Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz kymco #18196 üzenetére

    "Nem tervezési hiba, ha a kocsi üzemanyag nélkül nem megy."
    ha a tervezőnek módjában állt volna olyanra is megtervezni (mert teszem azt mindenható:) ), akkor de bizony az

    "miért nincs mondjuk "örök élet isten nélkül"
    Létezik ilyen. Pokolnak hívják."

    nem-nem
    én 1 olyan opcióról beszélek, ahol nem lenne több sírás és fogcsikorgatás (tehát ami nektek van beígérve), de isten nélkül
    tehát akkor 1 ILYET miért is nem tervezett be?
    vagy ami azt illeti bármilyen harmadikat a meglévő kettőn (ő vagy a sánta) kívül?
    mert sztem kellene még legalább 1 "egyikőtök sem kell" lehetőség is
    egy esetleges "én ki akarok szállni - nem kell se az örök élet, se a pokol" címűről már nem is beszélve
    stb

    "Nélkülünk is tökéletes."
    legalábbis amíg van "megmentésre érdemes" ember
    mert egyelőre csak rezeg a léc
    de ha na adj' isten ilyen véletlenül nem maradna, az biza az egyik projektje tökéletes kudarcát jelentené
    (...ugye véletlenül sem ezért próbál ilyen makacsul megmenteni bennünket? :) )

    "értelmetlennek tartom."
    mert a többit nem?

    "Ábrahámmal kötött szövetsége a világnak szólt."
    nocsak
    az ószöviben még hol beszél arról, hogy az ő választott népe az egész világból kerül ki?
    a világhoz (az utcán járókelő jöttmentekhez) nem csak akkor fordult, amikor a válogatott előkelőségek (a választott népe) másodszor is magasról visszautasították a meghívását a menyegzőre?

    "Isten népe tanúnak lett kiválasztva, hogy a Vele való kapcsolat által beszéljen minden embernek Isten szeretetéről..."
    már bocsi, de te most miről beszélsz?
    szted a zsidók még mindig isten kiválasztott népe??

    "Ezek az emberek, akik nem nagy lelki megrázkódtatás után lettek tudatos keresztényekké, a fordulópontot nem az jelentette, hogy hisznek Istenben, hanem, hogy személyes a kapcsolatuk vele. Az imádság, a Biblia olvasás nem megszokás, hanem a személyes kapcsolat eszköze."
    ezt el is fogadnám, ha nem éppen az a bizonyos közeg, azok az emberek szoktatták volna rá őket erre amiben felnőttek, akikre felnéztek gyerekként, hanem tök egyedül jutottak volna el idáig
    mindenféle "rávezetés", "segítség", meg "útmutatás" nélkül

    "Hálásnak lenni nem KELL...Ha ez nem jön magától, akkor csak ripacskodás lesz belőle
    vagy éppen pokol:)

    (ha már az agyadra mentem, akkor szólj és abbahagyom)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • llll

    senior tag

    válasz kymco #18196 üzenetére

    "a Vele való kapcsolat által beszéljen minden embernek Isten szeretetéről"
    ...ja vagy úgy érted, hogy AMÍG kiválasztott nép voltak, ADDIG reklámozták isten szeretetét a többi ember felé?

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák