Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz nexplo #737 üzenetére

    Ez az itthon szegénység van, nettó faxság,
    Egyrészt aki fiatalon akart tanulni, az megtehette, felnőttként pedig lehet szorgalmasan dolgozni, azaz amennyiben hajlandó vagy magadért tenni, azt a bolygó minden pontján jobb melókkal, és ehhez mérten több fizuval honorálják, ha még sima alkalmazott is vagy, annyit keresel, amennyit nem szégyellsz, de ha nem tanultál, meg még lusta is vagy, a semmit sem érő munkádat csak kevés pénzre tudod cserélni, és itt a vége.
    Ha vállalkozol, sokszorosát keresheted, de kockáztatsz, eldöntheted, melyik a te utad. Ez a szegénység van annyival kiüthető, hogy megkérdem, láttál már olyan családot, ahol mindenki rendesen dolgozik, mégis szegények? Na ugye!

    Amúgy meg ha egy angol 12 gpb-t keres bruttóban, az már nem rossz, és akkor hazavisz 1700 gbp-t havonta, amiből 1000 a lakásbérlet. Hurrá, jól él? Dehogyis, az csupán a szűklátókörűség netovábbja, mikor valaki elképzeli, hogy eu-s bér kell mindenkinek, és akkor ő 800-at visz haza, de mindenki más (fodrász, autószerelő, szakács) keressen továbbra is 150-et, és neki 5 ezerért szereljenek, meg továbbra is 990ft legyen a 32-es pizza, azaz a bevétel duplázódjon, a kiadás meg maradjon a jelenlegi szinten.
    A világ nem így működik, mindenki többet akar keresni, abból többet akar költeni, de mivel így minden előállítása- legyártása- kiszállítása- eladása is többe kerül, mindenért többet kell fizetni.

    Amúgy erre az egészre egyszerű példa pont a húgom, 2015 óta kint él Angliában, én meg itthon vállalkozom, és akármennyit keres, én heti 2x-3x annyit keresek, mint ő egy hónap alatt.
    Pont azért kerestem rá a tesztre, mert tegnap rendelte meg az új 4070ti-jét odakint 878 gbp-ért, hátha látok valamit, amit még tudni kellene, mert én adtam neki a tanácsot, erre jönnek az ilyen jajjdeszegényekvagyunk posztok! Sajnálom azt, aki úgy éli az életét, hogy rossz a kormány, rosszak a lehetőségek, és senki se akarja, hogy ő gazdag legyen...

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák