Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz Intruder2k5 #11792 üzenetére

    Szia!

    Én pedig csak azt jegyezném meg, hogy a donmackó által linkelt megoldás is failsafe-val indul (a Step 5-ben pont azt csinálja, majd a Step 7-ben telnetel a routerre).

    Ráadásul a Step 8-ban úgy írja a passwd parancs használatát, hogy előtte nem is mount-olja a jffs2 partíciót, majd a Step 9-ben azt írja, hogy kapcsold ki a routert. És szerinte utána egy másik router mögé kötve be lehet rá SSH-zni. Hát nem, mert így a root új jelszava csak a tmp-ben lesz, ami az újraindulás után elveszlik. Az már csak hab a tortán, hogy az SSH után futtat egy mount_root-ot, majd wget-el szedi le a telepített http szerverről. De könyörgöm, ha valóban tud SSH-zni (egyébként valóban lehet, csak a Step 8-ban ugye kell egy mount_root a passwd elé), akkor minek a http szerver és egyéb baromság. Egyszerűen SCP-vel fel lehet másolni a routerre a firmware-t. Vagy akár wget-el közvetlenül a netről leszedni, hiszen ilyenkor van net az eszközön. Szóval, szerintem ez egy eléggé elcsépelt leírás...

    Egyébként én is failsafe-ban mount_root után változtattam a root jelszót, hogy azért néha rá tudjak nézni, hogy mit csinál:

    BusyBox v1.19.4 (2015-02-03 17:28:09 GMT) built-in shell (ash)
    Enter 'help' for a list of built-in commands.

    _
    ___ __ _ _ __ ___ | | ___ __ _____ _____
    / __|/ _` | '_ ` _ \| |/ / '_ \ / _ \ \ /\ / / __|
    \__ \ (_| | | | | | | <| | | | (_) \ V V /\__ \
    |___/\__,_|_| |_| |_|_|\_\_| |_|\___/ \_/\_/ |___/
    P E R F O R M A N C E M O N I T O R I N G

    OS: OpenWRT Attitude Adjustment, r35093
    SW: WDR3600 Build
    -------------------------------------------------
    root@OpenWrt:~#

    Szerk.: Persze, igazából ez a hozzászólás nem neked szólt, hiszen ezzel te tisztában vagy.

    Szerk2.:

    (#11791) Headless: A failsafe módhoz a qss (illetve szerintem a TL-WDR3600-on az wps/reset) gombot nem feltétlenül jó rögtön áram alá helyezéskor nyomogatni. Hiszen, ha a bootloader tartalmaz tftp recovery módot, akkor így abban áll meg az eszköz. Szóval, a failsafe-hoz akkor kell megnyomni (elég egyszer) hátul a gombot, mikor másodjára felvillan a System led.

    [ Szerkesztve ]

    Alex

Új hozzászólás Aktív témák