Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nwis86

    aktív tag

    Sziasztok!

    Régóta gondolkozok vízhűtésen, most talán végre eljött az idő hogy bele is vágjak, vagy 1 hete olvasgatok a témába, de sok minden kínai, így kéne 1 kis segítség! Csak a processzora szeretnék vízhűtést, a videokártyára és alaplapra a későbbiekbe se! Elsősorban nem is a hatékonyság és a csend miatt akarok váltani, hanem a dizájn miatt :D Ha csak ugyanazt kapom, vagy 1 kicsivel többet mint 1 drágább léghűtéssel már bőven jó! Így nem akarok feleslegesen túl nagyot és drágán összerakni cuccokat mikor lehet kisebb is jó lenne. 1366-os Xeon X5650-hez kellene tuninghoz!

    Szóval kérdés mekkora radiátort kellene vennem? Néztem 1000 féle létezik mindenféle márka és vastagságba fogalmam nincs melyik lenne a jó választás, egyébként azonos méret mellet van különbség hatékonyságba a gyártok közt? Szóval vehetem a legolcsóbbat noname kinai radit is amit ebayen találok, vagy az jelentősen rosszabb hatásfokú? Thermaltake Overseer házam van, ha minden igaz a tetejébe elfér akár 360as radiátor is, kérdés kell-e? Vagy akár egy 120as is elég lenne?

    Pumpáknál mit kell nézni? A víz szállítástól függ hogy 1 adott pumpa menyire jó vagy mitől? Nekem minimum milyen kellene csak a procihoz?

    Csőből milyen vastagság? Elég a 8as-is vagy nagyobb?

    Bocs a sok noob kérdésért! :)

  • Nwis86

    aktív tag

    válasz #90933760 #23539 üzenetére

    Kösz! Nézelődök még, ha majd összeáll a cucc úgy is írok ide :)

  • Nwis86

    aktív tag

    Sziasztok
    1 buta kérdésem lenne :) Van 1 Raijintek Triton vízhűtésem, ennek a pumpáját hova érdemes kötni, vagy úgy általánosságba a pumpát hova kell kötni? 3pines csatlakozója van! molex átalakítóval közvetlen a tápra, vagy csak úgy simán valamelyik alaplapi fan csatlakozóra? Csak mert én eddig tápra kötöttem de most mondtak nekem olyat hogy örüljek hogy eddig nem ment tönkre és gyors rakjam át alaplapra, mert ha tápra van akkor mindig maxon forgatja a vizet... Van ebbe valami igazság?

  • Nwis86

    aktív tag

    Sziasztok

    Régi X58 as gépembe szeretnék egyedi vízhűtést építeni, de nem találok olyan cpu blokkokat amik tetszenének, amikre azt írják hogy kompatibilis azok mind ilyen egyszerűbbek, nem dizájnosak... Amik tetszenek rgb-sek, azok mind x99 /299 -re vannak, viszont tudtommal a 1366 / 2011 / 66-on ugyanott van a felfogatás 80mm, csak az utóbbiakon már van 1 keret a cpu foglalat körül amibe bele lehet csavarozni a hűtőket, és magasabbra esnek felfogatási pontok is, nekem pedig még csak sima lyuk van, de a távolság elméletileg stimmel, nem létezik valami keret vagy valamilyen megoldás hogy feltudjam rakni x58 ra ezeket az új blokkokat?

    pl ezek érdekelnének
    [link 1]

    [link 2]

    [ Szerkesztve ]

  • Nwis86

    aktív tag

    Sziasztok

    Szeretnék építeni 1 merev csöves vízhűtést de pár dolog nem teljesen tiszta, így lenne pár kérdésem.... A lényeg hogy 1 dizájnos gépet szeretnék, ami kb semmire se lesz használva, max fészbukra... Már évek óta nem játszok, csak is netezek. Aliról rendeltem barrow cpu blokkot, réz byksky radiátort, tartályt, pumpát, ami még kell azok a csövek, fittingek és szerszámok... Viszont itt jobban belegondolva elbizonytalanodtam hogy tudok-e én merev csövest építeni... Rengeteg videót megnéztem a hajlításról, de minden videó amit találtam csak az eső hajlításig mutatja, addig tiszta is, de nem értem hogy lehet megcsinálni 2-3 kanyarral, úgy hogy a vége oda csatlakozzon ahová kell :) Hogy mérik a hajlítások közt hogy aztán milliméter pontosan oda ér a vége ahová kell, erről ilyen komplett videót nem találtam még... Így gondoltam lehet inkább egyenes szakaszokkal oldom meg az egészet és bele rakok minden kanyarhoz 90 fokos fittingeket, csak hát így 1csomó kéne és nem olcsó, és mivel ez a gép igazából csak 1 gyerekkori álom megvalósítása miatt épül, amolyan terápiás kezelés gyanánt szívinfarktus után... és kb semmire se fogom használni, így azért próbálnám minél kevesebb pénzből kihozni, nem akarok 40+ ezreket kiadni csak fittingre, még úgy is nagyon drága ha alis barrow fittingeket vennék, viszont találtam 2-3x olcsóbban noname fittingeket amik viszont nem rézből vannak... tudom nem keverünk 1 rendszerbe alu + rezet, de mégis mekkora gond lenne ha ezek a pici fittingek aluk lennének, a radi meg réz? Egyáltalán nem ajánlott? Csövet mennyire nehéz hajlítani, hogy számoljak, hány méterrel vegyek többet gyakorolni :) ? Na most hirtelen ennyi jutott eszembe, most pár napig black friday van alin, megakarom rendelni a hiányzó dolgokat, tudom hogy valószínűleg már csak év elején jönnének meg de nem gond.

  • Nwis86

    aktív tag

    Sziasztok

    1 olyan egyszerű kérdésem lenne, hogy hogyan mivel lehet Windows alól beállítani a pwm-es ventik és pumpa fordulatát? Már próbáltam több programot is amik elvileg jók, de nekem 1ik se látja a pwm-es cuccaimat. van 3db Arctic P12 pwm pst hűtőm meg a pumpa, biosba pwm vezérlésre van téve, de sehol nem találom hogy konkrét fix fordulatot hol tudnék beállítani. De igazából amúgy is windoz alól kéne valami megoldás... Most raktam össze 2 hete a gépem, soha nem foglalkoztam még fordulatszám állítgatással, mindig autón ment minden, vagy aminek külön volt vezérlője (ventik) azt azzal vezéreltem... De most van 1 olyan problémám, hogy a pumpa ha netezek 5 percenként 900as fordulatról 10 másodpercre felvált 900 és 1500 közt valamire és az addigi néma csendet megtöri a bugás, aztán gyors vissza is áll és újra csend, idegesít... a proci 29 fokos, szóval semmi nem indokolja hogy jobban pörögjön, ha lehet fixálnám a fordulatot 900ra. A ventik is ingadoznak kicsit, de azok minimálisan és semmi hangjuk, így igazából csak a pumpával kéne kezdenem valamit... Asus rog strix X370-f gaming lapom van, a pumpa a kimondottan a pumpa csati helyre van dugva.

    [ Szerkesztve ]

  • Nwis86

    aktív tag

    válasz RazoR #63613 üzenetére

    Az Asus Ai Suitot még nem próbáltam , kösz, megfogom nézni. A biosba a pwm-modon belül a pumpánál nincs smart lehetőség, a vezérlésnél van pwm, dc, auto és kikapcs ennyi, smart-ot nem találok sehol se, viszont megtaláltam hogy értékeket meg tudok adni hogy milyen hőmérséklet alatt felett és középállásban mekkora %-ban menjen a pumpa, ezen állítgattam és most 710-800rpm :) ez igy tökéletes is lenne, bár azért a jövőben szeretném windoz alól kipróbálni benchmarkok alatt hogy hűt különböző fordulatokon, ezért szeretném a ventiket is majd állítgatni később.

    Többen írtátok a SpeedFant, az volt az első program amit 1hete kipróbáltam de nem látja a ventiket, csak a hdd és a gpu-t látja, se a ventiket se a pumpát, így azzal nincs mit állítanom, pedig ez 1 nagyon jó progi lenne ahogy videókba néztem, pont azt tudná ami nekem kéne... De valamiért nem működik :(

    Viszont időközben kiderült hogy nem is ez a fő gondom, mert nem a pumpát halottam, nem az volt hangos, mivel így 800rpm-mellet is előjön időnként a zaj, lekötöttem a hdd-ket gondoltam hátha valamelyik haldoklik és azt hallom, de nem, lekötöttem a ventilátorokat, de ugyanolyan hangos maradt a gép még így is, pedig már nem is volt benne semmi mozgó alkatrész csak a táp, így felfordítottam a gépet és a tápegység az, 1 csavarhúzóval leállítottam a ventit és néma csend ahogy régen volt. Szóval a tápventi szart be, pedig nem 1 gagyi táp, FSP Hydro-G 750W, 3éves, eleve félpasszív táp, nem is szabadna forognia ha nincs terhelve, 1600as ryzen és gtx970 fészbuk alatt nem fogyaszt sokat :) de táp ha kell ha nem össze vissza forog és kereplő hangot ad, és ugyanezt csinálja 100% cpu és vga terhelés alatt is, pedig akkor viszont mindig mennie kéne, de néha ott áll :D De ezzel majd írok másik topikba mert itt off... bár szerintem ebből táp venti csere lesz :(

  • Nwis86

    aktív tag

    válasz holczy #63620 üzenetére

    Az hogy megáll nem gond, sőt pont ezért vettem anno , hogy ha netezek ne forogjon, legyen minél halkabb a gép... csak most hogy ha megindul is kerreg idegesítő, eddig ha forgott se volt hangja, vagy legalábbis nem hangosabb mint a gép többi része, de most ez lett a leghangosabb alkatrész a gépben ezzel a kerregéssel, ég is föld a különbség ha megindul :( van még rá 2 év gari, de nem tudom mi legyen, nem akarom teljesen szétszedni a gépet, a kábeleket fél nap volt elrendeznem, meg rögzítve is vannak gyors kötözővel, meg ha el is küldöm vagy 1 hónapig tuti nem jön vissza és lehet ki se cserélik... Emagos, ha viszont én itthon belerakok 1 olyan ventit ami a radikon is van Arctic P12 vagy esetleg 14et, akkor kb néma lenne, csak hát ha belenyúlok akkor bukom a garit, viszont ehhez nem kéne kiszednem a kábeleket és nem tartana 1 hónapba...

  • Nwis86

    aktív tag

    Ha már a gyári folyadékok és az algásodás elszíneződés stb én ehhez nem igazán értek, most építettem 2 hete első normális vízhűtésem, vagyis korábban fél évig volt 1 kísérletem, de az a létező legolcsóbb Kínából rendelt alu radi meg cpu blok stb cuccokból... kb 15 ezerből kijött az egész :D és 1 régi lga1366-os gépembe raktam (van 3 gépem is) próba képen, 60 fokos volt a proci, tuning mellett, nem volt túl hatékony de tetszett hogy nem 1 fél tégla léghűtés van a gépbe... meg hogy én raktam össze :D Viszont mivel nem volt hozzá előre kevert folyadékom, se deszt vizem otthon és nem akartam várni 1 napot se hogy kipróbáljam így feltöltöttem csapvízzel (tudom nagyon nem szabad) de hogy úgy is csak pár napot fog menni aztán szétszedem... végül fél évig ment, a puha csőn lerakodott a klór, vagy vízkő és matt fehér lett, de ezt leszámítva semmi más nem látszódott, a tartály és a víz kristály tiszta maradt... mikor szétszedtem a csatikon is itt ott volt vízkő :)

    Na de megtetszett a vízhűtés gondoltam építek 1 rendeset, a pumpát és tartályt leszámítva (ezeket rendesen kitakarítottam, de amúgy is tiszták voltak) mindenből vetem újat, barrow cpu blokkot, réz 360as radit pár új fittinget, a régiből is került bele 2db, és csövet, áramlásmérőt és gyári Aqua tuning színtelen uv folyadékot (2200Ft/l) és építettem 1 új Ryzent gépet. kb 3 nap után már habzott a tartály tetején a folyadék, gondoltam majd eltűnik, de egyre több lett a habszerű fehér trutyi és elkezdett tömörebb darabokra összeállni, 1 hét után már teljesen átláthatatlan, tej szerű lett a folyadék... csúnya:( A tartály világítás át se tudja már világítani és uv érzékenysége is megszűnt.... van még 1db bontatlan folyadékom és 1 fél üveg is. Majd ezt leengedem átmosom és újra töltőm, de most ép várok kb 2 hét, és jön még pár új cucc akkor átépítem az egészet, merev csöves lesz ha sikerül és kap 1 digitális áramlásmérőt is :)
    Remélem azzal hogy most így használom, hogy láthatólag van valami gond a folyadékkal nem teszek tönkre valamit, de nem akarom duplán leengedni, 2-3 hetet még így kéne használnom...

    Esetleg valakinek van ötlete hogy ez miért történt?
    Hogyan takarítsam majd ezt ki szakszerűen? Lehetőleg minél kevesebb szereléssel, jó lenne ha a radiátort nem kéne kiszednem mert azt rémálom volt beszerelni, nem fér el a ventik miatt, pár mm-el kisebb a hely mint kéne, úgy kellet feszegetnem a házat, szétvágta a kezem...

    Ilyen most a tartály oldalra fordítva a gépet, ennek kristály tisztának kéne lennie, ilyen folyadék van benne. Világítással most ilyen :(

  • Nwis86

    aktív tag

    válasz Zsohi #63643 üzenetére

    Azta nem gondoltam hogy valakinek ugyanez a gondja, de a közeli tartály képed full ugyanaz mint az enyém közelről, de azért ez nem kicsit dühítő, 5500Ft volt a 2 flakon postával együtt, ami azért nem olcsó, vagy legalábbis nekem 1 folyadékra ez sok pénz... most 5 perce kipróbáltam a megbontott üveget 1 kicsit elkezdtem rázni, és már habzik is... szóval ez kuka. A pumpa idővel ugyanígy felhabosítaná, megbontom majd a másik üveget, remélhetőleg az jó lesz, ha nem akkor majd deszt víz+ alkohol, ehhez majd szeretnék itt segítséget kérni, arányok stb, majd írok ide ha ez aktuális lesz... Most 2-3 hétig még így marad, aztán nagytakarítás, nem hiányzott ez, sok meló lesz vele :(

    Az ecetes víz nem mattija meg a plexit? Milyen arányba legyen az ecet?

Új hozzászólás Aktív témák