Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz Tutu7030 #419 üzenetére

    Annyiban érdekes a dolog, hogy a szolgáltató nem nyúl bele az általa forgalmazott Huawei/Honor készülékek szoftverébe, csak külön kiegészítő frissítést ad ki azokra - amiket nem is muszáj telepíteni, illetve gyári visszaállításkor el is tűnik, mert nem képezi a firmware gyökeres részét -, amikben benne vannak a szolgáltatós alkalmazások és meghatározott hálózati módosítások, utóbbiba belefér persze a VoLTE specifikáció is.
    Nekem Telekomos Mate 9 volt anno és az sem tudta szoftveresen a VoLTE funkciót, később a Mate 10 Pro viszont már úgy jelent meg, hogy nem csak a Telekomos, hanem minden más forrásból származó is alapban tudta, a nem szolgáltatós, kétkártyás Mate 10 Pro-val is használtam sokáig a 4G hanghívást.
    Szerintem a gyártón (is) múlik a szoftveres VoLTE támogatás, jó példa erre a feleségem által használt View 10, amely nem szolgáltatónál lett vásárolva - Telekom nem is forgalmazza -, a megjelenéskor nem tudta szoftveresen a VoLTE funkciót, hónapokig így volt, aztán megkapta a 9-es frissítést, megjelent a VoLTE kapcsoló és azóta megy rajta a 4G hanghívás. (Telekom)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák