Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz patesz #497 üzenetére

    A helyzet az, hogy már nem emlékszem. A keystone anyának azt hiszem fém burkolata volt, és az vitte az árnyékolást. Igazából azt kell megérteni, hogy ez tákolás, ami akkor és ott elment, mert csak az volt a cél, hogy átvezessem a falon a kábelt úgy, hogy közben földelve van az árnyékolása. Normál esetben nem fali aljzatnál kell földelni, hanem a switch előtt valami központi helyen, mert ott egyszerre meg lehet egy tüskével csinálni.

    Amúgy közben láttam néhány cikket a témában, és nem muszáj annyira komolyan venni ezt az árnyékolás témát, mint előtte írtam, mert a tesztek szerint akkor is ér valamit, ha nincsen földelve, és az se akkora gond, ha több helyen földelve van. Szóval ha nem családi házról van szó külön szerver szobával, és abból szétküldött S/FTP kábelekkel, akkor szerintem hagyd a földelését. Egyébként meg, ha már rendesen meg van csinálva egy ház kábelezése, akkor érdemes igényes lenni ezen a téren is.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz patesz #497 üzenetére

    Módosítom az előző válaszomat, talán még olvasod. A tesztek, amikről írtam csak azt vizsgálták, hogy a környezeti zajokat csökkenti e az árnyékolás földelés nélkül, illetve, hogyha több helyen földelik az árnyékolást, az csinál e olyan föld hurkot, ami zajossá teszi a jelet. Mindkét esetben az lett az eredmény, hogy kevesebb a zaj, mint sima UTP-vel. Arra az esetre viszont nem vizsgálták a kábeleket, hogy mi van, ha villanyvezetékkel párhuzamosan futnak, szóval ez a kérdés még nyitott. Ha néhány méternél hosszabb szakaszon van ilyen fél méternél kisebb távolsággal a két kábel között, akkor továbbra is ajánlott az árnyékolás földelése, illetve továbbra sem szabad az ilyen adatkábeleket villanyvezeték mellé behúzni csőbe, mert nagy valószínűséggel még a földelt árnyékolású S/FTP is zajos lesz tőle. Jó esetben ilyenkor csak elmegy a hálózati kapcsolat, rosszabb esetben, pl sok ezer wattos villanysütőknél az adatkábelben indukált áram megsüti a routert/switchet és a számítógépek alaplapjait is.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák