Új hozzászólás Aktív témák

  • kicsi kecske

    tag

    Sziasztok!

    Rendeltem 2 Livolo kapcsolót. Az egyik egy sima 1 gangos érintős, a másik egy dimmer 1 gangos érintős.
    Gondoltam beszerelés előtt kipróbálom milyen.. sikerült is a simát szétdurrantanom a másik meg levagdossa a biztit.
    A próba így nézett ki:
    Van egy 220as villás dugóm amin van egy sima kapcsoló (on/off) Ezt leblankoltam van benne 2 szál (barna és kék). Elvileg ugye ez a Fázis(barna) és a 0 (kék). Fázisceruzával ki is próbáltam tényleg a barna a fázis.
    Előszedtem itthon egy GU10es izzót ami dimmelhető, a barnát rávagoztam az egyik érre a másikra meg a 0át vagoztam össze vele. Bedugom a villást - on/off simán kapcsolja.
    A vagot kicseréltem 3asra, és a barnákhoz bekötöttem a kapcsoló Lin pontját, a 0ákhoz meg az L1-load-ot. Dimmeres kapcsolónál ha megnyomtam az érintős részét búgott egyet majd 2 sec után lebaszta a kismegszakítót. Ezt 2x eljátszottam mondom valami nem jó. Megnéztem megint a bekötési rajzot ellenőriztem a fázis és 0 pontokat minden jó. Direktbe az égőt simán kapcsolja.
    Itt jött a képbe a sima on off érintős kapcsoló. Bedugom a villást bekapcsolom az on-t, semmi. Rányomok a kapcsolóra, durran egy nagyot és lebaszta a nagymegszakítót. Szénné is égett a belseje.
    Megnézem még1x a bekötési rajzot.. hát ugyan úgy csináltam ahogy az ábrán van. Mi lehet a probléma? Egyszerűen nem jövök rá.. nincs kedvem fordított bekötéssel próbálkozni, nem akarom a dimmelőset is tönkrevágni.
    A bekötési rajzot csatoltam.


    Próbáltam úgy is, hogy a fázist nem vittem el a lámpához, csak a 0át vezettem át rajta és úgy kötöttem bele a kapcsolóba.. akkor is ugyan ez volt.. búgás majd kismegsz. levág.

    Tudom.. alapvető hiányosságok vannak a villanyszerelés terén.. nem is én kötöm a házban a villanyt hanem szakembör. Viszont okosotton miatt ki akartam próbálni hogy működik-e az inwall dimmer switch a livoloval is vagy sem. Másik L Lin N kapcsolóval simán megcsináltam és megy..

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

Új hozzászólás Aktív témák