Új hozzászólás Aktív témák

  • féldekás

    senior tag

    Sziasztok!

    Egyik nap kicseréltem egy Asfora csillárkapcsolót, mert szorultak a “billentyűk”.
    Mivel Alu vezeték volt bekötve, így sikerült a fázisvezetőt beletörni az új kapcsolóba. :W
    Mivel 2 hely van, így ez nem okozott gondot, bedugtam utána a másik felébe.
    A vezetékeket újrablankoltam szikével enyhe szögben, hogy lehetőleg ne sérüljenek az erek, előtte elég kókány módon volt megblankolva, valószínűleg emiatt tört bele ilyen könnyen.

    Készítettem egy szemléltető ábrát, hogy egyértelmű legyen: [kép]
    Piros kör: ide tört bele
    Kék kör: ide került a vezeték a blankolás után
    Sárga kör: a fül úgy néztem, hogy benyomódva maradt valamennyire, míg a kapcsolt szálak esetén visszaállt eredeti helyzetébe. Ez gond lehet?
    Úgy éreztem, hogy tartja a vezetéket, nem csúszik ki belőle.

    A fényforrásoknak együttesen ami erről a kapcsolóról megy, maximum 200-300mA terhelése van.
    Szerintetek gáz ez így? Lehet kicsit túlgondolom a dolgot.

    Mondjuk az Aluval mindig csak a gond van, borzalom…
    Viszont panelek esetén nehézkes a komplett csere, a lakás nagyobb része réz, de néhol maradt még alu.
    Újabban láttam, hogy az egyik szaki csak a toldó hüvelyt javasolja alu pasztával, ha rezet és alut kell összekötni, a wagot nem. Tavaly rendbetettem az elosztót, ott wagot alkalmaztam alu pasztával(nem csatos wagoval természetesen), de szerencsére csak néhány áramkörön van alu, jellemzően világítási áramköröknek.
    Kivéve a konyha dugaljainak egy része, ami sajnos szintén alu(2.5mm2) 10A km-et tettem neki, nagyobb felesleges amúgy is, erről megy a vízforraló, meg a mikró.
    Meg ezeknek a rugós szerelvényeknek sem vagyok a híve, általában kapcsolóknál találkozom vele, de láttam már egyes dugaljaknál is.

Új hozzászólás Aktív témák