Új hozzászólás Aktív témák

  • beis-compo

    tag

    válasz 7 #1 üzenetére

    Hali!

    Kicsit keresgéltem volna én is hanyattegeret, így lyukadtam ki itt. Sajna nincs nagy választék, pedig programozáshoz ez a legjobb, szerintem.
    Nekem az felsô (a képen) lévô(M$ Trackball Explorer 1.0) van, már lassan 4 éve nyúzom, megbízható darab. Persze, mint minden M$ trméknek, ennek is vannak "kissebb" hibái.
    Pl.: Minden be lehet a hozzá adott szoftverrel állítani, ha ferdén használja az ember akkor a ferdét fogja egyenesnek venni, meg a 4 gombját + görgést el lehet konfigurálni (szinte), kivéve hogy van a szokásos gombjai közül kettô úgy felcserélve, hogy használhatatlan lesz úgy, amikor mondjuk mégegy egér van a gépen. Nameg a mai világban az ember nem egy oprendszert nyúz, akkor mindenhez hozzáállítani, meg bizonyos progik nem kezelik az elcsereberélt gobokat megfelelôen, úgyhogy nem volt más választásom, mint kb 1 hetesen szétszedni és átkötögetni a gombokat egy hagyományosabb kiosztásúra. (a jobb egérgomb is baloldalt volt asszem) Ha számít a garancia akkor ezt ne tedd. Ezután viszont minden 100-as. Elôotte volt egy Logitech hanyattegerem, amihez nagyon hasonlót (95%) a mai napig is lehet kapni, csak most már van rajta két görgetô "gomb", az enyémen még nem volt. A Logihoz képest pontatlanabb az M$ egér, de csak az elsô pár hétben tünt fel.
    Koszolódás. Ez nem túl nagy gond, egy-két naponta ki kell pattintani a golyót a helyérôl, és a három tartópöcköt (amin gördül) meg kell kézzel "piszkálni", ezeken egy kis koszkarika rakódik fel, ami a golyó mozgását lassítja, de nem okoz látható hibát. Néha valami szösz bemegy az optika elé, ilyenkor magátol mászkál a mutató, ezt ki kell fújni (szájjal) és kész.
    Ja, Teszkóban vettem annó kb 13 ropiért. Abban az idôben ez máshol (nagy számtek boltokban) sem volt olcsóbb.

    No ennyi.

    üdv.B.

Új hozzászólás Aktív témák