Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz MageRG #22894 üzenetére

    Mi az hogy melyik isten? Egy isten van, akinek nevét nem szabad kimondani. Erről az Istenről beszél sok hagyomány mára már különbözően deviáns eredménnyel.
    Véleményem szerint a kereszténység (illetve a hindu szemlélet) van az igazsághoz legközelebb, pontosabban a mai ember abból értheti meg legegyszerűbben az igazságot.
    Hogy mi alapján döntsük el, melyik út az igaz út? Az élet választ ad rá, ehhez pedig vannak olyan "segédeszközeink", mint a lelkiismeret.

    A klasszikus vallások alatt a régmúltban eredő mai vallásokat értem, többek között kereszténység, hindu vallások, egyéb indiai vallások, buddhizmus, iszlám, judaizmus és pl. az olyan misztikus tanítások is, mint a kabbala.
    Úgy emlékszem a távol-keleti vallások között is van hasonló nézet, miszerint Isten mindennek része és az egész világ pedig része annak, de ebben nem vagyok biztos, illetve lehet, rosszul értelmeztem az adott allegóriát, sajnos a fordítások is hagynak kívánni valót.
    Ezek a hagyományok nem mind folytonosan ezt hirdették, de volt olyan szakasz a vallástörténetükben, amiben igen.
    Egyébként ez a kiejelentés részben utal a szolipszizmusra.
    A gnoszticizmusban is ez (volt) a központi gondolat, de a tan félrement, mint minden más tanítás során.

Új hozzászólás Aktív témák