Aktív témák

  • Szederp

    csendes tag

    Üdv! / Sziasztok!

    Egy Toshiba laptopra telepítettem Windows 10 Pro rendszert. A Microsoft weboldaláról töltöttem le az iso fájlt, majd Rufus-szal csináltam bootolható USB-t.

    A partícionálás / telepítés szépen simán ment, az slmgr -dli igazolja, hogy Windows 10 Pro, RETAIL channel. Most szeretnék termékkulcsot legálisan vásárolni és több kérdés merült fel.

    1. A modell egy régi Toshiba C55-B5100-as gép. Hallottam, hogy néhány ilyen laptop esetében a telepíthető / aktiválható Windows valahogy hardveresen a BIOS-hoz van kötve és más nem telepíthető rá (erről a Windows Home verziót daráltam le telepítésnél). Nem találtam ezzel kapcsolatban információt a készülék gyártójánál. Hogy tudom ezt ellenőrizni mielőtt termékkulcsot vásárolnék?

    2. Megbízható termékkulcs. Árukeresőn, Emag-on stb. nagyon sok olcsó termékkulcsot találtam de fogalmam sincs megbízhatóságukról és arról értesítettek hogy a termékkulcsot e-mailben küldik és erre nem vonatkozik a 14 napos elállás mert nem olyan mintha online vennék mondjuk egy pendrive-ot.

    Tehát szeretnék tanácsot kérni, hogy van e olyan általatok ismert tuti biztos weboldal ahol megbízhatóan értékesítenek termékkulcsokat (nyilván a Microsoft-on kívül). Nem ismerem a "helyi" szokásokat, ha ez reklámnak minősülne akkor privátban is tudunk beszélni.

    Előre is köszönöm a segítséget. :R

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz Szederp #1 üzenetére

    Üdv!

    Van Windows 10 topik, a kérdésed tedd fel inkább ott, ezt pedig zárom.

Aktív témák