Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soulfly842

    addikt

    válasz Kékes525 #3421 üzenetére

    Pont a tokaji borvidéken a hercegkúti pincesornál beszélgettem egy tulajdonossal.

    Ő is azt mondta, hogy most épült meg a panziójuk itt a pincészet mellett, ha gondolom akkor nyugodtan jöjjek majd a párommal.

    Mondtam is neki, hogy nem szerencsés a helyzet az újonnan épült panzió mellett ez a helyzet nekik.

    (leszűrtem a reakciójából, hogy tele vannak - illetve az is kiderült, hogy azon a területen rengeteg fertőzés volt mostanában):

    Egyből rákérdeztem, hogy ó, akkor működnek az üzleti utak.

    Be is látta, hogy a legtöbben azért ezt a kérdést is megoldják.

    Igen, szigorúbban ellenőrizni kellene!

    Az üzleti utakat a panziókat is!

    95%-ban biztosan olyat találnának csak, akik éppen üzleti úton vannak a családdal... :(

    Ez csak egy példa, de ezernyi ilyen lehet... a fentebb linkelt Ausztriában hirtelen ideiglenes lakcímmel rendelkezők is mutatják ezt... Megoldják sokan okosba.

    #3426Parci

    Azt is kalkuláld bele, hogy az átfertőzödöttség-átoltottsági statisztikákba a 3 hónapnál régebbit nem feltétlenül kalkulálja bele a tudós, a kutató.... s novemberhez, december közepéhez képest is eltelik lassan az bűvös 3 hónap, ahol nem számolnak már az átfertőzöttség miatti védettséggel.

    Ahogy írtad, nem statisztikusok, s így nem a hideg tényt veszik figyelembe, hanem a szükséges számokat (még ha nincs is előttünk az okfejtés)

    Mindezek mellett: Változik a tudásuk, ezzel egyidejűleg a kommunikációjuk is még ha önellentmondás is a vége.De egy aktuális véleményt, vagy szakirodalmi hátteret ez akkor is tükrözhet.

    A statisztikus az önellentmondás elkerülésére jobban figyel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák