Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • önállóság

    csendes tag

    válasz kymco #5523 üzenetére

    "az idő inkább igazol, nem cáfol :)"

    Arra reagáltam ezzel, hogy azt írod, nem javult semmi Noé idejében, én erre mondom, hogy de mégis sokkal nagyobb volt az életidejük abban az időben, ha igaz! Noé volt ugye az az ember, vagy az a jellem, aki Isten számára megfelelt! A többiek pusztulni való senkik voltak! Tehát ha Noé idejében sem volt Javulás, akkor mikor? És hát arról most ne is beszéljünk, hogy Noé három fia és három fia, hogyan szaporította be a földet újból, vérfertőzés nélkül, mondjuk ez már Ádám és Éva sztorijában is kardinális kérdés!

    "8De Noé kegyelmet talála az Úr elõtt. 9Noénak pedig ez a története: Noé igaz, tökéletes férfiú vala a vele egykorúak között. Istennel jár vala Noé. 10És nemze Noé három fiat: Sémet, Khámot és Jáfetet. 11A föld pedig romlott vala Isten elõtt és megtelék a föld erõszakoskodással. 12Tekinte azért Isten a földre, és ímé meg vala romolva, mert minden test megrontotta vala az õ útát a földön. 13Monda azért Isten Noénak: Minden testnek vége elérkezett elõttem, mivelhogy a föld erõszakoskodással telt meg általok: és ímé elvesztem õket a földdel egybe. 14Csinálj magadnak bárkát gófer fából, rekesztékeket csinálj a bárkában, és szurkozd meg belõl és kivûl szurokkal"

    Tehát a szent és tiszta Noé, aki az úrral járt, kegyelmet talál az úrnál, aki azt mondja, hogy megsokasodott a bűn a földön, ezért "és ímé elvesztem õket a földdel egybe." Tehát nagy fordulat történt! Elveszíti a bűnösöket, a földdel együtt! Vagyis mind a kezdetekkor kimért átok a földdel együtt megsemmisült! Vagyis mentesült a föld a bűntől, és annak következményeitől is, és az egész projektet Isten újrakezdi Noéval, aki az úrral jár, és családjával! Az már csak mellékes kérdés, hogy honnan ismerte Noé a szurkot, mert az nem csak úgy magától van, hanem megfelelő technológiai metódus szerint le kell gyártani :DD Hát a biblia nem szól Noé ilyen irányú ismereteiről!

    "e mivel az etikai értékrendet az ember relativizálta, és maga akarja eldönteni, hogy mi jó és mi a rossz, "

    Van itt egy kis fennakadás! Az Isten teremtette a tudás fáját, és ő adott szabad akaratot az embernek! Vagyis logikusan Isten tervének a része az, hogy az ember tudással rendelkezzen! A tudásvágy, nem bűn! Sőt Istenismeretről is beszél a fáma! Tehát az Ismeretszerzés vágya benne van az emberben! És nem az ember rakta magába! Tehát az ember bűnéért az a felelős, aki lehetővé tette ennek a bekövetkeztét, aki megteremtette a bűnt ha ez igaz! Szerintem pedig az van amit írtam is korábban, hogy nincs semmiféle bűn, hanem vannak erkölcsi tételek, amit ha betart az ember, él, ha nem tartja be, akkor élet nélkülivé válik! Bár ez komolyabb kérdés, mivel a halál, az élet hiánya, de, hogy mi is történik az emberrel a halála pillanatában, és azután, azt nem tudjuk!

    "gyártó jót készített, esetleg igen jót, csupán a nem megfelelő használat okozott kárt.."

    Ez a példa abban sántít, hogy nem csak a mosógépet gyártotta Isten, hanem az azt használó embert is, amiről azt állítja, hogy igen jó! Tehát mindent ő teremtett! Ha az embert rossznak teremtette, az nem az ember hibája! Tehát Isten hibát követett el, akkorát, hogy aztán el is kellett pusztítania a teremtését özönvízzel? Neeeem! Nagyon sántít ez a bűn dolog! És ahogy gondolkodom az írásaitokon, egyre inkább erről győződök meg!

    "képviselet: A képére és hasonlatosságára ezt jelenti. Az ókori népeknél pld a helytartók a császár képének jelenlétében hozták az ítéletet, mert ez jelezte a képviseletet... de az 1Móz 1.28-ban az uralkodás szóval ezt még pontosítja is, hátha van valaki, akinek ez nem világos :)"

    Ez káosz! Erre hivatkozol: "28És megáldá Isten õket, és monda nékik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá; és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon. "

    Mi köze ennek a képviselethez? Itt egyébként óriási fordításból, vagy szándékosságból eredő csúsztatás van! biztos vagyok benne, hogy Isten nem uralkodásra, hanem a természettel való együttműködésre teremti az embert! Szó nincs uralkodásról! Nem tulajdonul adja Isten a földet, hanem élettérül!

    "Vagy te úgy gondolod, hogy Isten fizikailag néz úgy ki, mint az ember? Ezt jelenti a saját kép és hasonlatosság?"

    Természetesen nem fizikai tulajdonságokra gondolok, bár benne van ez is, hiszen még senki nem látta istent, tehát csak elképzelése lehet az embernek róla! De klasszikusan nem fizikai megjelenésre gondolunk, hanem tulajdonságok és képességek meglétére! Bár ha maga hasonlatosságára gondolunk, akkor bizony esélyes, hogy fizikai megjelenésre is gondolni kell! Sőt gondolj csak Jézusra, aki nem más, mint maga az Isten fizikai megnyilvánulása! Hoppá! Hogyan is lehet valaki a saját fia?

    "az igazságérzetedet lehet, hogy bántják a tények, de ennél többet nem tudok tenni"

    A tények valóban bántják az igazságérzetemet! Érdekes ám ez a szó is, Isten a maga hasonlatosságára teremtett minket pl olyan lénynek, aminek van igazságérzete! Tehát érezzük, hogy mi igaz és mi nem az! Mi fér a szeretet koncepciójába, és mi nem! De ami ennél is fontosabb! ne csapd be magad azzal, hogy elképzeléseket ténynek tekints! A hitnek pont az a legfőbb ismérve, hogy olyan dolog a tárgya, amit nem tudsz igazolni! Vagyis az én igazságérzetem engem arra vezet, hogy azt higyjem, hogy a gyerekek bűntelenek! Te hiheted, hogy bűnösök persze, de ebből csak annyi igaz amennyit igazolni tudunk! Logikusan rendszerbe helyezve a dolgot 1000%-ig azt gondolom, hogy az újszülöttek és a gyerekek, akik még nem is ismerik a jó és rossz fogalmát, nem lehetnek bűnösök! Nem logikus! Márpedig Isten logikára épülő világot teremtett! És mégegy nagyon fontos dolog! Amíg Mózes nem kapta a tíztiltást, mert nem parancsolat, hanem 10 olyan dolog ami meg van tiltva! Ne lopj, ne ölj stb... addig bűn sem volt! Ezt maga Isten mondja, hogy amíg törvény nem volt bűn sem lehetett, hiszen, hogy mi bűn, és mi nem az, csak a törvény tükrében lehet megállapítani! Tehát a vízözönnel való pusztítás ilyen alapon totális igazságtalanság volt, ha tényleg így volt, de persze ezt sem igazolja semmi!

    Tehát egyre inkább megvagyok győződve arról, hogy ez a bűn mizéria, nem Istentől való, hanem kizárólag manipulatív céllal használja a bűnt az egyháznak nevezett varázslók gyülekezete!

Új hozzászólás Aktív témák