Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Speeedfire #9026 üzenetére

    Pedig ez így működik, és a főverzió-váltások során történő nagyobb váltás sokkal előnyösebb az innovációk érdekében, mivel így nem kell minden téren ragaszkodni elavult szerkezetekhez, csak azért, hogy szegény modulfejlesztőknek ne legyen belőle problémája - épp erről szól lényegében a cikk, csak diplomatikusabban -, miközben ezek a lépések sokszor nagyon is indokoltak, szükségesek. (Pl. adatbázis-kezelés, entitások (ez fontos újítás volt annak idején a 7-esben, hogy konzisztenssé tegyék a szerkezeteket, és ezt még tovább fejlesztik a 8-asban), taxonomy, node-ok, és így tovább).
    Amúgy az érvelésedet nem teljesen értem, nemrég még azért adtál nagy mínuszpontot a Drupalnak, mert nem történik radikális váltás a kódban, most pedig épp az ellenkezője verte ki a biztosítékot - most akkor melyik is zavar? :)
    De egyébként sincs ebben semmi újdonság (tulajdonképpen nem tudom, miért lep meg, pedig használtál Drupalt :) ), a Drupal-főverziók eddig is így működtek, valamilyen szinten mindig megtörték a korábbi vonalat (szerencsére; ezekről mindig készül lista is, meg vannak migrálásra eszközök), erről beszélt Tele von Zsinór is.
    Valamilyen szintű backward compatibility így is van, amiről meg én beszéltem korábban, mert a kódolási módszertant nem alakítják át radikálisan OOP-sre, az API-ban sok függvényhívás változatlan (vagy "csak" paramétersorrend változott, csökkent az átadandó paraméterek száma egyetlen $options asszociatív tömbbé, és hasonlók), és ezért maga a core forráskódja nem kicsit kutyulmány-feeling, és ez mondjuk zavaró is. Nekem a teljesen objektumorientált szemléletű modulfejlesztés személy szerint sokkal jobban tetszene, mint az, hogy egyszer procedurális kódot alkalmazok, egyszer pedig OOP-s kóddal játszom. Már a Views is ugye a core része, és annak a forráskódja korábban is elég jól megtestesítette az össze-vissza kódot, egyik helyen full OOP-s kód, másik helyen teljesen procedurális kód, aztán harmadik helyen a kettő furcsa keveréke... szeretem a Drupalt, de az ilyenek meglehetősen bénává teszik a kódot.

    Az adatok migrálására egyébként többnyire biztosítanak eszközöket, így túlélhető a váltás, csak utána kell olvasni, és megtanulni, mit kell az új verzióban másként csinálni. Még ha nehézkes is az átállás, az esetek többségében akkor is megéri, és idővel belátja az ember, mennyire jó, hogy éles váltások történtek a kódban (a 6-os ocsmány dolgai után nekem a 7-es Drupal például felüdülés volt, még ha így is tartalmaz csúnyaságokat - persze összességében messze felülmúlja például a Joomlát a kódja, már amennyit eddig a Joomlából láttam).

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák