Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blaze71

    őstag

    válasz qdak #12024 üzenetére

    Az a lap egy hulladék. Mondhatni mi a francért venne egy olyan lapot, amit bővítésnél cserélni kell. Meg aztán elfelejtheti a tuningot is. Az MCP meg fűti a lakást. Eléggé felejtős a cucc, még akkor is, ha Gigabyte. Amit én ajánlottam, csak 5 ezerrel drágább.

    Az Athlon-II 240-es csak 2 magos Rana, ami nem tartalmaz további magokat és L3-at sem. Amit írtam, Athlon-II 425 eleve 3 magos, valamint lehet benne letiltott negyedik mag és L3 is, ha ügyesen vásárolsz és CACYC AC kóddal Deneb magos. Ha meg ilyen procid van, nem árt egy olyan lap, mint a fenti, amivel aktiválni is lehet a letiltott dolgokat.

    Táp rendben van, bőven elég a 350-es FSP.

    1 GB DDR2 800 MHz manapság már rohadt kevés és ennyi pénzért rablás is. 2 GB DDR2 1066 MHz sem kerül 10 ezernél többe.

    A 4670-es kárty fölött meg eljárt már az idő. Persze jobb sokkal, mint az integrált 4200-as, de nem felel meg a mai levárásoknak. Ahhoz meg rohadt drága, hogy jövöre kidobja, ha esetleg cseréli.

    Én úgy gondolom, hogy érdemesebb összerakni egy modern, de némileg hiányos gépet, amit majd tud bővíteni és lesz egy modern, erős gépe. Annak semmi értelme, hogy összerakj egy hulladékot, zömében régi, kifutó alkatrészekkel. Hiába jó a táp és a proci, ha a többi gyenge. Arra később lehet bármennyit költeni, nem lesz soha jó gép. Ha megfogadod a tanácsomat, akkor valami hasonlót építesz. Később lehet bele venni egy HD5xxx kártyát, meg további 2 GB memóriát.

    Árak a múltheti Ipon árlista alapján:

    AsRock A785GXH/128M - 15812
    Athlon II X3 425 2.7Ghz AM3 BOX - 16600
    FSP ATX-350PNF - 5724
    KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR2 1066Mhz - 12250
    WD 500GB 7200rpm 16MB SATA2 - 11037

    Összesen: 61423

    Ehhez majd később jöhet a már fent írt 2 GB memória újabb 12250-ért és a HD5xxx.

    DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

Új hozzászólás Aktív témák