Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bronin7

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #7310 üzenetére

    Akkor röviden összefoglalom, hogy te mit gondolsz a Bibliáról: (csak azt használom fel, amit te leírtál)

    A vallás nem is arról szól, hogy milyen Isten. A vallás a hitem megélésének közösségi és egyéni kereteit jelenti.

    Tehát nem lényeges, hogy milyen Isten, csak az számít hogy ezt az egészet miként éljük meg... magyarán, hogy az olvasottakat hogyan alkalmazzuk az életben, nem?

    Az a fura, hogy én mégis tudok boldog életet élni, jól meglenni a családommal, nevetni, barátkozni, stb.
    És ezekhez a dolgokhoz a Biblia SEMMIBEN nem járult hozzá.
    Nálam legalábbis.

    Ergo, nem veszítettem semmit.

    Nem, nem fantasy. De nem is történelem, biológia, vagy fizika tankönyv. Nem a Fajunk eredete című könyv. És aki így értelmezi, vagy próbálja meg olvasni, zátonyra fut. A Biblia nem egy könyv. Nem regény. És ha te számon kéred az ókori embertől, hogy Mezopotámiáról úgy ír, mintha az lenne a teljes világ, az sincs rendben valahol. Minden történetnek van valóságalapja, vannak egészen konkrét történelmi tények. A Biblia az Istenről és az emberről szól. Nem is törekedtek rá, hogy az emberiség történelmét pontosan beleírják, mert az Istennel való kapcsolat szempontjából nem lényeges. Az sem, hány évig élt Noé, és hogy tényleg lenyelte-e a cethal Jónást. Az ember 18 éves korára el kéne, hogy jusson arra a szintre, amikor ezt már megérti, és tudja, hogyan kell olvasni a Bibliát.

    Akkor hogyan olvassam a Bibliát?
    Mert kb. amit leírtál az azt jelenti számomra, hogy semmit se vegyél szó szerint komolyan, tehát a körítés teljesen lényegtelen, csak a mondanivaló számít, vagyis bármikor kicserélhetnénk a szereplőket, helyszíneket, stb. a lényeg megmaradna.

    Nem mesének íródott. Nem is történelmi leírásnak íródott. Egy KRESZ tesztkönyvön is számon kérhetnéd, hogy milyen gyenge a sztori benne. Vagy egy matematika könyvön, hogy olyan nem is létezik, hogy 2+3, mert a számok önmagukban nem léteznek, vagy mennyire ócska, mert a gyerek sír esténként, mikor az integrálszámítás fejezetből olvasok fel neki esténként.
    Röviden: a helyén kell kezelni a dolgokat, a Bibliát is.

    Ezért tartom én jónak, ha a Bibliát egy emberek által írodott, példázatokkal, mítoszokkal és valóságban elhelyezett, de kitalált történetekkel megírt, oktatókönyvnek tartom.
    Ami mesél Isten és ember viszonyáról, de a benne leírtak nem történtek meg a valóságban, csak némelyik történetet valós események ihlették.
    S az angyalok, Pokol, Özönvíz csak témák, amik érdekesebbé teszik, az egyébként unalmas vagy már sokak által ismert mondanivalót.
    Az gondolom egyértelmű, hogy az emberek szeretnek legendákat, eposzokat, meséket és más izgalmas történeteket olvasni, amiben bármi megtörténhet.
    Lehet, hogy a Biblia írója (írói) azért írta (írták) ilyenre, hogy többen olvassák.
    Hiszen ez megfelel a leírtaknak, nem?

    [ Szerkesztve ]

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #7310 üzenetére

    "Ez a szint JJánossal lehet, hogy elég neked a vitázásra, ha csak JJános képviseli itt a kereszténységet."
    Lehet leszállni rólam! Ez lenne a szeretet? Értem!

    A szeretet parancsa: "Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedbõl, teljes lelkedbõl és teljes elmédbõl. Ez az elsõ és nagy parancsolat. A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat."

    2007-05-06 óta itt!

Új hozzászólás Aktív témák