Új hozzászólás Aktív témák

  • Zolee11

    senior tag

    Az egész téma túl van hájpolva egyes emberek részéről. Alapbeállítások mellett senkinél sem jött elő probléma, XMP, EXPO, és mindenféle tuning, nem szabványos üzem, minden esetben ott van a figyelmeztetés, saját felelősség barátom.
    Több új generációs gépet helyeztem üzembe, de valahogy nem éreztem, hogy az így is sarokra állított rendszert, tovább kéne húzni, mert minden esetben a stabilitás fontosabb. Hacsak valaki nem 100-200 TB-os adatbázisokat migrál, akkor nem sok értelme van a magas memória órajelnek sem. Ahogy a gamer PC sem fog 20%-al gyorsabb lenni és több FPS-t kitaposni... A legtöbb esetben szinte teljesen értelmetlen húzni ezen rendszereket.

    Átlag felhasználók... azt se tudják mi a BIOS, nem turkálnak benne, az átlag felettiek sem. Aki veszi a bátorságot a figyelmeztetések ellenére, az tanulja meg a "szakmát", és utána bátorkodjon, mert sok lesz a tanulópénz. A feszültség emelése könnyen csaphat át katasztrófába, régen is voltak olyan értékek amitól könnyen túlmelegedtek, sőt leégtek rendszerek. Ahogy csökken a csíkszélesség egyre alacsonyabb feszültség szükségeltetik, mert a szivárgó áramok jelentős kárt okozhatnak, pl. a védelmi körök azonnali kiiktatódását. Nem kell csodálkozni, hogy 1.5V esetében egyből csattan a porci.

    Elvárás lett a bolond biztos alaplapok, processzorok építése, csakhogy ha mindenkire vonatkozik a korlátozás, akkor oda a tuning, a verseny, vagy majd külön kell gyártani a tuningra vágyóknak, drágítva a termelést? Ez szerintem a rossz irány, és elvárás.
    Elértünk abba korba, ahol a felhasználói kézikönyvben nem azt írják, hogy miként kell előgyújtást állítani a motornál, hanem azt, hogy ne idd meg a hűtőfolyadékot, mert mérgező. Az amerikai tudatlanság úgy néz ki világméretű járvány lett...

    no brain, no problem

Új hozzászólás Aktív témák