Keresés

Aktív témák

  • hesszan

    aktív tag

    Üdv.
    Adott NF7 alaplapi 10/100 hálókártya, benne egy 20 méteres crosskábel a másik vége az én gépemben. NF7 nek modemje is van. Háló, modemnet kiosztva is megy. Két gépen Xp.
    KÉRDÉS: Hol tudom beállítani a WAKE ON LAN funkciót az NF7en (BIOS? XP?) úgy, hogy az én gépemről fel se kellene állni és elindul a gép. Tehát megy a gépem és mit csináljak hogy elinduljon az NF7. Valaki konkrétan megmondhatná pl biosba itt és itt ezt meg ezt állítsam át, utánna xp alatt engedélyezem... , majd az én gépemen pl: cmd ba pingelem. help pls!
    KÉRDÉS2: Le lehet -e állítani a lanon keresztül az NF7et? (ugy hogy az xp csak addig bootol be hogy felhasználót kell választani) Távelérés? tudom távelérni egy oem home gépröl az NF7 xp profját ha lan wake up után a ''login'' képernyő van? Vagy lenne egy program amit be lehet állítani arra hogy minden nap X:xx kor kikapcsolja a gépet, de ezt pl a felhasználóm indítópultjából indul. Ezt a progit kéne valahogy főnökként hamarabb winnel együtt inditani (meg nem lenne idális áram/letöltés szempontjából ha mindig u.akkor kapcsol ki a gép.)

    Csak hogy én is megértsem: éjfél után nem akarok átmenni a fél házon csak azért hogy bekapcsoljam az NF7est, majd miután befejeztem a netezést szintén végigcsörtetni a fél házon hogy kikapcsoljam.

    Elöre is köszi. Remélem érthető voltam. Bocsi ha tulmagyarázom a helyzetet!
    Hesszan

    Sungdurung

Aktív témák