Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vimes

    senior tag

    Sziasztok, mi lehet az oka, hogy nem települ fel az MS Office 2013 Professional Plus?
    Elindítom a telepítőt, a telepítés megy is egy darabig a telepítés állapotát jelző sáv, de a valahol 2/3-a után megáll, és áll vagy 20 percet, újraindítottam a PC-t, mert nem volt értelme tovább várni. Aztán rákerestem, az Office weboldalán, h mi lehet a probléma. Olvastam egy olyan bekezdést, ami szerint egyes vírusirtók jelentősen lassítják a telepítés menetét. A listán ott szerepelt az Avast!, örültem is mint majom a farkának, és elindítottam a telepítést, de kikapcsolt vírusirtóval. Ekkor kb. az 1/3-ig ment a sáv, majd kaptam egy ablakot, h a telepítő hibát talált, és lépjek ki a telepítésből. Megpróbáltam az x64-es változat után az x86-ot telepíteni, de az el sem indult, hanem kaptam egy ablakot egy hibaüzenettel, mondván, h a következő 64-bites programok vannak telepítva a pc-re: Microsoft Office 32-bit Componenets 2013. Illetve távolítsam el az összes Office alkalmazást, ami már rég megtörtént. Ha nem sikerül feltennem akkor muszáj leszek az Office 2007 Enterprise-ot feltenni, amit nem szeretnék. '10-es Office volt a gépen, de az bizonyos okokból nem maradhat rajta. köszönöm

    Majd elfelejtettem: az OS: Win8 64 bit.

    [ Szerkesztve ]

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    válasz micafighter #45855 üzenetére

    Ahogy néztem, az Office 2010 törlése után készült egy visszaállítási pont. Mindent kipróbáltam, amit a Microsoft javasolt, kezdve a "Fix it" programmal, a Feladatütemező újraindításáig. Lehet, hogy az lesz a legjobb, ha újrahúzom a Win8-at, és akkor tiszta lappal mehet a telepítés.

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    Sziasztok,

    Egy megjelenítéssel kapcsolatos problémám akadt. Win 8 alatt minden príma volt, a héten viszont újrahúztam a gépet, és 8.1 került rá. Azóta a következő gond áll fenn: majdnem minden rendszerindításnál más megjelenítési beállítások fogadnak. Tök mindegy, hogy én mit állítok be, legközelebb más fogad (eddig egyetlen ilyen kivétel akadt). E két mód között váltakozik:

    1.
    Képernyő: "Általános nem PnP képernyő"
    Felbontás: 1152x864
    Képfrissítés: 75 Hz

    2.
    Képernyő: "1. Megjelenítőeszköz: VGA"
    Felbontás: 1280x1024
    Képfrissítés: 60 Hz

    A megjelenítő amúgy egy Intel HD 2500. A driver a legfrissebb: 2014. 03. 11. Mi lehet az oka? :F

    [ Szerkesztve ]

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    válasz szabonagyur #49622 üzenetére

    1280x1024 75pHz értékeket szeretnék beállítani. A monitor régi, sajns a pontos típusát nem tudom. A csatlakozás D-Sub.

    Most gondoltam arra is, hogy ezt a verziójú drivert most használom először, 8 alatt egy korábbi verziót használtam. Lehet, h egy régebbi driverrel jó lenne, bár nagy reményeket nem fűzök hozzá.

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    válasz vimes #49627 üzenetére

    Megoldódott, úgy látszik.

    Újra kellett raknom a Win 8.1-et, miközben települt a víruskereső, képernyővillódszások, majd a telepítés végén, nyomok egy jobb klikket az Asztalon, látom tett fel magától drivert az IGP-hez, de egy régebbi januári verziót. Azóta többször újraindítottam a gépet egyéb dolgok miatt, semmi változás sincs a képernyőbeállításokban hál' Istennek. Egyre jobban a felé hajlok, hogy a driver volt a ludas, vmit elcseszhettek ott az Intelnél. Ezzel a régebbivel semmi gond nincs. :)

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    Mi lehet a baj a Windows Essentials telepítőjével? Kellett volna a Windows Movie Maker, de csak az Essientials részeként lehet letölteni, hát futtattam. 16%-nál kiakadt (csak a Fotótárat és a Movie Makert választottam ki az összetevők közül). A feladatkezelővel kellett bezárni vágül a telepítőt, mert máshogy nem akarta magát bezárni. Ok, megpróbáltam úgy, hogy nem futtatom egyből, hanem lementem vinyóra, és onnét indítom. A telepítő el sem indult, foglaltat jelzett a gép vagy 10 percig. Feladatkezelővel bezárni nem tudtam, mert nem találtam meg. Ok, akkor indítsuk újra a gépet. Vártam, majd ki/bekapcslógombbal kapcsoljuk ki. Ugyanúgy vártam hosszú perceken át. Végül beleuntam már a várakozásba, és kihúztam a hálózatból a gépet. Mi baja van? Nem szereti a Win 8.1-et vagy mi? :F

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    Sziasztok,

    Következő a kérdésem: lenovo y50 70 gépre akarok windows 8.1-et telepíteni. Csináltunk két partíciót, egy 431 meg egy 500 GB-osat. Formázva lett mind a kettő,hogy lássa a Windows. Viszont indításkor kaptunk egy menüt, hogy melyik operációs rebdszert akarjuk indítani : Windws 8.1 (5. kötet), meg Windows 8.1 ( 4. kötet). Megnéztük, és arra a következtetésre jutottunk, hogy amikor a Telepítőben a frissen létrehozott partíciókat formáztuk, rátett mindkettőre 159 MB-ot, gondolom rendszerfájlokat, csak azt nem értem miért. Ezért kapunk indításkor (gondolom) menüt, pedig csak az egyikre telepítettük a Windowst. Próbáltuk Sajátgépből formázni, de megmarad az a 159 MB foglalt hely, és ugyanúgy minden indításkor ott a rendszerválasztó menü. Tudtok valami megoldást erre a problémára? köszi :)

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    válasz tom_tol #64256 üzenetére

    huh, nagyon szépen köszi !! működött :D

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    Sziasztok,

    találkozott már valaki felvillanó cmd ablakkal? Időközönként felbukkan, de kb. fél másodperc se telik el, el is tűnik, el se lehet olvasni egyáltalán, az ablak címsorát hogy mi az. Néhány napja figyeltem fel erre.

    Ezt a linket találtam. Végigellenőriztem a gépet Malwarebytes-al (ezt amúgy is naponta szoktam), az ESET OnLine Scannerrel is azok nem találtak semmit. A SuperAntiSypeware talált egyedül tracking cookie-kat (121 db-ot), azokat kitakarítottam, bár nem hinném hogy ez, vagy valami fertőzés lenne az oka a problémának. Különben minen szoftver a gépen eredeti (OS és felhasználói programok egyaránt), szóval ilyen eredete sem lehet. :F

    Én magam nem telepítettem új programot a gépre mostanában. Viszont települt 26-án az Office 365 ProPlus (új verziója/valami frissítése?), állítólag valami Office-al kapcsolatos "dolog" is okozhat flash-elő cmd-t (óránként egyszer), a feladatütemezőben kellett kikapcsolni egy task-ot, nem tudom ez az oka-e a problémának, (remélem mert akkor megoldotam :D )

    Másik "gyakori ok", amit a netes kuatásom során találtam, hogy az ipconfig okozza a felvillanó cmd ablakot, de mivel nem tudom a címsort elolvasni, így fogalmam sincs, hogy nálam is ez e a gond.
    Ha esetleg valaki találkozott már hasonló esettel, vagy van valami sejtése (neadj isten pontosan tudja), mi okozhatja a problémát, annak nagyon örülnék. Köszönöm előre is!

    Szerk.:
    Itt ajánlották a Microsoft Saefty Scannert is, de nálam az nem akart elindulni Win 8.1 alatt, mikor esetleges fertőzés után kutattam a gépen.

    [ Szerkesztve ]

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    válasz kispx #70048 üzenetére

    Persze. Be van ugye építve a Windows fájlkezelőbe, sőt mivel OneDrive-on tárolok minden személyes adatot, doksit, használom is aktívan. Az Office 365 telepítette a vállalati verzióját is, de azt nem használom egyáltalán.

    quailstorm: jónak tűnik így elolvasva a linket. Most nem vagyok gépközelben, de ha oda jutok, kipróbálom és megnézem, mit kap el.

    [ Szerkesztve ]

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    válasz kispx #70050 üzenetére

    "...állítólag valami Office-al kapcsolatos "dolog" is okozhat flash-elő cmd-t (óránként egyszer), a feladatütemezőben kellett kikapcsolni egy task-ot, nem tudom ez az oka-e a problémának, (remélem mert akkor megoldotam :D )"

    Pont azt a task-ot kapcsoltam ki a feladatütemezőben, amiről beszélnek az általad linkelt oldalon:
    "I went to the Task Scheduler > Task Scheduler Library > Microsoft > Office and found and DISABLED "OfficeBackgroundTaskHandlerRegistration." "

    Most kapcsoltam be a gépem, kb. 1 órája(?) és megint találkoztam a cmd ablakkal. Szóval nem tudom, hogy ez az oka-e, de mondjuk az óránkénti 1-2 felvillanás pont igaz az én esetemre. Ha jól olvastam, az MS ad ki hamarosan patch-et (?) rá, lehet hogy az lesz az, ami megoldja (ha már a task kikapcsolása nem segített).

    Mindenesetre most benyomtam a Window Focus Loggert, amit quailstorm tanácsolt, talán kiderül, hogy akkor most tényleg az Office-nak van köze a dologhoz, vagy valami más okozza.

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    válasz vimes #70051 üzenetére

    Lehetséges, hogy meg kell követnem magam, mert a legutóbbi hozzászólásom óta nem találkoztam egy felvillanó cmd ablakkal sem. Window Focus Logger sem kapott el semmilyen cmd foreground ablakot. Tehát most vagy mindkettőnk figyelmét elkerülték az ablakok, vagy (félve merem kimondani) megszűnt a probléma. Akkor viszont mégis az Office OfficeBackgroundTaskHandlerRegistration task kikapcsolása lehetett a megoldás. Tegnap nem índíottam újra a gépet, miután kikapcsoltam a feladatütemezőben, lehet ez hiányzott neki :F

    Azért holnap is bekapcsolom a Window Focus Logger-t, hogy elkap-e valamit. Ha nem akkor elég valószínű, hogy megvan a bűnös. Figyelni fogom, hogy mikor adja ki az MS a patchet hozzá, mégis "elegánsabb" megoldás, mint hogy a feladatütemezőben kapcsolgasson ki-be ezt-azt az ember.

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    válasz vimes #70052 üzenetére

    Valóban az OfficeBackgroundTaskHandlerRegistration okozta a felvillanó cmd-t, konkrétan elkapta a Window Focus Logger is, de csak egyszer villant fel, nemsokkal miután bekentkeztem a Windows-ba, azóta egyszer sem, pedig már vagy 12 órája megy a notebook. Úgy néz ki, csak használt a taskjának kikapcsolása a feladatütemezőben. :Y
    Köszönöm a segítséget így utólag is!

    Btw. azt figyelem majd, lesz-e/mikor lesz pach ehhez, mert nem csak nálam csinálja az Office, úgy néz ki.

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

Új hozzászólás Aktív témák