Új hozzászólás Aktív témák

  • LR621W

    csendes tag

    válasz mikk2000 #640 üzenetére

    hi,

    Jól beszélsz, végre egy értelmes hozzászólás!

    Ami a dolog műszaki részét illeti: A mai XviD kodekek precízen beállíthatók. Azt fogja csinálni amire beállítom, nem mást. Az automatika része csak jelentéktelen módon szólhat bele a képminősége. Nagy teljesítményű processzor, rengeteg RAM, gyors rendszerbusz stb. áll rendelkezésre. A forrást pedig (capture vagy megnyitott file) nincs módja vizsgálni a kodeknek. Ergó (vagy Ogre?:) a képminőség szempontjából szemrevételezéssel NINCS különbség a két módszer között. Nemhogy nagy, egyáltalán semmilyen sem. Aki nem hiszi (és van megfelelő erős gépe mint nekem) az próbálja ki a sok fecsegés és anyázás helyett. Pont.

    Ami az elfajult vitát illeti: Van egy hatvansoros görgős ekesorom erős traktorral, ezt leírom(!), és akkor mit kapok válaszul? Valaki itt nekem elkezdi magyarázni, hogy az ő kis ásójával mit tapasztalt 10 éve. A lőtéri döglött kutyát nem érdekli, nemhogy engem! Nem is kérdeztem. Mert tudod itt ez történt. Feltettem egy kérdést, de nem arra kaptam a válaszokat, hanem arra amire az ide írogatók asszociáltak. Ami titeket érdekelt, arra. Az interlace, a képméret, a szűrés, a gagyi gépen történő elavult losless kodekkel történő renderelés minősége, stb, stb. stb. És amikor ezt leírom, hogy nem ezt kérdeztem, akkor megsértődtök. Miért? Én tudok olvasni, tudok precízen fogalmazni, de tessék visszaolvasni ti miket írtatok rá. Ökörségeket. Azt is hosszan részletezve...

    Például odáig rendben, hogy ezt a mondatot leírod:

    ''Szerintem titeket inkább az bosszant, hogy láthatóan igénytelen minőségben csinálja a delikvens a dolgát, és ezért még pénzt is kap, és a pofája is akkora, mint általában nekem.''

    Mert az utolsó pár szóval el is veszed az élét. De... De akkor is sértés. És ráadásul folytatod:

    '' Úgy általában megfigyeltem, hogy sose az kap megrendelést valamire aki ért hozzá és jó minőségben dolgozik... :) ''

    Na, az ilyesmi miatt van, hogy elfajulnak a viták. Az ilyesmit nem kellene, mert bizony ez oktalan sértés. Semmi keresnivalója egy szakmai fórumban.

    És írod továbbá: Egy DV jelfolyamból jó minőségű avi-t a következőképpen tudok elképzelni elkészíteni.''

    Fals! Le kell menteni és kész. Akkor nem veszít a minőségéből. Akkor a legjobb minőségű ha nem csinálunk vele semmit. Pont. Nekem megvannak a profi eszközeim, hogy TV-re tegyem a DV-adatfolyamot és úgy nézzem meg. Van elegendő tárolóhelyem is annyi, amit ti el sem tudtok képzelni. De ha egyszer a megrendelő Internetre kér saját maga által definiált paraméterű anyagot, akkor azt kapja. Nem mást. Pontosan azt. Nekem ilyenkor nincs lehetőségem pofázni mint nektek. Illetve van, de akkor legközelebb már valószínűleg nem hozzám jön. Érted, értitek ezt? Vagyis amit leírtál csak egyfajta cukkolás és nem szakmai szöveg. Fölösleges oktalan sértegetés.

    Minden mással egyetértek.

    Üdv: elemke

Új hozzászólás Aktív témák