Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chab7

    addikt

    válasz sutszi #1801 üzenetére

    Mivel más hálózatokra rácsatlakozva sem a laptop sem a telefonnal sosem volt gond, így nem hiszem.
    Ma már a harmadik skype videóhíváson is túl vagyok akadozó kép és hang nélkül, tehát egyelőre jónak néz ki minden.
    Közben lesegetem a router webes felületén a valós idejű grafikonokat.
    Mikor a telót wifin keresztül használom webkameraként (azaz telóból routerbe, routerből a laptopra a skypeba, aztán onnan vissza a routerbe és ki az internetre megy a videostream) akkor 10 megabit/sec forgalmat mutat a grafikon (ennyi a bejövő internetem is, 10 megabites)
    Most a három hívás alatt stabil volt félórákig is így a hálózat (közben a pc nem ment csak a settopbox van rákötve kábelen, az is minimális kilobites forgalmat generál).
    Mikor megérkezett a router, még ennyire sem volt stabil a dolog, most meg igen.
    Majd akkor lesz lehet megint valami gubanc, ha még valami eszköz idekerül és újra előjön a wifi megtorpanás.
    A feleségem cuccai is csak hétvégén lesznek itt legközelebb, addig nem igen lesz más terhelés rajta, max ki lehet próbálni hogy a pc is ha használatban van akkor mi a helyzet - de azon is igen ritkán van forgalom generálva mert nem nagyon használjuk. Édesanyám szokott rajta a többi gyerekével kommunikálni, meg böngészgetni néha.
    Ja, meg a héten megjön a settopboxhoz a wifi adapter, majd még arra leszek kiváncsi, azt ha beüzemelem és még egy wifis cucc lesz a hálón akkor mi a helyzet. Eddig hosszú kábellel jött át a routertől, ezt akarom megszüntetni. Magát az adaptert már próbáltam mikor valaki adott egy ilyet kölcsön, hogy megnézzem használható-e a boxhoz. Ezzel is lesz egy teszt, hogy a boxból streamelve a felvételeket hogyan viselkedik a vezeték nélküli háló.
    Most viszont egyelőre míg minden oké nem tudok nagyon továbbhaladni a rejtély felderítésében sem így a topic résztvevői is fellélegezhetnek a hosszú szösszeneteim miatt :DD az eddig segítségeket pedig köszönöm mindenkinek :R

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

Új hozzászólás Aktív témák