Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz azbest #8 üzenetére

    Engem az jobban zavar, hogy egyáltalán még ilyen ódivatú, felesleges anyagpazarláson alapuló meghajtásokkal szerelik fel az ilyen műholdakat ahelyett, hogy valami energián alapuló gravitációs vagy impulzus meghajtást fejlesztenének már ki és azzal szerelnék fel a műholdakat, amik napelemmel működnek ugyebár, kicsit talán kisebbek meg könnyebbek is lennének, akkumulátor így is kell hozzájuk, de legalább a gáztartályokat meg egyebeket lespórolnák belőlük. Az a baj, az ilyen Musk féle idióták, meg az őket támogató hasonló hülyék miatt fog még hamarabb tönkremenni a bolygó, főleg hogy nemrég küldték fel az előző generációs műholdakat is és egy részükből már is űrszemét, vagy légköri/óceáni szennyeződés lesz.

    #21MaCS_70: Azért ne általánosítsunk annyira, mert az ország nagy részében még mindig elég gyér a kínálat és az elérési sebesség, nálunk is csak T-s VDSL van meg egy gagyi kábelszolgálató kínálata, ahol ugyan van 800 Mbit/s kínálat is ED 3.0-n, de a csomagoknál gyakran élnek a "rendes körülmények között elérhető", illetve a garantált sávszélességgel, előbbi sebesség általában úgy közelít a névleges értéktől annak feléig, ahogy nő a névleges sávszélesség, a garantált meg általában mindig a névleges negyede körül van, vagy néhol alatta, ez szolgáltató függő is.
    Szóval nem kell általánosítani, az hogy pár nagyobb városban, illetve pár könnyen beépíthető faluban EU-s pénzből van optikai internetelérés, az nem azt jelenti, hogy el vagyunk kényeztetve a nettel, egyesek lehet, de sokan nem, ha Németország kapta volna meg ezt a sok EU-s pénzt, szerintem még a borospincékben meg egyéb helyeken is optika lenne ott, annyi hogy ott más a területi berendezkedés, illetve nem feltétlen van igény olyan nagy internetre, mint itthon, mert ott el tudják foglalni az emberek magukat máshogy, itt lassan nem, mert vagy filmet nézel, vagy játszol, vagy kimész és pofán vág a szomorú valóság, illetve a politika, amivel az interneten szintén találkozhatsz, szóval nézőpont kérdése az egész, én mindenesetre magunkat nem emelném ki, főleg hogy a kisebb szolgálatók külföldi interneteléréséről nem is beszéltem, ami elég gyér sebességben és minőségben is, márpedig az internet nem csak Magyarorszából áll, viszont a külföldi sávszélességen még jobban szeretnek spórolni a magyar cégek, mivel ugye az még drágább, mint a BIX-es, vagy a külön megállapodás alapján kötött belföldi sávszélességek a szolgáltatók között.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák