Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wlac

    Ármester

    Sziasztok!

    Újrapakoltam a Win 7-et (64bit. Home), de a tálcán az óra mellett sokszor nincsenek ikonok, azonban ez a probléma nem mindig jön elő. Néha teljesen jól működik, míg egy újraindítás után csak üres hely van helyükön. Nem csak "láthatatlan" ikonokról van szó, hanem ha nincsenek ott, akkor valóban nincsenek ott, a kurzorral hiába próbálok interakcióba lépni velük, semmi nem történik se a jobb, se a bal egérgombbal való kattintásra.
    Természetesen végigment a Windows Update, kivétel nélkül minden felkerült. A vírusirtó is up-to-date (ingyenes AVG). Valakinek van valami ötlete, hogy hogy lehetne ezt rendbe tenni a rendszer újrapakolása nélkül? Egyébként ugyanezt a Win 7-et pakoltam egy laptopra is, ott hiba nélkül megy, szóval nem a telepítő lemezzel lesz gond.

    Kösz előre is!

    [ Szerkesztve ]

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    Sziasztok!

    Amatőr kérdés, de ilyen is kell. Öcsém Lenovo E125-ös gépén szinte bármilyen feladat végrehajtása szenvedés. A legnagyobb és leglátványosabb probléma a YouTube videók nézése. Nem hogy a HD-val nem tud megküzdeni, de a 480p-s videók is brutálisan akadnak. Amikor az egész videó be van már töltve, akkor nincs gond (csak ugye a YT nem csinálja azt, hogy egyszerre behúz mindent), illetve a merevlemezen lévő 720p-s filmek is remekül mennek. Tippre azt mondanám, hogy az E350-es CPU gyenge, de őszintén szólva ennyire nem kellene rosszul szerepelnie.

    A gépet anno kéz alól vettem, és olyankor Linux futott rajta, azzal, ha jól emlékszem, nem volt semmi ilyesmi probléma. A gond tehát Windows eredetű. A 4GB memória miatt 64 bites Win 7 Home van rajta, minden frissítés up-to-date. Szerintetek mi okozhatja az ennyire gyatra teljesítményt? Van olyan frissítés esetleg, ami ennyire belassítja, vagy a javításokkal párhuzamos rendszerigény-növekedés csak az XP sajátossága volt? Okozhatja esetleg az, hogy 64 bites rendszer van fent, és teszem azt, nem szereti a CPU-t? Van bárkinek bármi ötlete, hogy mit lehetne tenni, hogy javuljon a teljesítmény? Értem én, hogy gyenge a hardver, de ennyire azért nem. Kösz előre is!

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    GTA SA-t feldobtam, az közepes beállításokkal stabilan, szépen megy. Chrome-ot használok egyébként, és egy 25 megás netem van, a többi géppel nincs probléma ilyen téren. Mintha a flashet nem bírná egyedül, pedig abból a legfrissebb van fent.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    Végül ledúrtam a gépről a flash-t és újraraktam (ugyanazt a verziót mondjuk, de whatev...), így már remekül mennek, szóval ez volt a gond. A 720p-s YT videók is folyamatosak, szóval bontom is a Batmanes pezsgőt. Köszönöm mindenkinek a tippeket!

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    Sziasztok!

    Ősszel vettem egy Dell gépet, előre telepített Win 7-tel. A pontos típust nem tudom, mivel egyből Linuxot húztam rá, és azt boldogan is használtam egészen mostanáig. A napokban szeretnék Win 7-re visszaváltani, és ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem: a gép alján van egy Microsoft matrica, Windows 7 Pro OA felirattal, egy vonalkóddal, és egy szériaszámmal. Ezt a Windowst hogy tudom elővarázsolni, pontosabban fogalmazva, hogyan tudnám legálisan, ezzel a kóddal használni a Win 7-et? Ha volt rajta recovery partíció (DVD-t nem kaptam), azt hogyan tudom előhozni? Anno formáztam az SSD-t, szóval az is lehet, hogy azt a visszaállító részt is megöltem (sajnos nem értek az ilyen visszaállítós dolgokhoz, eddig csak asztali gépekkel volt tapasztalatom). Ha nem lenne már meg a recovery partíció, akkor megtehetem azt, hogy beszerzek máshonnan egy Win 7 Pro-t, és ezzel a kóddal használom, vagy az illegális használatnak minősülne?

    Kösz előre is!

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz #10234880 #37658 üzenetére

    Köszönöm, akkor holnap megpróbálok valamit alkotni.

    wattafakk: nekem hasonló bajom volt anno öcsém gépén (2-3 percenként minden megállt úgy 2 mp-re, majd folytatódott gond nélkül). Én kiszedtem minden perifériát, majd egyesével visszadugva kerestem a hibát. Végül az UTP kábel cseréje oldotta meg a dolgot. Nem tudom a dolog fizikáját, az is lehet, hogy a csere pillanatában pont egy kozmikus sugárzás ölte ki a rossz szellemeket a gépből, és a két dolognak nem volt köze egymáshoz, mindenesetre nekünk az segített. Utána gond nélkül ment minden. Mivel nálad laptopról van szó, ezért kisebb a valószínűsége annak, hogy ez a gond, de ha kábelen vagytok fenn a neten, akkor próbáljátok meg egy ideig wifi-only üzemmódban használni a gépet. Ha úgy rendesen működik, akkor megvan a bűnös.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    Üdv!

    Egy Dell 6230 tulaj vagyok, és annyira gondom van egyedül a géppel, hogy ha hangerőt akarok állítani a dedikált gombbal, akkor addig nem csinál semmit, amíg az egérrel rá nem nyomok a tálcán lévő hangerő ikonra. A némítás tökéletesen megy, és miután egyszer változtattam hangerőt, utána ez a funkció is működik, ám egy idő után (néhány tíz perc) ismét arra "kér", hogy rákattintsak. Ez mitől lehet?

    A másik kérdés az, hogy édesanyám E-Machines E510 gépére (M560 2,13GHz, 2GB RAM) szerintetek felrakhatom a Win 7-et, vagy nagyon nyögne alatta a gép? Mivel a szüleim azon intéznek mindenféle bank és hasonló műveletet, ezért jó lenne, ha mindig up-to-date lenne, azonban az XP támogatottság végével jobban támadhatóvá válik, ezért vált szükségessé a csere. Win 7 Home Premiumom van (32 bit), amit rá tudnék telepíteni. Azt tudom, hogy az Aero nagyon eszi az erőforrásokat (legalábbis gyengébb konfigon). Ki lehet kapcsolni manuálisan az ilyen erőforrás-igényesebb dolgokat? Néztem volna Win 7 Starter verziókat, ami ugyan eléggé ki van herélve, de legalább frissen lehetne tartani, azonban ha jól láttam, nem lehet kereskedelmi forgalomban vásárolni, így ez kiesik. És igen, tudom én is, hogy egy Linux-szal jobban járnék, azonban ők a Winhez szoktak hozzá az évek során, ráadásul több Win specifikus programot használnak, és már nem sokáig leszek itthon ahhoz, hogy segítsek nekik az átszokásban.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz quailstorm #38040 üzenetére

    AVG família fagyunk, azzal eddig nem volt problémám. A 32 bit mennyivel lenne lassabb, mint a 64 bit?
    Egyébként főleg böngészés menne rajta, viszont az erősebb szinten (tíz ablak egyszerre). Az, ha egy kicsit várni kell a programokra, nem probléma, a mostani rendszeren már megszokta, türelmes asszony. És igen, tervben van már egy konfig csere, azonban valószínűleg csak karácsony környékén fog új gépet kapni, és addig jó volna kihúzni.

    “The wha-"

Új hozzászólás Aktív témák