Új hozzászólás Aktív témák

  • bobace

    őstag

    válasz PROTRON #10492 üzenetére

    Bocs, még egy kérdés.

    Közben olvastam egy jónak tűnő cikket: [Mire jó a túlfeszültség-védelmi eszköz]
    Felmerül az egész védelmi rendszer értelme bennem. Villám ellen védenek, ez szuper, de a kis tüskék és az általános kicsit magasabb fesz ellen nem, ami a legnagyobb ellensége ezeknek a töltőknek.
    Az összefoglaló táblázat alapján úgy látom, hogy T1+T2 egyben nem csinál semmit a SEMP és TOV és főleg nem a kicsit magas fesz esetén, persze ha magában van telepítve az is bizonytalan a legtöbb esetre.
    Az ima marad igazából?

    További infók a döntéshez: Az utcán légvezeték van, de az oszlopról már földkábelen jön a delej (kb 10méter), nincs amúgy villámhárítónk, a szomszédnak van.
    Drága a 6mm2-es vezeték, de ahogy rákerestem, még emészthető. Mondjuk akkor cserélem a 2,5-est 6-osra, ami ráadásul nem is 30méter, hanem 33 méter kábelhossz amúgy, megmértem...
    Én a villanyóra szekrénynél nem látok helyet egy védelemnek, szóval marad az elosztó.
    Ha már van 6-os kábel, mi kerüljön az elosztóba? T1+T2 vagy T2 a fenti írás fényében is?
    Innen kb 6 méterre lenne kb a dugalj/töltő, nincs már másik elosztó addig, szóval akkor T3 még a dugaljhoz, ha jól értem.

    Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

Új hozzászólás Aktív témák