Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mackosajt

    addikt

    válasz Terrorista #58093 üzenetére

    Kérdéseidre sorban a saját válaszaim
    1. Ne használj merev csövet. Vagy hajlítsd a merevet. Első bálozóként előbbivel egyszerűbb.
    2. Több csatlakozás, több hiba lehetőség.
    3. A többiek majd megmondják, ha ragaszkodsz a merev csőhöz.
    4. Sokkal halkabb nem lesz, de éppen elég lehet.
    5. Egyszerűbb, de bizonyos kompromisszumokat hordoz a kombó.
    6. Lehet.
    7. Némi alátét az esetleg túl hosszú csavaroknak szokott segíteni. Nem 100%, hogy kell saját bp. Jó páran a vga sajátját használjuk.
    8. Vegyes tapasztalatokat lehet olvasni. Neked lesz szívás, ha lerakodik.

    A többiek majd vagy cáfolnak, vagy egyetértenek

    http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

  • Atmil

    aktív tag

    válasz Terrorista #58093 üzenetére

    A radiátor biztos kevés. A 1080ti 300w + Ryzen 2700x 100w legaláb 40 fokos idle víz hőmérséklet lesz.
    A 280/86-as monsta + 120/86-as monsta már elég lehet. A tartály nagyságán sem érdemes spórolni, mert segít a hőátadásban. Ezt majd a többiek megerősítik, vagy cáfolják.

    Ha elhatároztad, hogy merev csövezés lesz, akkor csináld, mert később sokba kerül a merev csőre való váltás.
    Spórolni úgy lehet a fittingeken, hogy hajlítod a merev csövet, ahova derékszögű fittinget tennél. Persze először kétszer annyi merev csövet kell venni a tanulás miatt, ha még nem csináltad. Viszont még így is jóval olcsóbb, mint ha fittingel csinálnád.

    Üdv! Atmil.

  • MPowerPH

    félisten

    válasz Terrorista #58093 üzenetére

    Tovabbra sem ertem, otthoni kornyezetben mi jelentosege a merev csonek. Egy ujrapasztazas is remalom lesz...

    Egyebkent a radiator mennyiseg nem lesz eleg. A tartaly merete mindegy, mert a feltoltesnel van egyedul nagyobb jelentosege. Minel nagyobb, annal egyszerubb a muvelet.

    A feher pastel az egyik legrosszabb, de lerakodassal meg nem talalkoztam. Csovet beszinezi. Hasznalj akril csovezest, akkor nem lesz ilyen problema.

    [ Szerkesztve ]

    Don't Tread On Me

  • mpierre

    veterán

    válasz Terrorista #58093 üzenetére

    - Hajlítod csövet. Nem para a merev cső.
    - Jó fittinggel nincs semmi gond, akármennyi lehet.
    - 13/10 Alphacool-t használtam. Az tökéletes. (EK-HDC lesz majd, de még nem tartok ott)
    - A jelzett házba inkább slim, vagy max 45 mm vtg radi fér el szépen, tehát azt mondanám 280 előre és egy 240 felülre.
    - Teljesen jó az EK-XRES D5 140mm. (A kis tartályból könnyebben szív levegőt a D5, tehát 3/4-ig legyen tele a tartály kb mindig. A feltöltés kis tartállyal küzdelmes.)
    - Az adott gyártó (itt EK) ad róla pontos infókat a termék júzergájdjában, hogy hogyan szerelhető be.
    - Van olyan EK blokk, pl r9 390 msi, aminél odaírta az EK, hogy dobd fel a hátlapot a saját csavarjaival. Tehát blokkja válogatja.
    - Mayhems pastel nem rossz, de egy év után ajánlatos cserélni. (Az is fontos, hogy a radik alaposan legyenek kimosva. A gyártók elég sok retket hagynak benne.)

    @BMW001: Az újrapasztázás valóban "nehézkes". Inkább azt mondanám, hogy a hardverelemek cseréje kimondottan copás kategóriába ugranak merev csövezés esetében. :K

    [ Szerkesztve ]

    #### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

  • holczy

    aktív tag

    válasz Terrorista #58093 üzenetére

    Emberünknek azért volt ennyibe a fitting, mert egyenes csővel dolgozott mindenhol. Így 1,5x annyi adapterre volt szükség, mint egyébként. 90fok hajlítva 2 fitting. 90 fok adapterrel 4 fitting, 90fok, és egy apa anya közdarab. Kis házba szopás merev csövet rakni. Kevés a hely, szűkös a beszerelés.
    Adaptereken ha spórolni akarsz, akkor made in china. Bár kérdés, hogy azok a cuccok mennyire felhasználó barátok. Én személy szerint a bitspower adaptereit gyűlölöm, mert rettentő szorosak (90fokos csatit egy irányba tudom csak hajtani, egyébként visszalazul, és mire átépítem a rendszert rendesen fájnak az ujjaim, . Ek-val ilyen gondom nem volt)
    D5 elvileg minden pozícióban képes működni, max szívni fogsz a légtelenítéssel.
    Rendelni meg onnan rendelj, ahonnan olcsóbb. Hanem holnap utánra akarod összerakni, akkor nézegesd a hardveraprót, külföldi oldalakat, akciókat. Lehet sokat spórolni.

  • Tomoty

    aktív tag

    válasz Terrorista #58093 üzenetére

    Épp most raktam össze magamnak egy ilyet. 20 perce végeztem.
    Merev cső + pasztel fehér folyadék + alsó fektetett DDC310 pumpa kis tartállyal.
    Ja és egy k*rva szopatós Jonsbo C3 Micro ATX ház. Mert szeretem a kihívásokat :O

    Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

Új hozzászólás Aktív témák