Új hozzászólás Aktív témák

  • Evgenii

    tag

    válasz alfaman512 #613 üzenetére

    Párszor elmondtam, hogy az adás-vételi szerződés rendesen pontokba foglalva, helyese megfogalmazva nagyon fontos!
    Azzal lehet igényt érvényesíteni jogi úton, mivel Magyarország a papír országa, és azért a szerződésre megmozdul a hatóság!
    Arra, hogy egy fórumon vettem, e-maileztünk, MSN-eztünk, stb., nos, ilyenre nem nagyon adnak!

    Csak egy példa! 2010. január hónapban volt egy fórumom, ahol feltörték az admin nickemet. Mivel volt egy másik - ismeretlen - admin nevem, így láttam a serverlogba a kéretlen emberke IP címét. Teljes logot kinyomtattam, részletesen leírtam az esetet, ami ráadásul többször is előfordult, és elmentem feljelentést tenni! A mai napig egy értesítést nem kaptam, hogy a hatóság megszüntette az eljárást!
    Holott, ez elég erős dolog jogilag! De, ha a hatóság sz*rik rá!

    Beperelhettem volna az adott illetőt, de ahhoz se kedvem, se időm, de legfőképp fölösleges pénzem nem volt! És amennyi kártérítést esetleg megítél a bíróság, az lehet, hogy még a perem kiadását se fedezné! Na, innentől halott ügy!

    Most tegyük fel, veszek itt egy alaplapot, HDD-t, meg egy-két dolgot. Ezek árba mondjuk 50.000 ftba kerülnek. Kiderül, hogy amit megveszek, azok rosszak, és nincs róla szerződésem!
    A hatóság nem igazán szeret dolgozni! Függetlenül attól, hogy a kár értéke meghaladja a szabálysértési bírság mértékét...
    Lényeg, nem igazán történik semmi a rendőrség oldaláról! Elhajtanak a fogyasztóvédelemhez, akik még annyit se tesznek, mint a rendőrség!
    Perelni pedig minimum 20ezer-30ezer forint / ügyvédi megbízás! Ha már 2 vagy 3 meghallgatás van, akkor az ugye 2× / 3× 20E-30E ft! Na, ez már nem éri meg!
    De alapból vegyük azt, hogy keletkezett 50ezres károm. A perrel már 70ezer mínusznál tartok, és nincs egy vasam sem!
    Ha pedig a bíróság úgy dönt, hogy nem állapítható meg egyértelműen a meghibásodás helye - mármint, hogy az eladónál már rossz volt vagy nálam hibásodott meg az adott cucc -, akkor lerúgnak a pályáról, és duplán mínuszba vagyok anyagilag!

    Nos, akkor válaszolok sorban!
    "A másik az hogy, aki csak kis átveréseket csinál, az lehet nyugodtan?"
    Mint látod, igen!

    "Akkor mindenki nekifoghat 3k-s tételekben átvágni másokat, büntetlenül?"
    Mindenki nem! De, mivel olyan f*szán áll ez az ország jogilag, így elég hosszan megtehetik sokan büntetlenül!

    "Ha veled esett volna meg akkor is viccesnek gondolnád?"
    Persze! Ha lennék akkora marha, hogy ne figyeljek oda, akkor a saját hibám miatt kiröhögném magam!
    Persze megpróbálnék az eladóval közös nevezőt találni, hátha úgy még van esélyem valamennyit vagy akár a teljes vételárat visszakapni!

    "Én is hibás vagyok, mert a vinyót nem tetettem fel vele egy hd sentinel ellenőrzésre, de miután telón is beszéltünk, meg stb, valahogy nem gondoltam hogy így járok."
    A becsület, és a bizalom nem szavazható meg látszólagos korrektségre! De, ezt már úgyis megtanultad, sajnos egy kár esetéből!

    "Az is benne van hogy ő se tudta, de hitegetett hogy kicseréli, és azóta se semmi. Akkor mondta volna hogy nyeljük be közösen, és max a felét visszautalja, így láttam volna hogy tényleg legalább a gerincesség szikrája benne van, de ő inkább eltűnik."
    Ha Ő nem tudta volna, akkor nem tűnik el! Vagy ad másikat, vagy fizet vissza valamennyit!

    "De ha jobban elovasod a hirdetését, ott is ott van hogy van erre is gari."
    Tudod, régóta örök igazság, hogy interneten bárki azt írhat névtelenül amit akar!

    Ide újabb megjegyzés! Volt jó pár beadványom az adatvédelmi biztosnak, egyes weboldalak jogsértő dolga miatt! Többek között Iwiw, stb.!
    Az adatvédelmi biztostól megjött a válasz, hogy Ő értesítette az Iwiw-et az adott adatvédelmi törvénybe ütköző dolgokról, melyeket Én jeleztem! Az Iwiw-en azóta kb. 20 frissítés, javítás történt! De amit Én, és elméletileg az adatvédelmi biztos jelzett az Iwiw felé, az a mai napig ugyanúgy van!

    "Még annyit hogy, az ilyen emberek miatt, mint az említett egyén, tényleg nem szabad se előre utalni, se postázgatni, se semmi. Ezek után én is úgy fogok a dolgokhoz állni, hogy ha akar valamit, akkor jöjjön el, és nézze meg. Én ezek után senkivel nem leszek megértő, az tuti."
    Na, látod, ez az úgymond legjobb megoldás!
    Amikor Én eladok itt egy-egy dolgot akkor a következő a menet, ahogy Én csinálom!

    1, Ha hoztak nekem valami, pl. telefont, akkor egy hétig használom. Amilyen hibái vannak, azt leírom! Ezen kívül, ha hozzám lakásra jönnek, vagy Én viszem a vevőnek, élőben nem rohanok, hanem szépen végig elmondom neki a hibákat ha vannak! Nem szépítek semmit!
    Ha ezek után kell, akkor átveszi, és használja egészséggel!
    A szerződéshez sokan nem ragaszkodnak! Viszont, ha neki nem kell, akkor onnantól hozzám ne jöjjön sírni! A szerződés nem csak engem, mint eladót, hanem XY-t, mint vevőt is védi!

    Nemrég eladtam egy iPhone 2G-t! Kopott volt elég rendesen. A vevőnek elsoroltam, hogy a házat cserélni kell(ene), mert elég megviselt. De, mivel nem Én használtam, erről a részéről nem Én tehetek! Átvette, kipróbálta, azt mondta, hogy neki kell!
    A szerződésre amikor rákérdeztem azt mondta, hogy Őt az nem érdekli!
    Innentől nincs miről beszélni! Ráutaló magatartással jött létre a szerződés! Garanciát így viszont nem is vállalok! Mire? Ha tönkreteszi, stb., és pl. 3 nap múlva reklamál, onnantól Én honnan tudjam, hogy esetlegesen milyen kárt okozott? Szóval ez egy bonyodalmas dolog!
    Lényeg, hogy Én vállalom a nevem eladásnál és vételnél is! Nincs félnivalóm!

    2, Ha Én adok el valamit, ami kezdettől a saját tulajdonom, akkor ugyanúgy járok el! Részletezek minden hibát, ha van! Leírom, hogy hogyan volt használva, stb.! Innentől már a vevőnek is jobb megítélést biztosítok azzal, hogy ismeri az adott termék előéletét!
    A szerződéssel ezen esetben is úgy vagyok, hogy előre meggépelem, kitöltöm! Ha valamit sérelmez a szerződésben a vevő, akkor a közös nevezőig pontosítjuk, és úgy kötjük meg!
    Ha nem óhajt szerződést kötni, akkor vigye! De nincs gari!

    Persze, most meglehet kövezni, hogy mi az, hogy nincs garancia? Na, de mégis ki az aki úgy ad garanciát, hogy XY-nak elad valamit, az esetleg tönkreteszi, és a garancia miatt vegye vissza az elrontott terméket?
    Nem hinném, hogy tömegesen lízingeltetnék az eladásra váró dolgaikat!

Új hozzászólás Aktív témák