Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fonok87

    aktív tag

    válasz Lann #62832 üzenetére

    Nekem meg pont SW3 venti van mindenen is :DDD Kíváncsi lennék a bővebb véleményedre, hogy miért van ilyen rossz benyomásod a BQ ventiről. Én hangjukat még nem hallottam, attól eltekintve hogy magasabb fordulaton megérkezik a szélzaj. Sokat olvastam utána, nem találtam olyan tesztet ami meggyőzött volna hogy váltsak. Egyetlen problémáját találtam, hogy egyes eszközök PWM jelét (pl. Aquaero, ami jelen társaságnak pont érdekes lehet) nem szereti, 100%->99% PWM jelváltozás 100%->85% fordulatszámesést jelent. Ez pont nem érint mert 1k rpm fölé nem pörgetem soha a ventiket. Mindettől függetlenül gondoltam rá, hogy ki kéne próbálni pl a NB eLoop-okat, sok jót olvastam itt róluk és egy fekete-fehér buildbe szépen passzolna pár.

    (#62833) OgreImre: a mérnöki érzékem is ezt diktálja. Meg a sok száz oldalnyi kiolvasott internet :) Vagyis pontosabban: a Noctua valószínű vastagabb radin teljesít jobban, az eLoop vékonyabb radin, de hogy a két venti közül melyik jobb, ennyiből nehéz megmondani.

    Truss me, I'm an engineer.

  • Demo07

    aktív tag

    válasz Lann #62832 üzenetére

    Elég érdekes amit írsz a BQ silent Wings 3-ról mivel szintén nekem is a házzal jött 3db (BQ DB 900P.R2) és messze nagyon jó venti, motor hangját sosem halottam még, pedig volt a ház gyári 8 csatornás vezérlőjéről is low és high állásban is vezérelve, csak a szélzaj jön meg 800 rpm körül, de az is bőven elfogadható mértékben. Most aquaero viszi és semmi bajom velük, pedig pár éve mennek. Nem tudom elképzelni nálad mi lehet, ami miatt ez a véleményed róla, de ha kifejtenéd... :) (Nálam 6 bq SW3 high pwm megy a radikon)

    Viszont, hogy tovább árnyaljam a képet, pont a múlt héten vettem át 3db Noctua nf-f12-pwm-chromax-ot, ami addig volt szép és jó míg ki nem csomagoltam, és elkezdtem tesztelni őket... anyagára nem mondanám hogy van olyan minőségű mint a BQ, mármint tapintásra, textúrára... amivel még nem is lenne semmi bajom.
    Amikor rátettem őket a vezérlőre, kezdődtek a gondok... alapjárati fordulaton 350-400RPM a min fordulat, már morog a csapágy, és ennyi pénzért én nálam ez nem elfogadható...800 körüli fordulaton már megjött a szélzaj is, ami már éppen elnyomta morgó csapágy hangját... 1500-on már olyan hangos, hogy nem vagyok hajlandó vele le lenni egy szobába... és akkor ezt x3 mivel 3 ilyen sz@r-t rendeltem... Persze 3 napon belül visszaküldtem.
    (Alpenföhn Wing boost 3 high pwm lett helyette, ami PWM stoppot ugyan nem tud, de valóban nagyon halk 700rpm min fordulaton, monsta radin fog menni pull-ba.)

    De, hogy általam mérteket, adatokkal is prezentáljam...nagyon csendes környéken lakok szobába napközben 26DB mérhető amikor semmi sem megy, ez a kiinduló érték... minden mérést 5x lemértem!

    A Noctua megadott DB értéket távolról sem tudja... alapjáraton 350-400 rpm-en egyből 56DB lett (Adatlapon 22,4DB). Max fordulaton 1 venti már 76DB volt már. :( Ez már nem az a szint amit elviselek, személy szerint.
    3 Noctua min fordulaton már 63DB lett, max fordulaton pedig ugyan azok a körülmények között 81DB-t mértem. Számomra ez elfogadhatatlan. (Fejemtől kb 40-50cm-re van a gép.)

    Viszonyításképpen a gépemben BQ Silent Wings 3 High Pwm van.
    Kikötöttem 3-at lemértem ugyan úgy mint a noctuakat és elég éles különbség született! :)

    Szoba szintén 26DB , a BQ Silent Wings3 High Pwm egy darab indulásnál 31DB átlagot mértem min fordulaton, majd maxon járatva 38DB lett!
    3DB BQ Silent Wings 3 High Pwm min fordulaton 33DB átlag, max fordulaton 56DB eredmény született.

    Noctua nf-f12 pwm chromax pro/kontra:
    +minőségi csomagolás
    +harisnyázott kábel
    +30cm toldó kábel, szintén harisnyázott
    + nagyon jó statikus nyomás 2,61 radira
    +72 hónap gari( de mivel hangos mint a franc lényegtelen kb.)

    +/- leválasztható pwm ajzat egyből a venti sarkán, kb 1-2 cm kábelen, ha zsúfolt helyre kerül akkor ez inkább hátrány mint előny... plusz 1 hiba forrás is lehet, minden csatlakozási pont.

    -morgó motor/csapágy
    -iszonyat hangos
    -nem túl igényes textúra Pl: a félig matt felületen a kábel végén a pwm csati is simán látható karcot tud csinálni
    -800 rpm körül már szélzaj jelentős, itt már kezdi elnyomni a sz@r motor/csapágy hangot
    -a hozzá csomagolt gumi csillapítókból nincsen annyi egyforma színű, hogy minden sarkára(8db) egyforma színű kerüljön, 4db egyforma színű van mindből csomagolva, ha szem előtt van ez zavaró tud lenni...

    Noiseblocker NB-eLoop 12-PS lesz a következő áldozatom, mivel push-ba az kerül majd mind a 4 radira (+2 db B14PS ház szellőztetésre). Amint megvannak arról is írok majd pár sort, hogy mik a tapasztalataim velük! Persze ha valakit érdekel! :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák