Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz Noddy #17568 üzenetére

    az első 4 parancsot is minden további nélkül el tudnám képzelni simán emberek által kitaláltnak is
    mégpedig vmi olyasmi szándékkal, hogy "ne is keresgélj más felé!"
    és ez esetben vagy merő jó szándék is vezethette az ezeket kitaláló embereket, vagy vmiféle nyereségvágy is

    "Nem hiszem, hogy összemosnék, de ha igen akkor tisztázd a dolgaidat"
    próbáltam/próbálom
    és lehet, hogy nem szándékosan de az a kijelentésed, hogy "következetlen" volnék sztem elég egyértelműen annak a jele, hogy számodra nem volt világos:
    én most 2 különböző dologról okoskodok itt
    1. ha már eccer így csinálta isten ahogy, akkor sztem min kellene változtatnia
    illetve
    2. ha eleve én rendeztem volna el az egészet, akkor mit hogyan csináltam volna...

    "korábban is mondtam, hogy próbálj világosabban beszélni, de ezt kikerülted azzal, hogy ilyen a stílusod"
    nem-nem
    azt hogy ilyen a stílusom azért mondtam asszem szoke12-nek(?), hogy ne arra koncentráljon hanem a tartalomra
    neked a világosabb beszédre azt mondtam, hogy néha már így is úgy érzem, hogy hosszasabban dumálok a kelleténél
    (mert nem tudom biztosan, hogy mikor vagyok már elég érthető és mikor kell még jobban kifejtenem vmit)

    "Ha jól értem az a törvényed, hogy mindenki a másikat bünteti azzal hogy kizárja"
    jól érted
    "te persze erre azt mondod hogy magát bünteti a viselkedésével"
    mintegy magát bünteti
    igen
    "de mégis a másik hozza meg az ítéletet, tehát büntet..."
    mint most isten?:)
    merthogy alapvetően ti jöttök ezzel, hogy jelen elrendezésben saját magukat büntetik a bűnösök
    véletlenül sem isten
    én pedig azt mondtam, hogy az én modellemben talán még ez is jobban megállná a helyét
    még azzal együtt, hogy természetesen nálam is az aktuális isten (szerénységem) hozná meg a vonatkozó szabályokat
    de pl már a betartásukat/betartatásukat - azaz az ítélkezést - is jóval nagyobb mértékben bíznám a teremtményeimre
    abba már jóval kevésbé drasztikusan kellene nekem beleszólnom kívülről
    (ha úgy tetszik "nélkülem"' is boldogulhatnának
    ebben is)
    és nem látnék ebben semmi kivetnivalót, mert ugyanakkor visszaélni nem volna lehetőségük ezzel a kezükbe adott hatalommal
    csak kizárhatnák az illetőt ,akit nemkívánatosnak tartanak és slussz
    nem ölhetnék meg, nem okozhatnának nekik semmiféle további szenvedést
    és ha "igazságtalanul" zárnának ki vkit?
    egyrészt akkor a kizárt illető valszeg nem is vágyna vissza (=a kizárásán sem bánkódna), másrészt híre menne az effajta visszaélésnek és esetleg a visszaélőt is kizárnák emiatt
    azaz ő is önmagát büntetné az igazságtalanságából kifolyólag
    szal sztem oda-vissza igazságos, akárhogy nézem

    "Ha valaki ki van zárva a világból szerintem akkor rab is (nem maga rendelkezik az állapotáról)"
    ácsi
    egyetlen teremtmény nem zárhatná ki az összes kis univerzumból az illetőt
    kizárólag a sajátjából
    de ha rendes csávó a kizárt illető, akkor az összes többi teremtmény továbbra is szívese láthatja a sajátjában ezt a kizárt illetőt
    (másrészt mondjuk 1 brutális gyilkos naná hogy nem rendelkezhetne a maga állapotáról 1 másik teremtmény - a mindenkori potenciális áldozat - saját kis univerzumában
    ...ezzel mi a gond megint?)

    "és magányos is... pont az önmagát bünteti dolog bukik. "
    merthogy?
    a saját viselkedésének köszönhetné, ha magányossá válik
    (úgy értem ha mindenki kizárná a saját univerzumából
    hiszem annak azért már nyilván vmi oka kellene legyen...)

    "A másik dönt arról, hogy kit enged be vagy zár ki."
    így van...
    " Szabadság zéró."
    ...és mégsem
    legalábbis sztem
    (kár hogy más nem foglal állást, mert ha többen is így látják ahogy te, akkor gondolkodóba kellene esnem...)

    "Ha ezt az algoritmust az ember gyarló természetével (amire azt mondod emberi) akkor a végén elszeparálódott magányos embereket kapsz"
    sztem meg nem
    lásd fentebb
    illetev ha mégis, akkor vhol jogosan
    (az undok mari nénit senki nem látja szívesen?
    na és?
    ki tehet róla...?)
    de ha akarod, akkor te még az ilyet is beengedhetnéd a te világodba karitatíve
    én mint isten nem tiltanám
    ...tényleg
    beengednéd?
    vagy vmi beígért jutalom híján már majd hülye lennél? ;]

    "De a te esetedben még családok se jönnek létre, nem hogy gyerekek"
    valóban ezzel rátapintottál a gyenge pontra:)
    legalábbis a gyerekekkel
    mert a családokat illetően ugyanúgy működhetne ez a "beengedem-kizárom" a másikat
    tehát a feleségét agyba-főbe verő férj kizáráshoz sem kellene a segítségre várni...
    pontosabban idáig már eleve el sem fajulhatna a dolog az én modellemben
    (csak jelzem: a mostaniban fajul)
    tehát gyerekek:
    ...így első körben azt mondanám, hogy amíg jobb ötletem nem akad, addig nem lennének és kész
    hiszen az angyaloknak sincs és jól megvannak
    (sőt ugye a feltámadás után mi is úgy fogunk élni, "mint az angyalok"
    tehát esetleg nekünk sem lesznek jelen elrendezés szerint sem...)
    ...de talán meg is van a jobb ötlet:
    ha 2 teremtményem létrehoz 1 harmadikat közösen, akkor számára ők lennének az "isten"
    úgy mint én a 2 "szülő" számára
    és az már eddig is szerepelt a modellemben, hogy ha vki teremtményt hoz létre, akkor kutya kötelessége lenne megadni annak is ugyanazon jogokat/képességeket, amiket ők is megkaptak az ő istenüktől (ez esetben tőlem)
    tehát saját univerzum, benne tejhatalom, stb
    (persze lennének még kérdéses részletek, de egyelőre ennyit a gyerek-kérdésről:) )

    "Akkor egyetértünk, hogy nincs pozitív irigység?"
    igen
    (csak még mindig nem tudom mit értettél akkor az alatt, hogy elégedett állapotában is lehet irigy az ember...vagy ilyet meg nem is mondtál??)

    "A titok ott van, hogy Jézus szereti az Atyát. Nem véletlen, hogy ez a szeretet a hitünk alapja és ez hiányzik a te világodból. "
    mert??
    melyik pontban tiltottam meg azt, hogy hálát érezz a téged megteremtő "isten" iránt?
    ...jaaa, hogy nem követelném ezt meg?
    hogy ez nem lenne feltétele semminek?
    hát ez igaz:)

    "A magára hagyást vitatnám... bár szerintem te is belátod, hogy ez nem igaz."
    nem hagyta magára ádámékat?

    "Részemről lezárva, amit akartam elmondtam, szerintem már csak ismételném magam"
    egyetértünk

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák