Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz Gee_1985 #13644 üzenetére

    milyen megfontolás hívta életre a ma elterjedt micro-pin kialakítású blokkokat?
    A jobb teljesítmény: "a teljesítménye elmarad a mai csúcs-blokkoktól"

    spacewalkers: te milyen távvezérlésről beszélsz? Példának írtam, hogy van ilyen.
    Nekem pl. ez van. Kiválóan teszi a dolgát... Amúgy ventiket szabályozni, meglepő
    módon ventiszabályzóval lehet, amiből kismillió féle van a piacon. Ha már érdekes,
    hogy vízhőmérséklet alapján szabályozd a ventiket, ott már trükközni kell. (Pl. egy
    vízhőmérőt kötni egy ilyen ventiszabályzó hőmérő bemenetére a levegős helyett...)

    Szivattyú szabályzás meg eléggé típusfüggő. D5-öt pl. nem nagyon tudsz sehogy
    (tápfesszel) szabályozni, tehát marad a kézi tekergetés* (potméter). DDC-t simán
    lehet tápfesszel szabályozni, de olyan szabályzó kell hozzá, ami bírja a terhelést.

    Amúgy ha nincs visszacsatolás. pl. vízhőmérséklet/CPU hőfok monitorozása stb.,
    akkor valójában vezérlésről beszélünk, nem szabályozásról, de ez nagyon OFF.:DDD

    *: kivéve, ha megveszed az Aquacomputer féle szoftveresen vezérelhetőt.:))
    Szerk: bár a magam részéről jobban szeretem a szabályzást, ill. a "felügyeletet",
    ezért tetszik ez a cucc, noha belátom, hogy drága, és nem feltétlen éri meg!:R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák