Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolly

    veterán

    válasz Jabby #1471 üzenetére

    1) ha nincs nulla nem kezdem el a házat bontani akkor marad a 220as töltő és nem szórakozok 3 fázissal és max visszafelé útközben megállunk... amúgy akkor már egyszerűbb lenne a napelem / óraszekrénybe szereltetni egy 3 fázisú ipari csatlakozót (5P)

    2) földelés és a nulla ha jól tudom a házban egy ponton közösítve van azt követően viszont újra nem lehet közösíteni.

    3) Régi háznál nem tudom mikor volt elvárás a Fi relé, de nálunk 85-87 közötti építkezésnél nincs, s akkor még mindenki alu vezetékkel vitte az áramot vagy mmfalival (vagy mi volt a neve - 85ben születtem) nálunk a régi háznál már minden réz volt.
    Ebben a házban ahol édesanyám akik nem tudom milyen kötés van.

    4) a biztosíték nem korhoz hanem keresztmetszethez van, de egy 30 éves házban ahol még vagy csokiztak, vagy össze csavarták a vezetéket nem mernék a teljes vonal ellenőrzése vagy cseréje nélkül nagy terhelést adni. Nálunk 2016-os építkezés 10A-res töltésnél (1 fázisról) a 20 fokos garázsban 33-35 fokos volt a konnektor, tehát még úgy is melegedett, hogy minden új. (sőt 10 óra töltés után a falon hőszenzorral "kimutatható" volt, hogy merre megy a vezeték). Nem tudom, hogy a villanyszerelők spóroltak valamin vagy más miatt de nem volt bizalom gerjesztő így a bejövő Fi relé előtt (ott volt hely) ágaztam le 5x6mm2-es kábellal a 3x16A-es töltőig (Plusz Fi relé, 4p leválasztó, túlfesz levezetővel)

    5) anyuméknál 5P 3x16-a-es töltőt szeretnék használni ami állítható 6-16 közötti áramerősségekkel.

    Sajnos még képet nem kaptam...
    - gondolom régi szerelés ezért kicserélem új dobozra,
    - kicserélném a 4P-t 5P-re
    - valamint ha van mellette normál csatlakozó akkor abból is rakok fel újat... az egész kapna egy 4P leválasztó kapcsolót és egy A típusú Fi relét

Új hozzászólás Aktív témák