Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frame>24

    addikt

    válasz kicsitomi88 #2732 üzenetére

    úhhh, de nem akartam ebbe a topikba belefolyni.
    csak annyi egyenlőre, hogy nem véletlenül van Újszövetség (mely címet szó szerint is kell érteni). Amit te linkelgettél, az mind Ószöv. és azon belül is a zsidókhoz szóló törvények.
    Nehéz olvasmány a Biblia, mert eleve több féle "embercsoporthoz" szól (zsidók, görögök, "a pogányok", a gyülekezet), így az értelmezésnél ezt figyelmbe kell venni.
    Mindenesetre bocs, de amit írtál, az a tipikus példája annak a fatális hülyeségnek, mikor valaki kiragad dolgokat a szöveg-és értelmezési környezetből és aztán höppög.
    Nem gonodolm, hogy a Bibliát valaha is teljes és eredeti igazságtartalmában megértjük, hiszen az eredeti arámi, ill. görög nyelvéről a fordítások során sokat torzult, de ami mégnagyobb baj, hogy emberek olykor érdekből kihagytak, kitöröltek belőle (feltehetően)fontos részeket. Mindezek ellenére a könyvek gyűjteményének egyik fő üzenete, a megbocsátás Jézusi példája, egyetlen más világvallásban sincs így jelen, holott az egyetlen olyan megoldás, ami képes lenne ezt a dzsihádos, vérhörgős, szemet-szemért világot jobbá tenni.

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz csemberlen #2757 üzenetére

    ez érdekes, mert én is a sejjtan és a molekuláris biológia új eredményeinek fölfogása után lettem úgymond "technikailag is" meggyőzve...főleg a replikációs enzimkomplexek...na erre mondja nekem meg valaki, hogy evolúciós tökéledeséséig hogyan osztódott a sejt, anélkül h telenyomta volta magát random mutációkkal (amiknek ugye 99%-a defekt)
    de még ezek előtt sok-sok egyéb, a természetben (kémia, fizika, biol.) található könyörterlen rend, következeteség, szabályosság, személyes megfigyelések, stb.

    vigyázat! - ettől függetlenül bizonyos, hogy van egyfajta evolúció, de szvsz volt pár kiinduló alapmodell, aminek eleve tökéletesen kellett működni

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz frame>24 #2758 üzenetére

    súlyos nyelvtani hibák:
    -tökéletesedéséig, könyörtelen, következetesség...(bocsánat)

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz kicsitomi88 #2780 üzenetére

    Azért a stílus magáért beszél ám. Nézd meg, hogy beszél az, aki itt hívő. Egyik se marcangol, te viszont rögtön kijeleneted, h korlátolt. miért? - (ezek mind jelek...)

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz Noddy #2856 üzenetére

    (a tud.-ba kapaszkodásra írom): Az ateisták egy tekintélyes részének má' bocsánat, de fingja nincs a tudományról, ez általában megfigyelhető. ;) (Még Einstein is azt mondta: "Isten nem kockajátékos!," mikor Niels Bohr-al vitázott a kvantumelméleten.)

    american #2587: ezér van ez sok okos megállapítás: "a tudomány és a hit ellentétben áll..." :DD :W

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz South Velen #2860 üzenetére

    ...mint eme valóban szép terület (a tud.) mívelője, akkor is csak azt mondhatom:
    igen, van egy alapvetően jó módszertana: megfigyelések alapján elméletek gyártása, erre kísérletek tervezése, majd ezek alapján az elméletek igazolása vagy elvetése. A tudomány dolga ennyi és nem több. Amíg ebben a mederben marad, addig nincs baj, addig ér el eredményeket. De így is csak a felszínt kapargatja, az eredő okot: hogy pl. mért van 1e- és 1p+ a Hidrogénben, hogy miért törekszik minden a minél kisebb energiaállapotra, stb., hogy miért viselkedik oly szabályosan minden, ami az anyag alapja, arra nem ad választ. Kellett valakinek lennie, aki a rendszert megtervezte. Más szóval, az információ sosincs önmagában, mindig kell hozzá egy informátor, akitől jön.

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz fastervótam #2862 üzenetére

    ...ahha, ha tudnád, hogy eme hozzászólásodon hogy röhög magában... ;] (no offense meant)
    de nembaj, már azért megéri vitázni, mert én is jól szórakozom... ;)

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz skype #2878 üzenetére

    Csuhajja, akkor megint zárhatunk egy topikot! :))

    Figyelj, csak:
    ha hatalmadban állna létrehozni valamit, élőlényekkel együtt, te melyiket választanád:

    - ülni a babérokon, és csodálni a semmit (esetleg önmagadat)

    - létrehozni egy világot, ahol tudatlan és boldog lila tintapacákként úszkálhatunk a kémcsőben/akváriumban, stb., (kinek mi tetszik)

    - létrehozni egy világot, ami számodra átlátható, de a lényeidnek még mindig maga a totális végtelenség, ahol ugyanakkor kapcsolatba is akarsz lépni a teremtményeiddel

    Tegyük fel, h szép az akvárium és aranyosak a halak, de az etetésen kívűl nem sok lövésük van arról kiféle/miféle, aki összehozta az egészet. De te szereted őket. Hogyan lehet teljes a szeretet? - Nem úgy, hogy van visszajelzés? (Csókolóztál már úgy, hogy nem csókoltak vissza? - jó volt? Volt már plátói szerelmed?)
    Nem elfogadható-e és érthető-e az, hogy szerette volna, ha közvetlen kapcsolatban lehet az elővilággal, amit alkotott? Különben minek az egész?

    --> Így már mingyárt érthetőbb, hogy egy "entitás", melyben szeretet lakozik, és tudja, milyen jó az, szeretné ennek a tudatával és éléményével megajándékozni mindazokat, akiket kréált. ÉS, szeretene maga is közösségben lenni velük. És szerinted mekkora lehet ez a szeretet, mikor annak tudatában hozta létre az egészet, hogy lesz egy valaki, aki ellene fordul, és miatta maguk a teremtmények fellázadnak. És ezt csak a "saját fiú" elküldésével lehet majd feloldani... De mégis: még a sok nem hívő is, saját életében megtapasztalhatja a szeretet adok-kapok ízét! Nem éri-e e meg már ezért az egész?

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz Noddy #2990 üzenetére

    átérzik, h a hozzátartozóknak állniuk kell a ceremónia költségeit is...( :DDD ) bocs, most nem voltam túl keresztény...

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz SystemRoot #3464 üzenetére

    Ez az egész van-e - nincs-e Isten vita megint egy annyira meddő dolog.

    Én elhiszem neked, hogy kézzelfogható bizonyítékok után talán "átbillennél", de sokan megírták itt már korábban hogy a hit ezzel ellentétesen működik. Fordítva, érted, akkor működik, ha előre, feltételek nélkül elfogadod bizonyos dolgok létét, összefüggéseit. ÉPP EZÉRT, Számodra, egy "vér-materialista" ember számára a hit sosem lesz megélhető, megértehő és főleg működő dolog. MERT MINDIG KELL EGY SZEMÉLYES ÉLMÉNY, ami elindít.

    Ezért hiábavaló itt elméleti + gyakorlati bizonyításokról filózni.
    Ha nem tudod megérteni, hogy lehetnek ilyen hülyék a hívő emberek, ne törődj velük. Nem fogod őket meggyőzni. Fogadd el, hogy jó okuk van hívőnek lenni, és ne nézd bolondnak őket ezért. Ennél többet nem tehetsz.

    (kis tudományos kiegészítés: nem az első sejtek létrejötte az X a tud. számára, hanem már maga a DNS-é is. Ami azért érdekes, mert DNS címén olyan cuccnak kellett sztochasztikus folyamatokkal létrejönnie, ami eleve értelmes tripleteket, értelmes sorrendben kell, hogy kódoljon, hogy létrejöjjenek azok a fehérjék, amik önmagát a DNS-szintézist irányítják, s az azt biztonságban körülvevő környezetet (= sejt) felépítsék. [tehát az ős-DNS nek fel kellett tudni épülnie anélkül, hogy erre vonatkozó információja lett volna, de közben a létrejött forma kódolja saját génexpressziós szabályzását is.] Ez pedig a józan ész szerint nonszensz, mitöbb statisztikailag kizárt. Oltári ciki, nerm?! ;) )

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz Noddy #3493 üzenetére

    Békés ember lehetsz.
    Én nagyon bepipultam volna, megmonnyák nekem:

    "hogy nem vagy abban a tudományos fokozatban hogy a tudomány fejlettségi szintjét meg tudd ítélni és kijelenthess ilyesmit róla."
    + aszondja: "Te aki a tudományokhoz nyilvánvalóan nem ért,"

    ---> Má csak azé', mert korábban írtad, hogy biológus vagy.
    (persze ezt nem tudhatta), de LoL

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz SystemRoot #3544 üzenetére

    Fú, Te! :DDD

    De akkor most mi a lényeg? Fel akarsz szabadítani minket a hit alól, miáltal vakon és sután koptatjuk a bolygó kérgét?
    Mer' érted, valamit írtál, hogy a vita azért jó + kell, mert az abszolút igazság megismerése a cél, és akkor denagyon-úgyvan, hogy nincs Isten, jajj!

    Csakhogy:

    "Amúgy tényleg nagyon lehalt ez a topik. :("
    "Lehet, az én Ateizmus topikom annyira jó lett, hogy a vallás topiknak leáldozott.:D ;]"
    "De hagyjuk ezt a gondoskodó Isten dolgot, számomra értelmetlen ilyenről beszélni."
    "Amúgy egész jól beindult a topik, csak ide kellet flamelnem.:D :DDD"

    (link)

    Én úgy látom, unod magad. Semmi más értelme nincs a "vitádnak", mint az új avatart mutogatni.

    Próbáltam rávilágítani, hogy a legújabb biológiai-genetikai eredmények szerint a legvalószínűbb, hogy az alapvető, minimálisan szükséges élet-alapok tekintetében tervezés van. Erre nincs teljes és véges, diszkrét bizonyíték, de a jelenlegi ismereteket nézve pont ez a valószínűbb. Tehát, még pont neked kéne felülvizsgálni igen nagy meggyőződésedet, miszerint semmi van. (arra a hsz-emre nem is reagáltál, pedig te jössz itt a "science érvelés embereként."

    Linkelek neked valamit, egy, a közelmúltban megjelent film szövegkönyvét! A film annyira ismeretlen, hogy illegális formában sincs fenn a neten, azonban ha érdekel a dolog, el tudom juttatni hozzád a bolti verizót. (Nem, nem én árulom, ajándékba kaptam 1 DVD-példányt.) A szövegkönyvet azért linkeltem, mert önmagában olvasva is elgondolkodtató - természetesen a film illusztrációival érdekes igazán. (még akkor is, ha címe kicsit bugyután merész - ezt az egyet nézd el neki)

    Külön kiemelnék belőle egy részt:

    "Paul Nelson: Amikor a molekuláris gépeket vagy a komplikált sejtosztódási folyamatot látom, kénytelen vagyok megkérdezni: „Elképzelhető, hogy ezek mögött a dolgok mögött egy értelem rejtőzik? Vajon van oka és célja ezeknek a rendszereknek?
    A tudománynak az a célja, hogy kiderítse az igazságot a világ dolgairól. Nem dönthetjük el előre, hogy mi lesz az igazság. Nem mondhatjuk azt: „Nem szeretem ezt a magyarázat, inkább félretolom”.
    Ha valamit nem értünk a természetben, akkor inkább minden lehetséges okot számba kell vennünk, amivel megoldhatjuk a rejtélyt. Az evolúcióelmélettel az az egyik bajom, hogy elutasít egy lehetséges okot, még mielőtt a bizonyítékok önmagukért beszélhetnének. Indokolatlanul kizárja az intelligenciát a lehetséges okok közül."

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz KilgoreTrout #3554 üzenetére

    Az a baj, hogy az evolúció elmélet sajnos nagyon NEM tökéletes magyarázat. Olyannyira nem, hogy ezt pl. az én tanáraim is elismerték, még az egyetemen is.
    Ha vennéd a fáradtságot, és elolvasnád, amit linkeltem, legalább megismernél egy érv-rendszert. De nem, megin, mivan? Keresztény hülye vagyok. Legalább azt vedd észre, akik ezen a vonalon (ID) vannak, eleinte maximálisan kutatási alapokon nézték a világot.

    Ezt nem veszitek észre, próbálom a ti oldalatok felől közelíteni a dolgot, hát azt is sutba dobjátok. Akkor mit akartok? Tényleg, mit?

    És nem tudok neked linkelni általánosan (tudományos körökben) elfogadott kutatást/publikációt, ugyanis azokat a kutatókat, akik csak egyszer megpedzették (akár csak 1 mondat ereéig,) hogy intelligens tervezés lehet, azonnali hatállyal menesztették. Mások arc nélkül nyilatkozták, az evolúció-elmélet roskadozik. Mind kutatók.

    Hogy is van ez? A kutató is hülye? Rájuk, az ő eredményeikre hivatkoztok, de ha számotokra kényes következtetésre jutnak, húzzanak el? Ki akkor az elfogult???? Hmmm?

    Hogy mi értelme akkor a kutatásnak? Pl. az, hogy a kétkedőknek egy másik megközelítési lehetőséget kínál.

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz SystemRoot #3555 üzenetére

    "Tudományos cikket linkelj légyszíves hogy ezt mivel támasztod alá. "

    Apám, linkeljem neked a molekuláris biológia teljes ismereti anyagát?! Tanultál molekuláris biológiát? Sejttant? Genetikát? Élettant? Fejlődésbiológiát? Biofizikát? Mikrobiológiát? Hány éven keresztül, külön-külön is? - Azzal támasztják alá, szintén sok "okos embör", amit mostanra mind felfedeztünk ezeken a diszciplínákon keresztül.

    Haljandó lennél legalább elolvasni, amit linkeltem? Nem az csak első 3 mondatot?

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz SystemRoot #3558 üzenetére

    Olvasd el még1x azt a hsz-t, amire válaszoltál...ha ebből nem érted, miért nem írhatok többet érdemben, akkor azt kell feltételeznem, csak betűket látsz, magát a szöveg értelmét nem.

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz SystemRoot #3558 üzenetére

    Bocsánat, mielőtt bújkálással vádolhatnának:

    PTE-n végeztem biológusként, 2006-ban.

    Megkérdezhetem ugyanzen infokat, rád és KilgoreTrout-ra vonatkozóan?

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz frame>24 #3566 üzenetére

    Miért is éreztem, hogy erre a kérdésre nagy hallgatás lesz a válasz?
    Csak mer a BME-n a net szerint kapásból 8 kar van, gondolom karonként több szakiránnyal, tehát ugye nem kell csak azt feltételeznem, hogy mindenki csakis informatikus onnan.

    Tehát akkor én meg sem tudhatom, hogy itt milyen szakemberek szerint vagyok hülye?

    LoL

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz KilgoreTrout #3585 üzenetére

    Kösz a választ.

    szerk: ha SystemRoot is beírná, akkor neki is, előre...

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz Vladi #3595 üzenetére

    Igen, a 216-os még tömörebb.

    (innen már nemcsak neked):

    Az én gondom, hogy amint belinkeltem, máris tudománytalannak titulálták. Végigolvasás nélkül. (detto, mint utosló mondatodban) Fel sem merült bennük, hogy mielőtt egy ilyet beposztolok egy fórumra, önmagam is átnézem, megnézem, hogy kamu-e az egész, vagy értelmes dolgokat állít. Mivel a témát közelről ismerem, ki merem jelenteni, hogy valós tények rendszeréből következtet.

    Semmi felett nem lehet vizsgálódás nélkül, a priori, ad hoc módon érdemi véleményt nyilvánítani. Érzelmi, ill. előítéleti alapon. <--- ők most ezt teszik a .pdf anyagával.

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz Vladi #3595 üzenetére

    Fontos!

    A netes elérhetőség nehézségét a magyar szinkronos változatra értettem, az angol nyelvű verzió itt van. (teljes film)

    eredeti cím: Unlocking the mystery of life

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz frame>24 #3612 üzenetére

    Sajnálom. Többször ellenőriztem, a linkelt video valamiért mindig ugyanott leáll,
    ez egy másik, működő link
    (borzalmas minőség, ezért nem szeretem a netes megosztást)

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz KilgoreTrout #3615 üzenetére

    Egy hét mire az ember google + egyebek alapján dekódolja ezt a szöveget. :U Fatwa, hadith, etc... (sajnálom, fáradt)

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

Új hozzászólás Aktív témák