Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz suste #10202 üzenetére

    Azt én sem mondtam, hogy kötelező, csak leírtam a megoldás hátrányát! :)

    Nyilván azokra is éppúgy vonatkozik, akiknek nincs is saját routerük, hanem csak a szolgáltatós eszközt használják! Én ilyet se csinálnák, az is biztos, de hát mindenkinek a saját döntése!

    Az, hogy ha akarnak belelátnak, nem kérdés! Hiába változtatsz Te meg akármit, egész biztosan van valami "bejárási" lehetőség minden szolgáltatós firmware-ben, mert ugye ezeken sem gyári fw van, hanem a Telekom, UPC, stb... által kreált saját, totál lebutított förmedvények, amik egy normális router funkcióinak a negyedét sem tudják, nem is beszélve egy okosított routerhez képest!

    A szolgáltató a szoftvert bármikor frissíti is a tudtodon kívül, ami nem is lenne gond, de már eleve ez is bizonyítja, hogy a megváltoztatott jelszavak ellenére is teljes hozzáférésük van mindenhez! UPC-nél nem oly régen a WiFree keltett felháborodást, mert ezt minden WiFi-s HGW-vel rendelkező ügyfélnél bekapcsolták, azok megkérdezése nélkül, pedig sokan szándékosan kapcsolják ki a WiFi-t az eszközben! Ráadásul mindezt úgy, hogy ki sem lehet kapcsolni, csak ügyfélszolgálat segítségével, de a HGW-ben nem férsz hozzá az erre vonatkozó beállításokhoz, legfeljebb azt láthatod, hogy mikor hányan csatlakoznak a nyilvános AP-hoz!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák