Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wyll

    őstag

    Sziasztok!

    Nem vagyok webfejlesztő, ezért a ti segítségeteket szeretném kérni az alábbiban!

    Van egy új weboldal. Egy mediawiki van rajta. Egyáltalán nem sok anyag, egyelőre egyetlen oldal csak. Később bővülni fog, de akkor sem lesz több néhány oldalnál.

    Erre szeretnék egy olyan megoldást, amit elrejti ezt az egészet a "jogosulatlan" szemek és pl google robotok elől. (Nem mintha amúgy reklámozva lenne az oldal, sem pedig nem mutatnak rá kívülről linkek, de jogi okok miatt nem szerepelhet az anyag publikusan az interneten.)

    Ezért azt szeretném (legalábbis erre gondoltam), hogy csak azok tudják megnézni, akik a link ismeretén kívül mégegy valamit is tudnak, mondjuk egy általános, előre beállított jelszót, amit pl. emailben kapnak meg előzetesen. Tehát hasonló lenne egy jelszóval védett pdf-hez, amit ha elküldök valakinek (akár sok embernek is), akkor oda kell írnom az emailbe, hogy ez meg ez a jelszó. Ha ezt a jelszót beírta az illető a dokumentum/weboldal megnyitáskor, onnan viszont már ugyanúgy tudja használni az egészet.

    Sütik szerintem nem kellenek, nem gond ha minden megnyitáskor elkéri a jelszót.

    Ha érthetően írtam le, akkor tisztelettel várnék erre ötleteket :B

    [ Szerkesztve ]

    Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

  • Wyll

    őstag

    Sziasztok!

    Tudnátok kicsit segíteni?
    Van egy közhasznú egyesület, lányok csinálják, semmit nem értenek az informatikához. Viszont van honlapjuk, ami helyett most készíttettek egy újat. És most le kéne menteni a régit, hogy az anyagok megmaradjanak, startolni kéne az újat, ahová szépen feltöltik majd a régiről (is) az új anyagokat.

    Én nem vagyok nagy profi ebben, de arra gondoltam, hogy egy aldomain-re (ami általában ingyenes) el kéne tenni a régit kompletten úgy ahogy van, és az eddigi domainre meg feltenni az újat. A fejemben ez kb egy(-két) egyszerű áthelyezés művelettel a szerveren megoldható. Mennyire gondolom rosszul? :B Képes lehetek rá én is ultrabasic honlapfejlesztési ismeretekkel? :B

    Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

Új hozzászólás Aktív témák