Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pug

    veterán

    válasz Akcok94 #14753 üzenetére

    Azt valamelyik tapasztalt kolléga meg tudná mondani, hogy mennyire para, hogy a gyári EK adalék kicsapódik a desztillált vízben? :F (ilyen fehéres, viaszos szerű rétegeben, tartályon, csövön is látszik)

    Ez rontja a hűtési teljesítményt, és ha igen akkor érdemes-e cserélni (gondolom ebben az esetben igen :B ) és mire érdemes cserélni és hogyan tudom megtisztítani a rendszert (ha kell a csere és a tisztítás) anélkül, hogy teljesen darabrajira szedném a kört? :R

    [ Szerkesztve ]

  • HUfantom

    őstag

    válasz Akcok94 #14753 üzenetére

    Ezt az ecetes kifőzést honnan hallottad, hogy ezen lovagolsz ?

    Szétszeded és pont úgy csinálsz vele, mind minden mással. Fogod elmosogatod. Ha valami megmarta a felső réteget és elszínezte azzal sokat nem érdemes csinálni, mert csak rontasz a helyzeten. Én fogtam áttörölgettem ecettel picit dörzsöltem mosogató szivaccsal a CPU blokkot...
    A VGA rézblokknál épp cillit bang volt kéznél. A MORA2 es belső tisztításához már nem maradt semmi oda ecetet vettem. Egyik sem kell, hogy 10-15 percnél tovább legyen, a lényeg a tisztaság, hogy ne szennyezze a belső folyadékot és ne legyen zsír rajta ami rontja a hőleadás.

    De megkérded anyukádat ő megmondja mi lesz otthon nektek és, hogy kell egy réz cuccot megtakarítani.

    Pug
    Mindenképpen rontja, hiszen a szűk részekben lerakodik és csökkent a teljesítmény.
    Sajnos több adalékkal is ez szokott lenni, kicsapódnak. A probléma, hogy ilyenkor szét kell szedni mindent és kijöjjön a trutyi.

    [ Szerkesztve ]

    “Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

Új hozzászólás Aktív témák