Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kobe24

    tag

    válasz bandi0000 #7716 üzenetére

    Már a programozós topicban is figyelgettem a hozzászólásokat, és szerintem sokan félreértik azt amit csinálnod kell. Nekem úgy tűnik, mintha sokan azt hinnék, hogy ezt egy olyan cégnek csinálod, akik használni is akarják ezt a programot (persze lehet most hülyeséget írok, de nekem ez jött le), viszont ők is egy szoftverfejlesztő cég, és ez inkább egy erőmérő (ahogy már te is írtad), szoktak hozzájuk menni gyakornokok is a suliból, nyilván ha látják benned a fantáziát, akkor megkereshetnek. A leírásban pedig azért vannak c++-os kódok, mert ők már akkor is adnak ki céges feladatot, mikor a diákok még abban a félévben járnak amikor c++-t tanulnak, és persze át lehetne írni a dolgokat, de szerintem így is érthető. Ott is konzolosan kell megcsinálni, és itt is, a WinForms és a WPF az majd a következő féléved anyaga lesz, nem is várja el ott senki, hogy ebben legyen megcsinálva. Szerintem a feladat leírásából azért látszik, hogy megcsinálható, anno én is meg tudtam csinálni (bár nem pontosan ez volt a feladat, de hasonló). Ez most félig neked címeztem, félig a többieknek, úgyhogy kicsit furán jön ki, de szerintem jobb ha mindenki tisztán látja, hogy miért kérik konzolos alkalmazásban. :)

  • kobe24

    tag

    Sziasztok!

    Remélem valaki tud segíteni a problémámon. Egy wpf-es alkalmazást készítek éppen, és van egy olyan része amikor vonalkódot kellene leolvasni és az alapján adatokat betölteni. Viszont a kérés az az, hogy ne kelljen mindig az input mezőbe belekattintani és úgy leolvasni a vonalkódot. Erre találtam egy megoldást a neten amit ezen a linken meg is tudtok nézni. Nagyon jól működik, ha a billentyűzeten ütök be bámifél adatot. Még egy androidos alkalmazást is letöltöttem ami elviekben a vonalkód olvasást szimulálja, és wifin keresztül küldi az adatot a gépnek. Viszont amikor már egy tényleges vonalkód olvasóval próbáltam akkor olyan billentyűleütéseket érzékelt az alkalmazás mint LeftAlt vagy a numpad1-9-ig. Ha rendesen egy jegyzettömbe vagy valamilyen input mezőbe szkenneltem az olvasóval akkor tényleg a vonalkód számát küldte el, úgyhogy nem az olvasóval van gond. Viszont nem igazán értem hogy az alkalmazásom miért vesz hibás adatokat. Esetleg ha a fenti dologra valakinek valami másfajta megoldása lenne azt is szívesen fogadnám. Köszönöm előre is a segítségeteket.

Új hozzászólás Aktív témák