Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz The DJ #9682 üzenetére

    Értem, köszönöm. Igaziból pont ilyen példákra számítottam. Ez megerősített abban, hogy normálisan összerakott oldalnál nem fog semmit érni :U
    És rögtön bocsánatot is kérek mindenkitől, de egy alap CMS setup-ot nem tartok normálisan összerakott oldalnak, még ha azon célnak meg is felel, hogy működik, lehet nézegetni, az ügyfél pedig elégedett, hisz pici pénzért kész is a saját oldala, és pont olyan, mint szeretett volna. És még adminisztrálhatja is magának.

    Én kérek elnézést!

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz The DJ #9682 üzenetére

    "Aztán ott van még az az előny is, hogy a CSS/JS fájlok tömörítve (minify) kerülnek fel a CDN szervereire és így a kiszolgálásuk is gyorsabb és kevesebb sávszélességet igényel a letöltésük."
    Ez mondjuk CMS-nél nem egy jó érv, mert ezt általában támogatja maga a CMS is. WordPress-ről nem tudok nyilatkozni (azért remélem, az is támogatja), de ez Drupalban egy kattintás, hogy "aggregáltan" legyen egybedobva az összes CSS-/JS-fájl.
    A JavaScript-cuccok betöltésére esetleg megoldás lehet, hogy a body végére pakolja az ember a script tageket, nem pedig a headbe, és akkor a renderelést nem akasztja meg a scriptek tartalmának feldolgozása. Vagy például az, hogy eleve úgy van kialakítva a modul/plugin/komponens, hogy aszinkron töltődjenek be az ilyen közösségi szarságok.
    A többi viszont számomra oké. :)

    ==============================

    (#9683) martonx :
    speciel az, hogy a világ melyik részéről hogyan töltődik be az oldal, nem csak "normálisoldal-függő" (ami szted lehetetlen, hogy CMS legyen :D), hanem kiszolgálófüggő, ami fizikailag nem mindegy, hol helyezkedik el, ergo ez a dolog speciel nem nagyon értem, miért kapcsolódik ahhoz, hogy az oldal CMS-ben vagy "normális módon" készült-e - ha a "normálisan összerakott oldal" alatt azt is érted, hogy nyilvánvaló, hogy eleve felhőalapú szerveren van (pl. Windows Azure vagy más), akkor oké, úgy megoldott ez a kérdés, hogy a világ bármely tájáról lehetőleg hasonló sebességgel töltsön be (bár ennek sok köze nincs az oldal háttérkódjához).

    ==============================

    (#9684) The DJ :
    végül is, hogy CDN-nek vagy felhőalapú tárolásnak+kiszolgálásnak hívjuk, az mindegy. :D Úgy értem, ha a példánál maradva a Windows Azure-t vesszük, ők nem CDN-nek hívják magukat, hanem felhőalapú platformnak, de a lényeg ugyanaz. Amúgy valóban nem túl elterjedt, de valszeg azért sem, mert többen fejlesztenek hazai közönségnek, meg esetleg nem tartanak egy DDoS-támadástól (bár igaz, az ördög sosem alszik, a rohadék :D), így egy hazai tárhelyszolgáltató dolgai is megfelelnek.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák