Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LZs?!

    aktív tag

    válasz LZs?! #10159 üzenetére

    Reakciót ugyan nem kaptam a felvetésemre, mindenestre hétvégén clean-installként visszaraktam a W10-et a gépre, és azóta öröm-és-boldogság.

    Könnyen lehet, hogy maga a konfig hivatalosan 'a nem támogatott, de jó eséllyel még akár működhet is' kategóriába esik, illetve a W11 egyelőre egy 'mass beta testing' fázisban van; szóval majd 2-3 év múlva újra próbálkozom.

    Akkor viszont A) ne promózzák a cuccot az Update alatt, illetve B) ne legyen korlátozva a roll-back időablaka ennyire kurta intervallumon.

    Természetesen tisztában vagyok vele - legalábbis gondolom -, hogy A)-t túl nagy ziccer lenne kihagyni, mint disztribúciós csatornát, és B) praktikusan kivitelezhetetlen, mivel mind a W10 build, mind a W11 build folyamatosan változik az idő haladtával, ahogy akár maga a kliens programkörnyezete is - ugyanakkor a telepítő csinálhatna egy recovery image-et az adott W10 installról, amit vissza lehetne hozni 'bare metal recovery' stílusban; természetesen ezt mindenki intézheti magának egyéni alapon, én sem vesztettem semmit, és ha ott lenne opcióként felajánlva, a felhasználók 95%-a a 'gyorsabb másik' opciót választaná...de ott lenne.

    *********************************

    Mindenesetre részemről egy nagy előrelépést találtam: a natív screen split management, ami még elég clunky a dedikált gyártói sw-ekhez képest (LG, Samsung, etc.), de egyszer biztosan kiforrja magát. A virtual desktop is furán kezdett, de ma már nem tudnék meglenni nélküle: munka közben két monitor (21:9 + 16:9, VDT előtt 3db 'kellett') mellett is fixen van 3 virtuális desktop-om, ami mellé néha jön pár ad hoc.

    Ha több virtuális desktopon lehetne külön-külön beállítani a screen split-et, és emellett az applikációkat lehetne rögzíteni több desktopon is - ideálisan - a maguk külön ablakában a split screen-en, az maga lenne a megváltás (bónusz: a külön fizikai kijelzőket lehessen dedikáltan is desktophoz kötni, de na...).

    Pl.

    Single Display:

    VDT1: communication space -> 50/50 split email/chat

    VDT2: work space -> 80/20 split work/chat

    Dual Display:

    VDT1: DP1: communication space -> 50/50 split email/chat, DP2: n/a

    VDT2: DP2: work space -> 100 split work, DP2: notification space -> 50/25/25 misc/email/chat

    VDT3: DP1: n/a, DP2: 100 misc

    VDT4: presentation space -> DP1: 100/DP2: 100

    ...ahol n/a esetén valami default set space lenne. Remélem sikerült abszolút érthetetlenül felskiccelnem.

    A W11 változásainak többi része vagy fel sem tűnt (pl. n/a...), vagy közömbös vagyok iránta, ergo nem pozitív (pl. start menu), vagy kifejezetten negatív (pl. taskbar category merge [sound, network, etc.], a Settings menu átalakítása).

    [ Szerkesztve ]

    Nevermind...

Új hozzászólás Aktív témák