Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enyan

    tag

    Sziasztok!

    Kellene egy kis segítség. Nagyon régen csináltam már ilyesmit és nem tudom most merre járunk. Szóval dvd-ről szeretnék mkv-t gyártani. Régebben dvd2avi/virtualdub párossal már ismerkedtem, de akkor még 3.11-es divx-et használtam. Úgy néztem, hogy mostanában ez a 264-es (nem tudom minek kell előtte lenni) a legelterjedtebb kodek, úgyhogy ilyesmivel kéne gondolom újratömöríteni. A hangsávokkal első körben nem is nagyon foglalkoznék, hagynám eredetiben és a feliratokat is letöltöttem srt-be, úgyhogy az összemuxolás mkvmerge-el már menne. Konkrétan a berippelt isoból kellene kinyernem a hang és videósávot és a videót átkonvertálnom valamilyen kodekkel kisebbre. Milyen programok és milyen kodek kellene egy ilyen mutatványhoz? Virtualdub jó?

    Köszi előre is!

  • enyan

    tag

    válasz cigam #2953 üzenetére

    Köszi a választ! Nem ragaszkodom a virtualdubhoz, csak azt legalább már láttam működés közben. :) Persze ez a handbreak jobbnak(egyszerűbbnek) tűnik, ha úgy működik ahogy írod.
    Ha van még türelmed, néhány villámkérdés(bocs): kell hozzá külön kodek, vagy tartalmazza a program? A feliratokat konvertálja, vagy marad képben? Bitrate és felbontás állítható, vagy autó minden? Jahh és megy isoból?

    Köszi!

  • enyan

    tag

    válasz cigam #2955 üzenetére

    Értem, köszi szépen! A felbontást nem venném kisebbre, de van hogy nem 1:1-es a képarány és az érdekelt volna, hogy lehet-e korrigálni. Persze hülyén kérdeztem, bocs. Egyébként elmondásod alapján megfelelőnek tűnik, töltöm és tesztelem. Köszi mégegyszer!

  • enyan

    tag

    Sziasztok!

    Elkezdtem próbálkozni ezzel a handbrake progival és egész átláthatónak/használhatónak tűnik. Viszont rögtön az első két fül (pictures, filters) beállításánál nem igazán tudom melyik beállítás mit jelent és hogy melyikkel lehet elérni a legjobb minőséget. Szóval a picturesnél végigpróbáltam a lehetőségeket, de eddig 720x576-os felbontás nem igazán jött ki: 768x576, 720x540, 720x544 ilyenek sikerültek. Tudja esetleg valaki melyik beállítás (none, strict, loose) mit jelent? A modulust sem tudom mit állít pontosan. És akkor van még a filters fül és természetesen a deinterlace opciók.

    Előre is köszi!

  • enyan

    tag

    válasz cigam #2962 üzenetére

    Köszi a választ!

    Természetesen a handbake gájd ide vonatkozó részét többször átolvastam, de ennek ellenére nem tudtam eldönteni, hogy mi legyen. Nagyjából van fogalmam arról hogy kerülnek fel különböző képarányú videók a dvd-re azonos felbontásban, de úgy néz ki nem elég ahhoz, hogy értsem a none, strict, loose pontosan mit is csinál? Egyszerűen szeretném megőrizni az eredeti felbontást, vagy ha lehet jobb (720+x576), akkor azt. Ezt sajnos nem tudtam kideríteni hogyan kéne. Nem tudom pontosan eredetileg mi van a dvd-n, egyébként 4:3-as anyagról van szó. Ami még bekavart, hogy a strict és a loose ugyanazt az eredményt hozta: 768x576. A modulus is érthető hogy mit csinál, de fogalmam sincs, hogy az x264-es kodek melyik értéket szereti és az is érdekes lehet, hogy a lejátszókat befolyásolja-e ez az érték. Egy 200+ részes sorozatot szeretnék letömöríteni és próbálom a lehetséges hibákat kiszűrni még az elején. A deinterlace gondoltam azért lehet fontos, mert semmiképp nem szeretném lekukázni a kép felét és nem tudom melyik beállítás eredményezi a legkisebb veszteséget. A vlc playerben próbálgattam a különböző deinterlace módokat és meglepő különbségeket tapasztaltam. :F

    Köszi mégegyszer a segítségeket!

  • enyan

    tag

    válasz cigam #2962 üzenetére

    A linket külön köszönöm, sokkal tisztább a kép. Most már tudom mit jelent az eredeti felbontás mellett a PAR 16/15. Azt tudtam, hogy a dvd-ken nem(mindig) 1:1-es a képarány, de hogy a pixelek sem 1:1-esek, az új. Az lehet, hogy a strict és a loose azért hozott azonos felbontást, mert nem anamorf az eredeti képarány? A 768 meg a par-nak volt köszönhető ezek szerint. Viszont none-ra a 720x540-et még mindig nem tudom hová tenni. A modulus értéke a tömörítés minőségére van hatással?

    Remélem nem írtam nagy hülyeségeket.

  • enyan

    tag

    válasz cigam #2967 üzenetére

    Az nekem is feltűnt, hogy ha állítom a modulus értékét, változik a sor mennyisége is. Így sikerült 720x544-et kreálnom mod16-tal. Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy ha a 4:3-as képarány 540 sort tesz ki, honnan jött még négy sor? Egyébként egy tv beépített lejátszójával tervezem használni a kész videót. Teszek egy próbát, ha jó nem vacakolok a deinterlace-szel. Mondjuk a tippem az, hogy csíkos lesz mint a fene. :) Viszont ez az anamorf téma még nem igazán tiszta. Bárhogy is, nem tudom melyik opció mit, hogyan csinál. Mkv-nél van olyan, hogy a tényleges felbontástól egy eltérő képarányt mutatnak a lejátszók? Mert ezt mindenképp szeretném elkerülni. Szóval none, strict, loose. Tudja valaki hogy működnek?

    Köszi!

  • enyan

    tag

    válasz cigam #2969 üzenetére

    Mégegyszer köszi a segítséged, soha a fenébe nem jutottam volna idág magamtól, főleg nem 2-3 nap alatt. Az ajánlott program is teljesen kezelhetőnek és egyszerűnek tűnik. Tudom hogy a végeredményen a fentiek kevésbé lesznek észrevehetők, de alapvetően érdekel az ilyesmi (csak kár, hogy nem értek hozzá :) ), ezért próbálok minél több infót megtanulni róla. A türelmedet külön köszünom. A cél az lenne, hogy a maximum kinyerhető felbontásban, megfelelő méretarányban sikerüljön újratömörítenem a videót. Mkv infóval kiderítettem, hogy a strict/loose 720x576-os felbontásba tömörít, csak megjelenítésre ír 768x576-ot. A none 720x544-et csinál mod16-tal és a megjelenítése is ennyi. Ha sikerült felfognom a fentieket, 768x576 lenne a max kinyerhető felbontás a PAR16/15 miatt 4:3-as képarány mellett. Viszont ilyet még nem sikerült egyik beállítással sem elérnem. Én cseszek el valamit, vagy nincs is ilyen? Ha nincs, akkor marad a none.

    Köszi mégegyszer!

Új hozzászólás Aktív témák