Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ringman

    nagyúr

    válasz mozso #63700 üzenetére

    elég sok ellentmondó adat van de, kb 10-30% között lehet egy fertőzés után (sok múlik az önbevalláson, ha alapból gyengébb a szervezeted - pl öregkorban - akkor n+1-edik tünetet már nem is veszed észre/nem lepődsz meg rajta (pl fáradékonyság)

    Amigy hogy vagy?

    ahhoz elég szarul, hogy matekoljak, főleg valszámot. :)

    valami nemkovid vírusos megfázásban volt/van részem, amit egy bakteriális felülfertőzés követhetett, aztán a kinti 38 fok nem segít, légkondit meg nem bírom egyáltalán, így nincs :)

    gondoltam kifekszem, ez folyamatban van.

  • Mr K

    senior tag

    válasz mozso #63700 üzenetére

    Én azt hittem, mindenki elolvas mindent. De ez sok mindent megmagyaráz... :DDD

    Akkor még pár adat: egy konkrét kérdőíves felmérésben a covidon átesettek 19%-a volt éppen long covidos. Teljes népességre vetítve ez 7,5% (20 millió ember). Ha azokat is számoljuk, akik korábban jelentettek longos tüneteket, akkor az arány 14%. (Ami azt is jelenti, hogy van remény, de nem feltétlen mindenkinek.) A számok lehetnek alulbecsültek, mert a felmérésben arányaiban kevesebben számoltak be Covid-ról, mint ami az antitestvizsgálatok eredményének alapján várható lenne. És gyerekek sem voltak a felmérés alanyai között.

    Idéznek egy Nature tanulmányt, miszerint az oltottság mindössze 15%-kal csökkenti a long covid esélyét, és hogy az enyhe vagy tünetmentes fertőzés esetében is kialakulhat. Azaz a long covid ellen pillanatnyilag az a legjobb védekezés, hogy nem fertőződünk meg.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák