Új hozzászólás Aktív témák

  • LR621W

    csendes tag

    válasz Balinov #605 üzenetére

    Szerintem a VD-kódolásnál a több menetnek nem processzor-gyengeségi okai vannak. Technikai megvalósítás kérdése a dolog. A kiskertes példa pedig azért nem stimmel, mert a földben időben hosszan lejátszódó és szükséges folyamatok zajlanak (baktériumok, apró egysejtűek, gyűrűsférgek, stb ''dolgoznak''), amiket meg célszerű várni a jobb termés érdekében. Szóval szerintem ha hasonlítgatunk, akkor az egymenetes RealTime MPEG2 capture és az egymenetes RealTime XVID capture között érdemes párhuzamot vonni. Természetesen mindkettőt szoftveresen értem. MPEG2-capture már régen van. XVID (vagy Divix) capture mostanában fejlődik ki a szemünk láttára. Én is találtam, és ide be is raktam néhány előfutárt belőlük. Nyilván butaság úgy nyilatkozni ahogyan ott arrogánsan és kötekedő szándékkal nyilatkoztak páran, hogy idézem: ''értelmetlen''. Nem értelmetlen. Nagyon is értelmes elvárás, hogyha már a kép és hagnfolyam úgyis proc-közelben van, akkor csináltassuk meg vele a soron következő feladatot. Ugyanis szerintem tök értelmetlen felírni winyóra, és újból beolvasni onnan. Ezt a két lépést nyilvánvalóan ÉRTELME VAN megspórolni. Tehát nemhogy értelmetlen, hanem egyenesen kívánatos a dolog ez szerintem. Persze ez a hwsw-n senkit sem érdekelt. Nem is a dolog értelmi, (ha úgy tetszik szakmai) részén volt a hagnsúly (már ha olvastad), hanem a kekeckedésen. Az ilyesmitől undorom van. Plána ha pont egy moderátor csinálja. BRRRRR!

    Szóval végülis feladtam. Majd eljön az az idő amikor ezt is megírja valaki. Nagyon-nagyon picike dolog hiányzik csak a Virtualdubhoz, hogy tudja. De ugyan ki tudja megmondani mikor írja meg valaki nekünk ezt is ingyen ahogyan a többit? Én mindenesetre nagyon-nagyon tisztelem azokat akik önzetlenül végeznek ilyen munkát! :R

    OK, nem kesergek a semmin tovább, sziasztok!

Új hozzászólás Aktív témák