Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Conv

    csendes tag

    A tanácsotokat szeretném kérni a lehetséges megoldásra, ha már vakmerőségem miatt a következő helyzetbe kerültem:

    Teljesen új, hibátlan eszköz volt az alany. A router gyári fw-je helyett openwrt-t (Luci) tettem fel, mely rendben el is indult. Néhány perc ismerkedés után "valamit" elállítottam az openwrt admin felületen, azóta a router fényei rendben, a WLAN nem működik (nem nyúltam hozzá), és persze a legnagyobb baj, hogy vezetékes kapcsolattal sem kap ip-t semmilyen vezetékes eszköz. Így nem is tudok kapcsolatba kerülni vele. Próbáltam kézi beállítással Windows alatt, gatewayként a 192.168.1.1, fix IP-vel a pc-t stb., nem segített. Böngészőben nem elérhető a gateway. Viszont így, fix ip-vel pingelhető, ott rendben lévőnek mutatja, automatikus dhcp mellett ennyi sem.

    Egyetlen pozitívumként annyi történt hogy Putty-al telnettel a router failsafe módjában (táp be, SYS villog + QSS) el tudom érni a 192.168.1.1-en. Érdemben semmit nem tudok vele viszont kezdeni, nem csak azért mert nem értek a linuxos parancsokhoz, hanem mert a leírások szerinti parancsokkal próbálatva azt látom, hogy az egész rendszer read-only, a routerre csatlakoztatott pendrive nem látható tenettel sem, szóval esélyem sincs azokat végrehajtani, amik az "újrahúzáshoz" a neten megtalálhatók. Természetesen böngészőben így sem elérhető a gateway az ip beírásával.

    Végezetül még egy info: úgy gondolom, az openwrt admin felületén ÖSSZESEN ANNYIT módosítottam, miután aztán egy reboot után meghalt a rendszer, hogy a LAN menüpontban az "automatikus"-t "DHCP"-re módosítottam. Elnézést, ha esetleg rosszul emlékszem a pontos szavakra, 1-2 perc alatt történt, meg sem tudtam pontosan jegyezni. Egészen biztosan nem történt máshol módosítás.

    Szeretnék egy működő rendszert varázsolni rá, jelenleg bármilyet. ;) Előre is köszönöm a segítségeteket.

  • Conv

    csendes tag

    válasz vargalex #14994 üzenetére

    Tosee és Vargalex,

    köszönöm a gyors segítséget, most már rendben elérhető a router.

Új hozzászólás Aktív témák