Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz devil-k #1221 üzenetére

    Az a baj, hogy nem tehetünk ki konkrét céget, ahol venni tudsz, mert reklámnak minősülne, ami tilos a fórumon. Mondjuk én személy szerint nem is nagyon tudnék mit ajánlani, volt egy amit javasoltam régebben, de valakinek az sem jött be.

    A gyártói márkákat az összefoglalóban összeírtam, én jónak tartom mindegyiket, már ha a cégek sok évtizedes múltja alapján ezt el lehet dönteni. Viszonteladóit én nem vennék, mert gyengébb minőség, de működni működik az is, ha spórolni akarsz rajta és van valahol akcióban. Ilyen cat6a, cat7 S/FTP terén mondjuk annyira nem szoktak akciózni.

    A cat7 elvileg 50 méteren hozza a 40 Gbps-t, úgyhogy ha később esetleg váltasz QSFP+-ra az SFP+-ról, akkor megfontolandó, mert akkor nem kell újra húzni az egészet. A mostani 10 Gbps-hez elég a cat6a. Az AWG érték érdekes, 22 rémlik, amit láttam legvastagabbat és 24 talán a legvékonyabb. A PoE-hez jobb a vastag, meg amúgy is ellenállóbb, de drágább. Arra még mindenképp figyelj oda, hogy fali kábel legyen, mert legjobban ott lehet elcseszni a vásárlást. A cat6a-ra sima hálózati szerszámkészlet jó.

    A 10 méteres SFP+ DAC kábel kihívás lehet, mert a legtöbb helyen 3 méternél nem adnak hosszabbat. Egyszerűnek egyszerűbb, mint az optikait szerelni. Egyelőre még nekem sem sikerült beletanulni ebbe az optikai szerelésbe, úgyhogy ebben nem tudok tanácsot adni, várni kell, hátha van valakinek tapasztalata vele. OM3 vagy OM4 lenne jó neked gondolom.

    A koaxra kompressziós fogó kell és kompressziós F csatlakozók meg nyilván ugyanúgy vágó és blankoló szerszám, mint a hálózatoshoz. Nekem a Cabelcon úgy ahogy bevált csatlakozó márkában. Kábel terén 3x vagy 4x-esen árnyékolt 75Ohm-os a jó. A vastagságra oda kell figyelni, hogy ne legyen túl kicsi a csatlakozóhoz, azt hiszem RG6 kell. Az aljzatok terén van keystone a koax-ra is, simán rá lehet csavarni az F csatlakozót. A tévékhez kelleni fog F csati - antenna átalakító, amit szintén csak rácsavarsz, az sem egy nagy szám. Én még vettem galvanikus leválasztót és villám védő patront a koaxhoz. Nem tudom ér e valamit, de biztosabbnak érzem így. Kellenek még elosztók hozzá, ha ketté osztod, akkor -3.5dB, 5-1000MHz-es osztók a jók.

    Nekem nagyjából ennyi az infot, amit tudok adni, más esetleg még ki tudja egészíteni. Az optikai szereléssel kapcsolatban, ha összejön neked, akkor majd írd meg, hogy mik a tapasztalatok, mire kell figyelni!

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák