Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • instantwater

    addikt

    válasz lugosi #14130 üzenetére

    Korabban valaki irta, hogy LTEn sokkal jobb.

    LTE nek sokkal kisebb a kesleltetese mint a 3G nek.

    Ha jol tudom gyakorlatilag a szolgaltatos 4G hivas is hasonlo a VOIPhoz, csak a telefon oprendszere (vagy talan hardveres enkoder? mert allitolag keveset fogyaszt.) konvertalja a hangot, a szerver pedig a szoltaltatoe. Ugy hivjak Voice over LTE.

    Wikipedia LTE: The LTE standard supports only packet switching with its all-IP network. Voice calls in GSM, UMTS and CDMA2000 are circuit switched, so with the adoption of LTE, carriers will have to re-engineer their voice call network.

    Szoval, az LTE technologianak muszaly kesleltetes nelkul tovabbitani az adatcsomagokat.
    Sot mondhatni az a lenyege.

  • controlx

    újonc

    válasz lugosi #14130 üzenetére

    Üdv!
    Én elég kezdő vagyok a témában, ezért kérném a segítséged.
    Hogy sikerült neked 4G vagyis LTE hálózaton Voip-os hívást indítani és telefonálni? Tudomásom szerint a Telekom 4G-s hálózatát jelen pillanatban még csak előfizetéssel lehet használni, de ott meg tiltják a Voip-ot.
    Én is pár napja szereztem be egy 4G-s telefont és váltottam előfizetésre, de a már évek óta otthon használt fonio előfizetésem és a telefonra letöltött sipdroid programmal nem tud hívást indítani, sőőőőt, még csak fel sem jelentkezett.
    Ezért is kérdezném tőled, hogy van valami más megoldás hogy tudjak Voip-on telefonálni, mert a 4G-s sebesség simán bírná, csak lehet én vagyok hozzá béna. (esetleg valami másik voip szolgáltatóra kell váltanom és másik voip app-ot kell használnom, vagy bármit is csinálok ezután, már csak wifin keresztül fogok tudni voip-os hívást indítani? )
    Kiváncsian várom válaszod.
    Előre is köszönöm.
    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák