Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz tiv83us #9666 üzenetére

    Keresztények is építenek kórházakat, és az orvostudományt, meg az imát együtt használják.
    Ez így bölcs...

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz JJános #9668 üzenetére

    Ebben az értelemben igen, de a szó nem jó erre, félreérthető.
    Alig várom, hogy Jézusom lába érje a Cion hegyét...

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz JJános #9671 üzenetére

    Tudom! :) A hozzávalók már készen állnak, hallottál a templomosokról?
    Először az antikrisztus ül majd be...
    De utána Jézus!!!!

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz tiv83us #9682 üzenetére

    Imádkozol egy betegért, az meggyógyul.
    Valaki azt mondja véletlen, van aki hiszi, hogy az ima által Isten gyógyította meg.
    Döntsd el, miben hiszel te.
    Az orvostudománynak vannak határai. Azon a határon túl már csak az ima hatása marad...

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz tiv83us #9694 üzenetére

    Sajnálom,minden hívő nevében...
    Erről beszéltem, hogy elszúrt dolgok történtek, és van miért nem kimondanom, hogy keresztény vagyok...

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Horka1 #9698 üzenetére

    Szia!
    Amikor elkezdtem olvasni a hozzászólásod, még mosolyogtam is...
    Eszembe jutott, hogy én is voltam kezdő hívő, (boldog tudatlan idők) akkor történt, amikor számolgattam. De jól tettem, megvolt bennem a buzgóság, radikális hit, a tenni akarás, a bizalom és a hit minden testvéremben. Hjaj!
    Ennek egy része ma is megvan. Csak átalakult.
    Helyes értelmezés? Félrevezetés felelőssége? Hogy lehetséges, hogy a sokféleség mind helyes? Szerintem igen... !! (Magánvélemény, persze azért van kivétel balgatagok okoskodása pl...akiknek semmi közük Istenhez)
    Én nem versenyzem senkivel. Vannak félreértelmezhető, és vannak egyértelmű dolgok. Például tudhatjuk, hogy a "Ne ölj!" nyilvánvalóan azt jelenti, ne öljünk embert semmiképpen, ne vegyük saját kezünkbe élet és halál felett az uralmat. Van annak Ura...
    Szóval vannak egyértelmű dolgok azért. "Mi hívők" ezt jól tudjuk.

    A biblia nincs elzsidósítva. A biblia elkeresztényesítve van. Ugyanis zsidók írták, mégis keresztény módon, és nyelvezetben van írva.
    Mondjak példát? Hatszor van megemlítve a Károlyi fordítás Ószövetségében, hogy húsvét! Mond már meg nekem, hol volt az ószövetség idején húsvét? :) Mikor mi keresztények Jézus halálát és feltámadását ünnepeljük húsvétkor, persze hibásan!!! Mert mi is az a húsvét? Semmi köze nincs drága Megváltónk halálához! Természetesen az újszövetségben sem helyes a húsvét kifejezés. Egy germán ünnep csupa okkultizmussal. Annak idején, amikor a katolikus egyház be akart jutni a germánok országába, kompromisszumokat kötöttek, és jó alaposan összekeverték a keresztény ünnepeket az okkult germán ünnepekkel. Mint a karácsonyt is a fény ünnepével. Akkor már nagyon messze jártak minden zsidós dologtól!!! Ugyanis 300 környékén még a bibliai ünnepeket is más napokra tették, és törvényesítették, csakhogy ne kelljen együtt ünnepelni a zsidókkal a zsidó Messiás ünnepeit. Ennyit a biblia zsidósításáról.
    Jó hogy nem azt tagadjuk már, hogy a zsidók írták. A holokauszt tagadás után már csak ez következhet. Meg mondjuk azt, hogy Jézus nem volt zsidó! Na ezt a sületlenséget már hallottam éppen eleget. Keresztényektől.
    Ez történelem. Nincs mit vitázni rajta, ez tény. Jézus születése, és halála is tény.
    Hogy ki kinek hiszi, na az már magánvélemény, és vallások szerint eltérhet.
    De legalább a történelmet ne formáljuk már át!
    Persze ma már olyan kavalkád van...
    Ezért is nem foglalkozom már azzal, hogy sok okos ember merre jár a kis agyában, hihetetlen, mekkora hazugságok vannak ma köztudatban. Nem érdemes vitatkozni ostoba dolgokon.

    "Mert a szabályozás szándéka kiérződik bár, de az nem a goj-okra vonatkozik. Ugyan is csak a zsidót kell annyira szabályozni, amennyire kell is. nincs is még egy ilyen fajta, talán a cigány, és ezek együtt is járnak a diaszpórájukban a világban. Érdekes, hogy ahol belső feszültséget, bűnözést kell generálni, ott a zsidó és a cigány rögtön egymásra talál."

    No comment.
    Erről már véleményem sincs. Illetve van, de az már nem konkrétan neked szól.

    Az alább írt véleményed Istenről már szintén szimpatikus. Részben. De nincs kedvem véleményt nyilvánítani.

    "Nem személy válogató"
    Ezen talán kicsit elgondolkozhatnál...

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Vikusz77 #9738 üzenetére

    Én nem nézek semmiféle más fórumba... Éppen elég ez is.

  • andrea.lois

    csendes tag

    Kedves Barátaim!
    Ami itt folyik, (nem minden, mert van sok értelmes és kedves dolog is van azért), része annak, amiért 2000 óta nem tartozom semmilyen gyülekezethez, egyházhoz, és tavaly január óta hátrahagytam mindent. Mindent... Egyedül az én Istenem van, Ő elég nekem.
    Nem értem, nem tudom mi van egyházunkkal...
    Mégis miért nem lehet Krisztust követni, tényleg akarni Őrá hasonlítani?
    Ti hívők, nyilván mind hallottátok már azt a kedves kis dolgot, hogy írjuk a kézfejünkre, "Mit tenne most Jézus!" és nézzünk rá minden szavunk és cselekedetünk előtt.
    Miért nem tudjuk már visszafogni az önakaratunkat? Miért beszélünk olyan dolgokról, amihez nem is értünk, csak éppen zabos kedvünk van, és valamivel muszáj megerősíteni a magunk igazát?!
    Hogy miért mondom azt, hogy "mi"? Mert az egyház része vagyok, és az egyház bűne az én bűnöm is... Ha egy részem beteg, beteg vagyok egészen... Ugyanazon test része vagyok.

    Kíváncsi lennék drága Atyám arcára, amikor ezeket látja, amikor a billentyűkön leütjük a szavakat.
    Képtelenségnek tartom, hogy örül, amikor gyűlölet jön ki a szánkon, vagy írjuk le azt. Amikor mi, akiknek a feltétel nélküli szeretetet kellene hirdetnünk és cselekednünk, népeket ítélünk, és gyűlölünk, zsidózunk, cigányozunk, egymást marcangoljuk... Ugyanazon egy test tagjai.
    Mondhatjátok, hogy én is ezt teszem. Hát bizony, én sem vagyok tökéletes. Amiben viszont biztos vagyok, hogy nem hibázok, ha haragra gerjedek, amikor antiszemita, rasszista megnyilvánulást látok olyan emberektől, akik Jézus szolgájának vallják magukat.
    Hihetetlen.
    Hálát adok Istennek, hogy nem mindenki gondolkodik így, hogy sok gyülekezet tudja, hogy Izrael Isten választott népe, ahogyan mi is, szeretik a zsidóságot, és áldják.
    Hogy bűnösök? Hát persze, hogy bűnösök!!! Te nem vagy az?! Én nem vagyok bűnös?!
    De mit mond Jézus? Mit tegyél a bűnösökkel? Nem azt, hogy imádkozz értük?
    Nem azt, hogy Ő maga a bűnösökért jött? Azt mondod a zsidók a legbűnösebbek?
    Akkor imádkozz értük még többet! Ez Isten parancsa!!!
    Van egy keresztény vicc, ami valójában nem vicc. Amikor hallottam egy kereszténytől, jól meg is jegyeztem.
    Azt kérdezte, "mi az abszolút antiszemitizmus? (?) A zsidónak nem hirdetni az evangéliumot!"
    Drága keresztény barátaim... Ha nem feladatod a zsidókkal foglalkozni, ha nem akarod nekik hirdetni az evangéliumot, ne tedd! Vannak erre elhívott emberek. De könyörgöm, ha már egyszer megtértél, Krisztus szolgája vagy, legalább ne átkozd azt a népet, akitől származik a Messiás! Aki azt mondta az asszonynak, aki kérte, hogy gyógyítsa meg az ő lányát, hogy nem eszik az eb az asztalról, merthogy én "AZ ÉN NÉPEMÉRT JÖTTEM!"
    De megkönyörült az asszonyon. Meggyógyította a lányát. Így kapunk mi is üdvösséget.
    INGYEN KEGYELEMBŐL! Kegyelemből... Nem azért, hogy felfuvalkodjunk, hanem, hogy éljünk vele. Alázatban, szeretetben, jóságban...
    Alázat...
    20 évvel ezelőtt még láttam alázatot kedves egyházunkban.
    Ma már nem látok. Csak keveset, és ritkán.
    EGYÜTT KELLENE MŰKÖDNÜNK AZ ELVESZETTEKÉRT!
    Ehelyett én személy szerint menekülök a "szentek" közösségéből, és okkal menekülök.
    Nem bírom már nézni, ami folyik. Nem bírom...
    Inkább megyek, sírok kicsit a bácsikáért az utcán, megetetem, megölelem, hogy tudja, van, aki törődik vele. Ő is sír. Örömében. Hát ezért érdemes élni.
    Hogy segítsek az utcán, aluljáróban élő kismamának megszerezni a pecséteket, hogy legalább gyest kaphasson, hogy a cukorbeteg, és életveszélyben élő hajléktalan lánynak sikerüljön segélyt intézni, hogy megkapja a gyógyszerét, és elindulhasson az úton, egy jobb úton... Ne, könyörgöm, ne kezdjük azzal, hogy önhibájából van az utcán!
    Jézus megkérdezte a prostituálttól, hogy miért lettél te prostituált? Nem!!! Csak azt mondta, megkegyelmezek, megbocsájtok neked, és ne vétkezz többé.
    Mit gondoltok, akivel Jézus így tett, mind meg is változott? Jézus megtette, amit tehetett, a többi rajtuk múlt.
    És rajtunk múlik.
    Ja persze, én azért teszek így, gondolkodok így, mert nő vagyok, és nekem ez a dolgom, ha már hülye vagyok nő létemre ahhoz, hogy tanítsak, és mert én érzékeny vagyok.
    Hálát adok Istennek, hogy amikor azt mondtam, hogy többé nem akarok érzékeny lenni, mert nem érdemes az emberekkel foglalkozni, mert nem érdemlik meg, mert csakis gyűlölni képesek, Ő nem vette ezt komolyan, és az időszakos megkeményedésem után automatikusan visszatértem a normális érzékeny énemhez. Nem megy a gyűlölet. Haragszom, de 5 perc múlva el is felejtem...
    Mindenesetre tuti, hogy jobban teszem, ha ezekkel az emberekkel foglalkozom, mintha a gyülekezetben tárgyalom ki, melyik evangélium az igaz! Meg figyelem, amint egymásnak prédikálunk, ahelyett, hogy az elveszettekkel törődnénk! Mert mi már olyan nagyon okosak vagyunk, hogy nem is kell beszélnünk az elveszettekkel, majd maguktól bejönnek a gyülekezetbe, elég, ha egymást kioktatjuk!
    Amúgy meg... Az egyik azt mondja, csináljam ezt, mert én nő vagyok, ne tanítsak, mert én érzékeny vagyok, és ez a dolgom! Igen kedves Csaba, ezt te mondtad! Ugyanakkor egy keresztény nő alig három hete közölte velem, hogy ez a férfiak dolga!
    Ehhez hasonló ellentétek, és meghasonlások történnek rendszeresen, hiszen már senki sem tudja mi van, mi az igazság, olyan nagyon bölcsek vagyunk, hogy már mi magunk is belezavarodtunk, mi hogyan is van!!!
    Na akkor melyik az igazság? Női vagy férfi munka ez?!
    Tudjátok mit? Csinálom, amit a szívemben, az én női érzékeny szívemben érzek, (jó, hogy még érzek), amit jónak látok, amiről úgy érzem, Jézus is úgy tenné. De nem gondolom, hogy nekem van igazam.
    Mivel eleve különlegesen másképp gondolkodom minden egyes kereszténynél!
    Ki tudja, lehet, hogy én egy külön vallás vagyok! :P Azért valljuk, be iciri-picirit hasonlít a mi Jézusunk tanítására... Csak egy picikét...

    Hú, most nagyon okos voltam... Én nem szeretem, ha ilyen okoskodó valaki, mint most én...
    Úgyhogy elnézést kérek mindenkitől, akit esetleg megbántottam volna, vagy valami hülyeséget írtam volna.

    Üdv mindenkinek!

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Vikusz77 #9740 üzenetére

    Remélem ezek után is türelmesnek tartasz! :)
    Kicsit azért kijöttem a béketűrésemből...
    Csak egy kicsit! :P
    Amúgy teljesen egyetértek veled, és azt hiszem, amiről most utoljára írtam, kb. ugyanerről szól.

  • andrea.lois

    csendes tag

    Az egyházi botránykövekről néhány szóban...
    Arról lehet felismerni, hogy egy önjelölt kiscsoport vezető botránykő-e, avagy egy Istentől való kis csoport vezetője, hogy nem csinál botrányokat, hanem békesség, szeretet árad belőle, ha fedd, úgy fedd, hogy az gyógyítson is, Istenünk tanítása alapján, aki megsebez ugyan, de be is gyógyítja azt...

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Horka1 #9745 üzenetére

    Már említettem, hogy nem vagyok tökéletes, sem jó, nem is egyszer.
    A hibáim viszont nem rád tartoznak.
    Bírálatot én kaptam... Keményen... Tőled is...
    Nem zavar.
    Nem vagyok különb, sem okosabb senkinél.
    Az igazságtalanságot, és az ostobaságot viszont rosszul viselem.
    Tudod, egyszer majd minden kiderül...
    Én mindössze a szeretetre hívtam fel a figyelmet. Ami senkit sem érdekel már. Kiment a divatból.
    Vajon miért? :(

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Horka1 #9746 üzenetére

    Szerintem pontosan tudod hogy értettem, miért kötsz belém?
    Szavakon lovagolsz... A bibliában nem úgy van leírva, hogy "én Istenem, mi Istenünk, mi Atyánk"?

    Amikor elkezdtem itt írni, azt hittem, hívőkkel, valóban vallásos emberekkel fogok értelmes beszélgetéseket folytatni. Miért is ne történhetne ez?
    Azóta tudom, nagyot hibáztam, amikor ezt gondoltam, miért hittem azt, hogy a keresztények, ha ráadásul nem is ellenőrizhetőek jobbak lennének, mint a gyülekezeteikben?
    Ott is nyíltan gyilkolják egymást...

    Érzékenyen érintett, hogy felhívtam a figyelmet a zsidózásra és a cigányozásra? Szerinted ennek itt van a helye? Nem elég a világban hallani ezt?
    Ez lenne a hívő dolga?
    El se hiszem, hogy Isten szolgáinak nevezik magukat emberek, és nyilvánosan gyűlölnek.
    Ez a valódi bukás, egyházunk bukása.
    Bukás... Jó nagyot buktunk.
    Én is benne vagyok ebben. Elfogyott az erőm. És a türelmem. Pedig nem tehetném ezt meg.
    Az én egyik bűnöm az, hogy még mindig reménykedek.
    Pál azt mondta, "mostantól fogva a pogányokhoz megyek!" Én is ezt mondtam. Ahogy Pál szinte rögtön ment vissza az övéihez, hát én is itt vagyok, azt hittem, az enyéim között.
    Miért nem tanulom meg végre a leckét?!
    Iszonyúan fájdalmas így látni Jézus testét.
    Magamat is beleértve.

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz JJános #9749 üzenetére

    Isten kegyelme hála Neki hatalmas... Amíg a földön vagyunk remélhetünk.
    És Isten Lelke nem hagy el senkit, aki egyszer befogadta, ha meg is szomorodik.
    Hogy hová kerülünk, majd a végén derül ki.
    Bár már nem tudom, mondjak-e egyáltalán valamit is itt. Ha a véleményemet nyilvánítom, én ítélek... Van ennek az egésznek értelme egyáltalán?

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz JJános #9753 üzenetére

    Hidd el, egy újabb fórum nyitása sem eredményezne mást.
    Ennek az ideje van itt.
    Szándékosan nem néztem a keresztény fórumokat, felesleges.
    Egy számomra nagyon kedves ember hívta fel a figyelmem erre a fórumra.
    De azt hiszem, neki volt igaza. Nincs értelme beleszólni.
    Én magam beszélem, hogy cselekedni, nem szövegelni.
    Mégis szövegelek... :)
    Hát ez aztán a bölcsesség!
    Amúgy adósod vagyok még a katolikus témával. Ahogy van időm írom!

  • andrea.lois

    csendes tag

    Én viszont nem tudom már nézni a keresztények között dúló harcokat.
    Tudom, hogy vannak jó gyülekezetek.
    Én is a közelmúltban látogattam egy aprócska közösséget. Az oka az volt, hogy hasonlóan gondolkodtam, mint a pásztor. Az evangéliumot az utcán hirdetni, nem magunk között megvitatni az élet dolgait, stb... A többi nem ide való, szerintem mindenki tudja miről beszélek.
    Más időket élünk ma. Laodiczeában már nem olyan szeretetteljes közösségbe járni.
    Kinek van füle hallja...
    Amúgy ma már nem látogatom azt a kis szívemhez közel álló közösséget. Mert előbb utóbb megjelennek azok, akik mindenkibe belekötnek. Arra már nincs szükségem. Nem vitázom! :(
    Nem mindegy, mire használom az időmet...

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Noddy #9761 üzenetére

    Egyetértek. Azért hívnak engem ide-oda... De rendszeresen nem járok, és nem fogok tartozni sehová. Hívőkkel meg minden nap találkozom, a ketten - hárman való együtt ima bármikor megoldható! :)
    Amúgy meg sosem vagyok egyedül! Az Úr mindig itt van velem! :)
    Jézus is írt leveleket a gyülekezeteknek...feltételezem, hogy ismerős, és már eleget emlegettem...:
    Jelenések:3, 14-22.
    A Laodiczeabeli gyülekezet angyalának is írd meg: Ezt mondja az Ámen, a hű és igaz bizonyság, az Isten teremtésének kezdete:
    Tudom a te dolgaidat, hogy te sem hideg nem vagy, sem hév; vajha hideg volnál, vagy hév.
    Így mivel lágymeleg vagy, sem hideg, sem hév, kivetlek téged az én számból.
    Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, és meggazdagodtam és semmire nincs szükségem; és nem tudod, hogy te vagy a nyomorult és a nyavalyás és szegény és vak és mezítelen:
    Azt tanácslom néked, hogy végy tőlem tűzben megpróbált aranyat, hogy gazdaggá légy; és fehér ruhákat, hogy öltözeted legyen, és ne láttassék ki a te mezítelenségednek rútsága; és szemgyógyító írral kend meg a te szemeidet, hogy láss.
    A kiket én szeretek, megfeddem és megfenyítem: légy buzgóságos azért, és térj meg.
    Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.
    A ki győz, megadom annak, hogy az én királyiszékembe űljön velem, a mint én is győztem és ültem az én Atyámmal az ő királyiszékében.
    A kinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek.

  • andrea.lois

    csendes tag

    Csináljunk mi is új gyülekezetet! Ajánlanám a következő nevet:
    "Prohardver - Vallás gyülekezet"
    Eggyel több, vagy kevesebb, oly mindegy, nem?
    Észt osztani mi is tudunk! :D
    Simán...

    Na jó, csak vicceltem ám! (De azért érted... :) )

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Noddy #9764 üzenetére

    Ezen megbotránkozni? :) Ne viccelj már...
    Ne aggódj, pontosan értem, miért mondod, hogy szükséges a gyülekezet.
    Nem vagyunk egyformák. Különböző problémákkal találkozunk, különböző szempontból...
    Tudom, hogy van még hat levél, de nem véletlenül másoltam be ezt.
    Sokak szerint Laodiczea idejét éljük, azt hittem hallottál már erről.
    Abban az időben élünk, amire Jézus azt mondta, hogy kiköpi, mivel sem hideg, sem hév...
    Várom a következő megnyugtatóbb korszakot! :D

  • andrea.lois

    csendes tag

    Húú, kezd nekem gyanús lenni ez a hat év!!! Merre is jártatok? :)

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz kymco #9769 üzenetére

    Ez így van! Csak szajkózom a sok okos felfedezés egyikét! Ugyanis ezt sem én találtam ki, de nagyon elterjedt ez a nézet.
    Ha jól belegondolunk, Mind a hét probléma jelen volt minden időben, a hét időszak esetleg arra utalhat, hogy időszakonként túlnyomóan. Vannak erre okos emberek, akik el tudnák mondani, miért húzzák rá a mai korra ezt a korszakot...
    Bár azért ebben az országban szerintem eléggé túlnyomó, rosszul használtuk fel a szabadságunkat már az elejétől. Ha összefogtunk volna, csakhogy nem volt kivel összefogni, egyrészt mert ehhez kevesen voltunk, másrészt, mert a közösségek nem tudtak együtt működni. Ma már vannak erre komoly erőfeszítések, úgy hallottam! :)
    Csak a felszín alatt más van sajnos, de oda kevesen látnak be.
    Amúgy meg figyelemmel kísérem az írásaidat, és örvendek annak, hogy azért vannak olyan keresztények, akik jól fel tudják használni az Istentől származó bölcsességet! :)

    [ Szerkesztve ]

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Noddy #9772 üzenetére

    2000 óta nem tartozom közösséghez, de azóta is mindenhová elmentem, ahová hívtak, tettem a dolgom. Időt, pénzt, energiát nem kímélve. Egy éve van az, hogy nem "akarok" járni sehová, de amint látod, azért mégis beállok oda, ahol úgy látom szükség lehet rám. Annak ellenére, hogy inkább kerülném. (Okkal)
    Isten tart meg, nem a gyülekezet, és ha ez helyén van, akkor a gyülekezet is működhet helyesen.
    Ha ez a hat év ennyire bevált, akkor nekem van még 5? :P
    Nem komoly! :)

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz JJános #9775 üzenetére

    Húú, rendben van, előkeresem a kedvenceimet! :)
    Én nem írok verseket... Túrmezeit szeretem nagyon!

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Horka1 #9779 üzenetére

    Abban teljesen igazad van, hogy a szabadság relatív, mint a szabad akarat is. Arisztotelész magyarázata tetszik nagyon erről. A szabad akaratot sokan vitatják, valójában persze szabad akaratunk van, de mégis alárendeljünk ezt bizonyos megkötéseknek. Ilyen értelemben még sincs szabad akaratunk... Minthogy szabad akaratom van kilépni a munkahelyemről, de ha nem teszem, be kell járnom dolgozni... :D
    Bár itt János szerintem másról beszélt! :)
    Azt hisszük, hogy szabadok vagyunk, de sajnos nem... Mert ha nem is látjuk, máshol folyik a szabadságunk megbéklyózása.

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz csaba54 #9780 üzenetére

    Szia Csaba!

    A hitet nem lehet fizikai értelemben alátámasztani, mert a hit a reménylett dolgok valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés. Ha fizikailag alátámasszuk, már nem hit!
    Tehát ha fizikai értelemben bizonyítható, nincs szükség a hitre. Ezért nagyobb a mai hitvilág, mint akik ott voltak Jézussal, mert nem látják, mégis hisznek.
    Azért hozzá lehet segíteni magyarázatokkal természetesen.
    Basileai anya, evangélikus apácanő írta a könyvében, hogy a király egyszer megkérdezte a tanácsadóját, mi a bizonyíték arról, hogy Isten létezik. A tanácsadó csak ennyit felelt: "Hát a zsidók, felségem!" Ebben bizony van valami, hiszen a zsidók történelme Isten létezésére épül. Bizonyítani ezt nem szükséges, van Izrael, vannak zsidók, tudjuk a múltját már csak a bibliából is, de a történelemből is.
    Jézus megszületése, létezése szintén nem vita tárgya, hanem tény, de erről már írtam. Itt járt közöttünk, a tanításait ma is olvashatjuk, a keresztények életében folyamatosan jelen van az eszme, a tanításainak a hatása.
    Ha elbeszélgetsz egy kereszténnyel, és elmondja az úgynevezett "bizonyságait", amik az életét követik, nos, mondhatod, hogy véletlen, vagy hogy szerencséje van, amiért az imái "bejöttek", neked ez nem bizonyíték, de a kereszténynek ez a hit, ha mondjuk az élete minden napjában látja "működni" (rossz kifejezés, de egyértelmű) Isten jelenlétét, cselekedeteit, gyógyítását, jóságát, szeretetét.
    A hit vagy van, vagy nincs. Bármit beszélhetek neked, ha nincs hited.
    Amikor a farizeusok Jézustól kérték, hogy adjon jelet, Ő ezt mondta:
    "E gonosz és parázna nemzetség jelt kiván; és nem adatik jel néki, hanemha Jónás prófétának jele. Mert a miképen Jónás három éjjel és három nap volt a czethal gyomrában, azonképen az embernek Fia is három nap és három éjjel lesz a föld gyomrában." Ez most nem részletezném. A lényeg, hogy a hit nem hit, ha jelet kívánunk.
    A mienk az első lépés. A hit lépése. Ha lépünk egyet Isten felé, Ő lép felénk kettőt. De amíg cseppnyi hit sincs bennünk, addig Isten nem ad "jelet"...vagy fizikai bizonyítékot.
    A hitre pedig nincsen fizikai magyarázat. Simán kimagyarázhatjuk, miért nem létezik Isten, még a történelmi bizonyítékok ellenére is, azt fogadjuk el a tudatunkban, amit mi akarunk...
    Tehát mondhat neked bárki bármit, ha nem lépsz Isten felé hitben egy picinyke lépést, nem kapsz felhasználható bizonyítékot.
    Jézus csendben kopogtat, nem dörömböl az ajtódon, nem erőszakos, nem erőlteti rád, hogy higgy. Szabad akarat...

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Noddy #9787 üzenetére

    Élőben nem csépelnénk így egymást. Élőben ez úgy működik, hogy csodaszépen mosolygunk egymásra, kedvesen válaszolunk a kérdésekre, aztán a másik háta mögött megyünk susárolni. Szóval ne aggódj, nem folyna vér, csak szellemi síkon... De ott nagyon.

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #9795 üzenetére

    Hogy ez mennyire igaz...
    Pedig mindenki úgy szereti eldönteni, hogy szerinte ki fog üdvözülni!! :)
    Isten helyett... Pedig Isten egész konkrétan kijelenti, hogy nincs közünk hozzá, hogyan dönt.

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz ollie #9798 üzenetére

    Ez így van! Ráadásul a tudomány is tévedett már, nem is kevésszer. Alkalmanként abban is inkább hinni kell! :)

  • andrea.lois

    csendes tag

    Mindössze a tudás hiánya, ami okozza, hogy nem tudjuk bizonyítani a biblia igazságát.
    Rengeteg bibliai történetet bebizonyítottak már, hát ennek is van értelme!
    Sajnos nem jegyeztem meg. Én is tudáshiányban szenvedek ezen a területen! :)
    De azért sok kézzelfogható dolog van, amiket már említettem is, pl. Izraelben bármerre mész, bibliai helyszínekkel, emlékekkel találkozol. Akár ó, akár újszövetségről legyen szó.
    Az apostolok cselekedetei is történelem, a sok helyszínen is maradt bizonyíték, pl. nehéz lenne a Rómában történteket cáfolni. Sőt, annál jóval többet is tudunk azokról az időkről, mint ami meg van írva a történelemből.
    Ószövetség Makkabeusok könyve is történelem. (Katolikus bibliában találod, ezt annak aki nem tudná)
    Amiről pedig kézzel fogható bizonyíték van, azt nem érdemes cáfolni. A cethalat is el lehet magyarázni tudományosan, egyesek szerint techalott állapotban volt Jónás.

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz csaba54 #9791 üzenetére

    Én szeretek gondolkodni... Ezért teremtette Isten az agyamat. De úgy látom te is!
    Küldök neked egy érdekességet! Már sok éve hívő voltam, amikor elolvastam Arisztotelész: Vajon van-e Isten? írását. Megdöbbentett mennyire jó! Nagyon tetszik, és nagy részére ráakadtam itt: http://phil.elte.hu/logic/filtort/Summa-segedlet.pdf
    3. szakasz. De a többi se rossz, jó fej volt az az Aquinói Szent Tamás.
    Szeretem a filozófiát, a normálisabbik részét. :)
    A hívőkről!
    Ahhoz, hogy valakivel elbeszélgess, válaszolj a kérdéseire, tudni kell kicsit beleérezni az ő helyzetébe. Na most a hívők hajlamosak elfelejteni, honnan jöttek!! (Engem is beleértve)
    (Nene, ne mondjátok, hogy nem így van... :P )
    Igazad van abban is, hogy sok keresztény Istenre hivatkozva tesz csúnya dolgokat. Van aki ezt úgy mondja, Istennel takarózik. Nos, ezeknek az embereknek azért megkérdőjelezném a hitüket. De sajnos felhasználják a gonosz cselekedeteikre Isten nevét.
    Ezért nem hirdetem én, ki vagy mi vagyok, ha vétek, ne hivatkozzam Istenre, csak csendben cselekedjem, és amint már ebben a fórumban említettem, nem szeretem azt mondani, hogy keresztény vagyok. Lejárattuk ezt a nevet.
    Erre te itt tökéletes bizonyíték vagy.
    Ilyen esetben én azt szoktam mondani, amikor hívők keresztények által elkövetett dolgokba botlanak, és megbotránkoznak, hogy ne az emberekre nézz, hanem Istenre.
    De mit mondjak neked?
    Egy dolgot tudok csak mondani, bocsáss meg nekünk, kérlek, hogy rosszul mutatjuk be neked Isten országát! :(
    Üdv:
    Andi

  • andrea.lois

    csendes tag

    "Úgy éreztem a városban élőket figyelmeztetni kellene a viharra. Ezt néhány őrálló meg is próbálta, de senki sem hallgatott rájuk Az emberek azon vitatkoztak, vajon bízhatnak e az őrállóban vagy sem. Ez nagyon furcsának tűnt, mert aki feltekintett maga is láthatta a vihart. De annyira belemerültek a vitatkozásba, hogy fel sem pillantottak az égre."

    Ismerős ez valamelyikőtöknek? Akit érdekel a keresztények közül, priviben dobok linket. Azért keresztényeknek, mert csak azok értik ezt a könyvet, akik olvassák a bibliát, előre is elnézést másoktól! :)

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz sharpapa #9916 üzenetére

    Hihi! :-)

    Nem tudom, ki vagy, de végre valaki, aki Isten dolgait a biblia fényében vizsgálja!
    Csak gratulálni tudok a józan, és helyes leíráshoz.
    További türelmet hozzá, itt a helyed! :-)
    Ha Izraellel kapcsolatban írok két szót, jön az ezer antiszemita szöveg. Még véletlenül sem fogja fel senki, hogy Izrael jel, és az idők jeleit rajtuk keresztül ismerhetjük fel.
    Csak a zsidózás folyik már a csapból is. (Persze itt nincs antiszemitizmus, képzelődök.) Aki átkot akar, tegye, én mosom kezem, elegem van. Egyszer elmondom, az kötelező. De ennyi! Ezékiel:3,17-21
    Neked sok erőt! Tetszik, hogy leírod ezeket. Ahogy írtad, nincs sok értelme győzködni, aki nem akarja, az nem érti. De te nagyon világosan fogalmazol, erre szükség van.

    Bár egy valamivel nem értek egyet. Sajnos akkor is lesznek "ellenállók", amikor már "minden szem meglátja Őt". Ilyen az ember.

Új hozzászólás Aktív témák