, bekapcsolásnál bejön az OOBE, stb., lásd a már linkelt videót. Ha csak "sima" alaphelyzetbe állítás vagy újratelepítés a 0-ról, akkor az más.
Az OOBE elindítható a már telepített Windows 10 alól is, mint a linkelt leírás szemlélteti. -
King Unique
titán
válasz Wasquez #145104 üzenetére
A Windows XP specifikus dolgokat miért nem eleve a Windows XP topikban kérdezed?
Ha Windows 10 telepítése a cél, akkor nem derült ki megfelel-e egyáltalán az a mini PC a rendszerkövetelményeknek, pontosan mit jelent ez a "próbáltam felrakni rá, de nem ment," és mi a hibaüzenet, stb.
Ha nem felel meg és nagyon ergya PC, akkor másik opció valamilyen könnyűsúlyú Linuxot telepíteni rá, ami ügyben viszont értelemszerűen azon téma megfelelő topikjában kellene érdeklődni.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Vikus #145121 üzenetére
• Enable or Disable Disk Quotas in Windows
• Set Disk Quota Limit and Warning Level for New Users in Windows
• Set Disk Quota Limit and Warning Level for Specific Users in WindowsVagyis a már említett beépített lemezkvótával megoldható meghajtó illetve partíció szinten a lemezterület használatának korlátozása.
Csak mappát viszont nem lehet az előbbi módszerrel, mappánál max. pl. az NTFS hozzáférési engedélyekkel lehet szabályozni a mappához való hozzáférést.
• How to Change Permissions of File, Folder, Drive, or Registry Key for Users and Groups in Windows 10
Kerülő megoldás is van, pl. a megfelelő felhasználói magatartás tudatosítása, ne pakolja tele a munkahelyi PC-ben lévő HDD / SSD meghajtót az ilyen-olyan, nem a munkafeladat elvégzéséhez szükséges személyes fájljaival a kedves dolgozó, tárolja azokat pl. külső meghajtón ha enged USB-s eszközt használni a policy, vagy egyáltalán ne végezzen ilyen tevékenységet munkaidőben, ilyen egyszerű.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Werkly #145128 üzenetére
• "Az egyik SSD W11 az M2 pedig W10" kijelentés alapján jelenleg mindkét SSD-n van Windows, ha igen, akkor miért is kell okvetlenül újratelepíteni?
• Maga a tiszta telepítés nyilván megoldható több meghajtó esetén is a kijelölt meghajtóra, ez nem lehet kérdés. Inkább az lehet kérdés, hogyan kerülhető el az ilyen / ilyen probléma, amire a válasz az, hogy a BIOS-ban a telepítési célmeghajtó legyen beállítva 1. boot eszközként, amiről szükség esetén törölve legyenek a korábbi partíciók, majd az utána létrejött szabad terület megadva telepítési célnak és tovább.
• A Windows 10 és Windows 11 dual boot megoldásra vonatkozóan lásd a társtopikban leírtakat.
• Ha teljesen elszeparált dual boot létrehozása a cél, vagyis hogy ne legyen közös rendszerindító menü sem, hanem a PC bekapcsolásánál a BIOS-ban lehessen választani egyik / másik SSD illetve arról a Windows 10 / Windows 11 indítása között, akkor javasolt a telepítés idejére fizikailag leválasztani ("lehúzni") vagy a BIOS-ban letiltani (ha lehet) a többi fizikai meghajtót.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz BIZ0906 #145143 üzenetére
• How to Turn On or Off System Protection for Drives in Windows 10
• How to Enable or Disable System Restore in Windows 7, Windows 8, and Windows 10Ha egyszer ki van kapcsolva, le van tiltva a rendszer-visszaállítás, akkor annak utána normál esetben nem kellene magától visszakapcsolnia, meg pláne hogy pl. tiszta telepítés esetén is alapértelmezetten nincsen bekapcsolva.
Aztán persze előfordulhat, hogy a Microsoft esetleg módosított ezen, de tudtommal az előbbi jellemző.Egyébként pontosan milyen Windows 10-ről van szó, mert se a kiadás, se a verziószám, se a buildszám nem derült ki a leírtakból, valamint hogy honnan letöltött ISO-val lett telepítve?
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Nerazim #145153 üzenetére
Először inkább azt kellene kifejteni, hogy ez a "nem jeleneti meg" pontosan mégis mit jelent, azaz pl. eszközkezelőben és lemezkezelőben megjelenik-e a pendrive, az eszközkezelőben nincs-e hibakód, stb.
Aztán azt sem ártana, hogy milyen a szoftverkörnyezet, nincs-e esetleg pl. 3rd party antivírus telepítve, ami okozhat USB-s meghajtók működésénél anomáliákat, lásd mások eseteit: [link], [link] + [link], [link].[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- PC játékok
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 19 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- AMD Game Bundle: Warhammer 40,000: Space Marine 2 és Unknown 9: Awakening - Ryzenhez! Baromi olcsón!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - 2990 Ft-tól!
- Játékkulcsok a legjobb áron: Steam
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest