Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leslie23

    tag

    sziasztok, jöttem gyarapítani a hülye kérdéseket feltevők népes táborát. :DDD

    jó pár évvel ezelőtt (még a tutorial.hu fénykorában) elég sokat foglalkoztam HTML-lel, CSS-sel, jQueryvel, de a szerveroldali részét mindig CMS-sel oldottam meg, szóval erről alig tudok valamit.
    most úgy alakult, hogy (szintén hobbiból) kedvem támadt bíbelődni a programozás alapjaival. régebben írtam pár fapados kódot PHP-ben, meg még anno gimiben nyomtuk a Turbo Pascalt, de ennyi az összes tudásom. :)

    először is ez az egész szerver oldali dolog nem teljesen világos;
    a frontend része oké, megvan a sitebuild HTML, CSS, JS, és aztán? mi dönti el, hogy adott project PHP-t, vagy Javat, esetleg RubyonRails-t használ? feltételezem egy atw.hu-s tárhelyen csak PHP-t van elehtőségem futtatni.

    aztán egy másik kérdés: ha jól értem Java pld. megy weben szerver oldalon, és készítenek benne szoftvereket nem webes környezetben. itt az eltérés a frontend nyelv? gondolom desktopon nincs HTML meg JS engine, szóval a gUI másképpen készül.
    adattárolás: PHP-nál az egyszerűbb scriptek gyakran nyúlnak egy mezei txt-hez, kicsit komolyabb megoldások esetén már ugye SQL megy. nem webes környezetben hogyan történik az adattárolás?

    milyen nyelvet érdemes tanulni, amivel mind webes, mind nem webes (mi ennek a helyes megnevezeése?) környezetben lehet dolgozni?

    megannyi kínzó kérdés, köszi előre is. :R

    [ Szerkesztve ]

  • leslie23

    tag

    válasz fordfairlane #15075 üzenetére

    köszi a választ!

    félreérthető volt, nem a PHP-ra értettem az adattárolást, hanem hogy mondjuk egy Javaban/C#-ban/akármiben írt szoftver a gépemen hogyan tárol nagy mennyiségű adatot?

    én is automatikusan a PHP-ra feküdnék rá, de igazándiból az egész indíttatásom onnan ered most, hogy szükségem lett volna egy egyszerű szoftverre, amolyan adatbázis-szerűségre, különböző tételek nyilvántartása, közöttük szűrés, kimutatások, stb. lenne a cél, offline, web nélkül. szóval ezért esik ki a PHP.

    az már a csak a dolog továbbgondolása volt, hogy ha már nekiállok valaminek, akkor olyat válasszak, ami egyaránt jó lehet weben is, elvégre úgy legalább ismét hasznát venném valamennyire a koca-sitebuilder tapasztalataimnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák