Új hozzászólás Aktív témák

  • Novics

    senior tag

    válasz bluemirage #807 üzenetére

    Pénteken volt szaki bekötni az új villanytűzhelyet+sütőt. A szekrényből húztunk új kábelt. 3x4-es MT kábel. Mivel elég jó kis óradíjat mondott, és a padláson - olvastam, hogy ezt nem szeretik, de jövőre majd megy az aljzatban - sem lehet bárhová lépni, ezért én vittem el fent a kábelt egy symalen csőben. Mivel a kábelt is én vettem meg, ezért kicsit utánanéztem, hogy milyenek vannak, és itt jött elő a kérdés bennem, hogy mi a különbség a kettő fajta között. Meg kezdő háztulajdonosként nem lenne baj, ha némi alapfogalmam lenne erről a témáról is, és nem kellene minden "izzócseréhez" szakembert hívni.
    A bekötésnek is a jó része inkább csak barkácsolás volt, amit kis érzékkel, és ahogyan szabifotos is írta, igényességgel szerintem bárki meg tud csinálni. Nyilván nem az egész villanyszerelés barkácsolás, vannak bőven részei, amikhez szakmai tudás kell, szóval nem leszólom a villanyászokat, mielőtt...

    Meg ha az ember kicsit tisztában van az alapokkal, akkor nem tudják teljesen palira venni a "szakemberek" sem.

    A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

Új hozzászólás Aktív témák